Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Radzik100

Zakup CITIZEN ECO-DRIVE AT9036-08E

Recommended Posts

Witam,

Chcę zakupić zegarek CITIZEN ECO-DRIVE AT9036-08E tu link

Ostatecznie decyzja jeszcze nie zapadła ponieważ mam kilka wątpliwości...

1. Zegarek jest dostępny jedynie na pasku skórzanym (który mi się podoba) ale nigdzie nie ma podanej długości paska a ja nie jestem w stanie sprawdzić go "na ręce" przed zakupem... obwód mojej ręki to około 20 cm jak wygląda sprawa skrócenia tego rodzaju paska czy to jest możliwe ?

2. Zegarek jest wodoszczelny a jednocześnie jest sprzedawany jedynie na pasku skórzanym - jak taki pasek zachowa się w basenie chlorowanym i morskiej wodzie ?

Wybrałem ten model ze względu na wygląd oraz ładowanie słoneczne, szafirowe szkiełko oraz radio control.

Będę wdzięczny za informacje oraz ew. rady czy to dobry wybór - nie zamykam się na inne zegarki więc za ew. inne propozycje będę również wdzięczny.

Podoba mi się również seria CASIO EDIFICE ale wszystkie mają szkiełko mineralne ...

Pozdrawiam,

Radek

Edited by Radzik100

Citizen jest dobrym wyborem. szafir + radio to jego spore plusy.

pasek + woda = krótszy żywot. z drugiej strony paski się i tak zmienia co jakiś czas.

może warto trochę dołożyć i wziąć coś na bransolecie (pasek zawsze możesz dokupić) np.

at9080-57e

at9080-57a

Dzięki za odpowiedź - te zaproponowane mniej mi się jednak podobają.

Jak wygląda sprawa zmniejszenia takiego paska ? jest to możliwe ? czy gdzieś podają jaką ma długość jak pisałem obwód ręki mam około 20 cm więc zakładam że może być za duży.

20cm obwodu to dużo, ja bym się martwił czy nie będzie za krótki, ale to zawsze można przeskoczyć i dorobić nowy bądź dokupić.

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Radzik ... i jak ? zakupiłeś zegarek ? Podpytuje bo sam jestem mocno zainteresowany tym modelem. W zasadzie to juz sie zdecydowałem.

Koniecznie się pochwał. Mi udało się kupić ciut inny model, był używany ale w stanie idealnym. Uwielbiam go:

post-81372-0-46733200-1468925411_thumb.jpg

Myślę o zakupie paska, aby zegarek bardziej pasował to stroju formalnego. Jednak bransoleta jest świetnej jakości. Ogólnie rewelacyjny zegarek.

Pozdrawiam

You must think first, before you move.

Ja szukałem wielu zegarków od dwóch miesięcy, mój budżet to 2500zl i zdecydowanie padło na Citizen AT9036-08E ponieważ nie widzę lepszego kandydata, za 1-2tyg go zamawiam.

Czesc

Jak z wymiarami tego zegarka? Podejdzoe do nadgarstka 17.5 czy za duży... Moglibyście podesłać wymiary od ucha do ucha i jego szerokosc z koronką?

Od ucha do ucha 51mm, szerokość z koronką 48mm - Mam ten model prawie nowy, w dobrej cenie - napisz PW, to się dogadamy ;)

Witam miłośników :) Citizen Eco-Drive AT9036-08E
Zakochałem się w tym zegarku,chociaż jeszcze go nie posiadam :) mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy,czy skomplikowane jest ustawianie tego zegarka? czyli czas letni radio control itd itd? Pozdrawiam :)

Witam, nie jest to tak skomplikowane jak może się wydawać ale trzeba poświęcić troszkę czasu i trzymać się krok po kroku instrukcji. Należy pamiętać aby przed ustawieniem i synchronizacja zegarek byl naładowany. Zresztą o tym też pisze insrukcji :) pozdrawiam

Witam, nie jest to tak skomplikowane jak może się wydawać ale trzeba poświęcić troszkę czasu i trzymać się krok po kroku instrukcji. Należy pamiętać aby przed ustawieniem i synchronizacja zegarek byl naładowany. Zresztą o tym też pisze insrukcji :) pozdrawiam

Dziękuję  :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By fidelio
      To mój debiut, więc proszę o wyrozumiałość 

Postanowiłem bowiem, że dla odmiany napiszę recenzję ...paska. Skąd taki pomysł? Nie tak dawno kupiłem
      zegarek BOLDR Venture Automatic i w jego recenzji napisałem, że oryginalny pasek nato nie jest najwyższej jakości.
      Choć postanowiłem temu paskowi dać szansę, to jakoś nie przekonał mnie do siebie, stąd pomysł na zakup paska nato.
      Z reguły w takich sytuacjach szukałem czegoś od Blushark czy Alphashark, jednak tym razem postanowiłem, że poszukam czegoś tańszego.

Tym sposobem, trochę przypadkowo, w dziale poświęconym Sprzedawcom Profesjonalnym trafiłem na paski 
      STRAP ROOM, które sprzedaje Karol (@Ulotny). Trochę uprzedzając napiszę, że po zakupie jednego paska,
      zamówiłem u Karola następne trzy 

Pasek jest w typie "seat belt" i ma kolor beżowy, czy jak ktoś woli i jest bardziej uwrażliwiony na kolory, khaki. Całkowita długość paska to ok. 290 mm. Szerokość to 20 mm. Pasek ma grubość ok. 1,2 mm (pomiar wykonany suwmiarką elektroniczną), a więc należy do tych raczej cieńszych, dzięki czemu nie będzie nadmiernie podnosił zegarka i bez problemu może być stosowany w zegarkach, które ze swojej natury są nieco grubsze (divery, chrono, itp). Wczoraj, trochę z nudów, wyciągnąłem z pudła od Moona oryginalny pasek nato Omegi i porównując ten pasek z paskiem STRAP ROOM muszę przyznać, że ten ostatni nie ma się czego wstydzić. Pasek, mimo niewielkiej grubości, jest bardzo solidny. Jest przy tym przyjemny w dotyki, miękki i świetnie układa się na ręce (z tym był własnie problem w przypadku paska od BOLDRa, który jest niezwykle sztywny i nie chce się podawać). Miejsca, w których mocowane są sprzączki oraz klamerka przeszywane są podwójną nicią i nie widać tu jakichkolwiek oszczędności. Wszystko jest wykonane równo oraz niezwykle starannie (brak strzępień, wystających nitek, itp.) i wobec tego mamy wrażenie posiadania paska ze znacznie wyższej półki, niż wskazywałaby na to jego cena. Klamerka oraz sprzączki są satynowane, przy czym klamerka jest dodatkowo logowana. Warto wspomnieć o i tym, że sprzączka przy klamerce jest ruchoma (w zakresie ok. 25 mm), co ma niezwykle istotne znaczenie dla osób o nieco mniejszych nadgarstkach, dla których standardowy pasek nato jest po prostu za długi. Takie osoby, nie chcąc skracać paska, muszą go przeplatać, a wówczas ruchoma sprzączka jest bardzo pomocna. Także dziurki (okrągłe) wykonane zostały starannie (równo, bez strzępień, itp.). Pasek wykończony jest na okrągło; i tu nie widzę żadnych niedoróbek. 

Podsumowując, paski nato STRAP ROOM zdecydowanie polecam!
      Miał to być pasek do BOLDRa, o ostatecznie wyszło na to, że to Moon będzie teraz na nim noszony   
      Biorąc pod uwagę relację jakość/cena uważam, że paski te są bardzo interesującą 
      alternatywą dla pasków Blushark czy Alphaskark. 

Tak jak pisałem powyżej, zdecydowałem się na zakup 
      u Karola kolejnych pasków STRAP ROOM i mam przy okazji nadzieję,
      że z czasem pojawi się możliwość zakupu u niego także pasków 
      o szerokości 19 mm, bo przydałby mi się taki do Tudora BB36 

• By Telehubis
      Cześć,

jakiś czas temu kupiłem zegaraczek vintage (czytaj mały). Mam ochotę go ponosić, właśnie ze względu na gabaryty (wkurzały
      mnie duże czasomierze pod koszulą/kurtką), tylko...

Zegarek nie przylega do ręki - czy to wina paska (jest dość sztywny)? W efekcie wszystko kręci się na ręce najczęściej układając
      się na boku nadgarstka.

Jak temu zaradzić - nowy miękki pasek?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.