Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sebolski

zakup używanej lustrzanki nikon/canon

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie, a bawię się fotografią od 20 lat, to kupowanie komuś lustrzanki w ciemno jest kompletnym nieporozumieniem. Kup mu/jej najpierw dobrą książkę o fotografii.

Książkę obowiązkowo razem z aparatem :)

 

@Waldzior, ja przerobiłem w pewnym czasie wszystkie niemal korpusy Nikona i kilka Canona włącznie z topowymi jednocyfrowymi w obu firmach, do tego zoomy f/2.8 i stwierdziłem że nawet najlepszym sprzętem nadal robię nędzne zdjęcia i to ja jestem ograniczeniem a nie aparat czy obiektyw - i posprzedawałem wszystko. Przy lustrzankach trzyma mnie tylko wielki sentyment dla Fuji S5.

Zaawansowany kompakt ma możliwości wystarczające do większości amatorskich zastosowań, słabymi punktami są głównie AF w trybie ciągłym i ISO. 

 

Kupując komuś pierwszy aparat fajnie byłoby żeby był on nowy albo przynajmniej nie odstający jakoś drastycznie od tego co jest w sklepach dzisiaj - stąd moje poparcie dla D3200 i niechęć do K200D. Jak się potem już używa coraz bardziej świadomie to można z premedytacją kupić starszy model wiedząc, czego dokładnie się potrzebuje a co jest zbędne. Dużo ludzi ma wielką frajdę w kręceniu filmów lustrzanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf więc jak masz oko to i smartfonem uchwycisz ciekawe kadry :)

 
PSX_20151004_190516.jpg

PSX_20151009_155421.jpg

1414628511796.jpg

PSX_20151011_231253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowany kompakt ma możliwości wystarczające do większości amatorskich zastosowań, słabymi punktami są głównie AF w trybie ciągłym i ISO.

I do tego slaba obsluga w trybach nieautomatycznych.

No chyba ze mowimy o drogich zaawansowanych kompaktach, ale te nie kosztuja 1100zl

Do tego taki kompakt do nauki fotografii sie srednio nadaje, no chyba ze pod fotografia rozumiemy nauke kadrowania.

Mam znajoma ktora zaczela od kompakta i zamiast nauczyc sie swiadomie operowac glebia ostrosci, nauczyla sie do perfekcji zonglowania

programami tematycznymi. Niestety, w zwiazku z tym zmiana aparatu nie wchodzi juz w gre.

 

 

 

 

 

 

 

Kupując komuś pierwszy aparat fajnie byłoby żeby był on nowy albo przynajmniej nie odstający jakoś drastycznie od tego co jest w sklepach dzisiaj - stąd moje poparcie dla D3200 i niechęć do K200D. Jak się potem już używa coraz bardziej świadomie to można z premedytacją kupić starszy model wiedząc, czego dokładnie się potrzebuje a co jest zbędne. Dużo ludzi ma wielką frajdę w kręceniu filmów lustrzanką.

 

 

 

 

 

A z tym sie zgadzam... polowicznie.

Bo nie jakos nie widze powodow dla ktorych ktos zaawansowany mialby sie PRZESIADAC na starocia (poza sytuacja ze mu komornik zabral nowego, i jakas katastrofa zyciowa sie zdarzyla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marillo112
      Witam ktoś może mi powiedzieć co to dokładnie jest, wiem tylko że niemieckie, dostałem od dziadka i ile takie coś może być warte? 

    • Przez zamyslony
      Witajcie!
      Mam na imie Mateusz i mam 23 lata.
      Nie jestem pasjonatem zegarkow tak jak wiekszosc uzytkownikow tego forum, po prostu lubie dobrze wygladac.
      Moim ulubionym zajeciem jest warzenie piwa domowego a poza tym lubie grac w siatkowke.
      Pozdrowienia dla wszystkich uzytkownikow forum!
       
       
    • Przez Rysiu98
      Witam, ostatnio zakupiłem ten o to zegareczek:
      http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,9833,9861,9444-0-0-AWG_M100A_1AER.html
       
      Jest to mój pierwszy zegarek i mam parę pytań odnośnie niego, ale i ogółem odnośnie noszenia zegarka.
       
      1. Czy ten model spokojnie wytrzyma skok do wody (w tym też chlorowanej), długi pobyt w wodzie ?
      2. Jak dbać o czystość tego zegarka, czy normalnie za pomocą mydła, czy może jakimś środkiem czyszczącym ?
      3. I takie głupie pytanie. Jak powinno nosić się zegarek, luźno czy ciasno ? Ja mam tak, że jest na takim poziomie, że jeżeli ścisnę o jedno oczko, to mnie wtedy ręka trochę boli, ale jeżeli obluzuję o jedno oczko, to zegarek lata po ręce. Na tym środkowym poziomie wydaje mi się, że wszystko jest ok, ale po ściągnięciu, widoczne są odciski. Czy to ma wpływu na zdrowie mojej ręki ? Podczas noszenia zegarka, tylko czasami odczuwam jakiś ucisk. Czy może jest to tylko kwestia przyzwyczajenia ?
       
      Proszę o odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.