Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

btard

Prosty, elegancki, garniturowiec z paskiem 22mm

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

szukam zegarka o prostej i klasycznej stylistyce tarczy, podobnego do zegarków Daniela Wellingtona. Jedyne wymagania: tarcza do 43mm, szerokość paska 22mm. Mam masę pasków nato od swoich diverów i naprawdę nie chciałbym kupować ich ponownie na 20mm. Znajdzie się coś? Niekoniecznie automat, cenowo im taniej tym lepiej, chociaż do dobrych propozycji dopłacę. Jeżeli regulamin wymaga dokładniejszego określenia się to powiedzmy, że do 1000zł.

 

foto poglądowe czego szukam:

 

wQpWidj.jpg

 

 

Z góry dzięki za propozycje! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może Orient Curator z szarą tarczą. Może nie jest aż tak astetyczny, ale moim zdaniem tarcza jest świetna. Ewentualnie Bambino v3 lub v4. Moim zdaniem też piękne sikory. Ale on ma chyba 21 mm w uszach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghansy z serii max bill - dużo ładniejsze od tego DW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowy Formmaister.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy, tylko nie Daniel Wellington, cena zegarka przeszacowana kilkadziesiąt razy, chińczyki tłuką je za dolara. Z mojej strony zaproponowałbym jakiegoś Citizena Stiletto, jedynie z rozmiarem może być problem.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutna racja ! Żadnych Danieli, Christianów Van Salt i Lindbergów z synami... nie idź tą drogą !  :)  

Rozumiem, że żal Ci zakupionych pasków ale nato do garnituru to nie synonim elegancji. 

W tym budżecie trafisz bez trudu na porządnego Japończyka. Jeśli chcesz alternatywy znajdzie się niemiecki Junkers,  Zeppelin , Dugena a nawet Bruno Sohnle

No i oczywiście VC Formmeister. 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1k to forumowego Formeistera. Kilka szarych pewnie jeszcze jest do wzięcia.

Jeśli jednak dał byś radę głębiej sięgnąć do kieszeni, to........

 

5703361_FMG_4761.jpg

5703362_FMG_7593.jpg

5703363_FMG_5903.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hami jest dwa razy droższy od VC Formmeistera, co absolutnie nie znajduje odzwierciedlenia w jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hami jest dwa razy droższy od VC Formmeistera, co absolutnie nie znajduje odzwierciedlenia w jakości...

Świadczy to o tym, że nie miałeś nigdy do czynienia z Intra-maticem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formmeistera też nie widziałem na żywo, więc jestem obiektywny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Hami jest dwa razy droższy od VC Formmeistera, co absolutnie nie znajduje odzwierciedlenia w jakości...

 

Chyba pomyliłeś działy, bo ten post wyżej nadaje się do tematu o żartach.

Formmeistera też nie widziałem na żywo, więc jestem obiektywny :)

Świadczy to jedynie o tym, że nie mając podstaw i wiedzy porównujesz dwa modele.

Według mnie Intra-matic jest świetnie wykonany. Miałem wersję ze srebrzystą tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z czarną na stalowej bransolecie. Wykonanie super, w środku ETA 2892_2 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę, że intra nie jest świetnie wykonany. Mówimy do dwóch bauchausach - zegarkach dość minimalistycznych. Proste koperty, proste wskazówki, Form, ma nakładane indeksy rezerwę chodu ( akurat dla mnie to plus) i moim zdaniem ciekawszą kopertę, Intra ma prostą kopertę i malowane indeksy, jednym elementem, którym może konkurować są wskazówki. Nie wiem, prosiłbym o wyjaśnienie, w czym przejawia się lepsze wykonanie Intramatica...Będe bardzo wdzięczny za rozszerzenie moich zegarkowych horyzontów, a może i innych forumowiczów zainteresują kryteria porównywania minimalistycznych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutna racja ! Żadnych Danieli, Christianów Van Salt i Lindbergów z synami... nie idź tą drogą !  :)  

Rozumiem, że żal Ci zakupionych pasków ale nato do garnituru to nie synonim elegancji. 

W tym budżecie trafisz bez trudu na porządnego Japończyka. Jeśli chcesz alternatywy znajdzie się niemiecki Junkers,  Zeppelin , Dugena a nawet Bruno Sohnle

No i oczywiście VC Formmeister. 

 

Sugerowanie, że chciałem kupić DW, teorie o paskach nato do garnituru i ostatecznie polecenie zegarka, który i tak jest na 20mm teleskopach.  :rolleyes:

 

 

 

Junghansy z serii max bill - dużo ładniejsze od tego DW

 

Może i ładniejsze, ale dalej 20mm.

 

 

Do 1k to forumowego Formeistera. Kilka szarych pewnie jeszcze jest do wzięcia.

Jeśli jednak dał byś radę głębiej sięgnąć do kieszeni, to.......

 

 

 

Widzę jakiś standard na polskich forach - dorzuć 300% budżetu, to znajdzie się coś fajnego. 

 

 

Oprócz tego standardowo przepychanki subiektywnych opinii. Strata czasu, przestaję obserwować ten wątek, szczególnie, że już znalazłem to czego szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Najlepiej strzelić focha i uciec do sąsiedniej piaskownicy ;).

A jeśli to nie jest tajemnica federalna można wiedzieć jakie cudo zakupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.