Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sebolski

zakup używanej lustrzanki nikon/canon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zakupić używaną lustrzankę dla osoby która, niedługo zacznie się bawić w fotografię choć o tym jeszcze nie wie :). Budżet to max 1100 zł. Po licznych opisach i porównaniach wychodzi że Nikon D3200. Samo body odpada. Na allezło lub olx są wraz z torbami i przynajmniej jedym obiektywem.  Czy ten Nikon to dobry wybór czy może jest coś jeszcze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentax K200D

 

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon 400D

w zupełności wystarczy na początek


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się mi, że może być problem przy rozbudowie.

Za niewielkie pieniądze dostajesz uszczelnione body z intuicyjnym menu oraz kitowy obiektyw, który w porównaniu do kitowych szkieł Canona czy Nikona jest lepszy.

Po dokupieniu przejściówki na m42 masz dużo tanich dobrych szkieł czy to rosyjskich czy niemieckich.

Taniutkie karty pamięci SDHC to też jest ważne, oraz doskonałe zarządzanie energią - około 700 klatek na Eneloop 2100mAh.

Na początek nic lepszego nie potrzeba a jak osoba fotografująca zrozumie że to nie sprzęt robi fotki a ten który tego sprzętu kurczowo jest uczepiony to będzie sukces:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewielkie pieniądze dostajesz uszczelnione body z intuicyjnym menu oraz kitowy obiektyw, który w porównaniu do kitowych szkieł Canona czy Nikona jest lepszy.

Po dokupieniu przejściówki na m42 masz dużo tanich dobrych szkieł czy to rosyjskich czy niemieckich.

Taniutkie karty pamięci SDHC to też jest ważne, oraz doskonałe zarządzanie energią - około 700 klatek na Eneloop 2100mAh.

Na początek nic lepszego nie potrzeba a jak osoba fotografująca zrozumie że to nie sprzęt robi fotki a ten który tego sprzętu kurczowo jest uczepiony to będzie sukces:)

 

dzięks za podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tan wygląda jak nowy:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6427326551

 

tutaj coś starszego ale za to fajny obiektyw (sam obiektyw to jakieś 300zł) i możliwości szalenia z tanimi obiektywami bez kombinowania:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6432858720

 

ewentualnie coś nowszego plus dokupienie albo 18-70 albo 35mm:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6414096874

 

i jeszcze ten:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6432883056

 

zawsze możesz dzwonić i się targować - może coś ugrasz na cenie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat używam D3100 i to świetny aparat i na początek jak i na później.

D3200 jest bardzo podobny. Dla początkującego praktycznie nie ma różnic.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Pentax k-200] wydaje się mi, że może być problem przy rozbudowie.

A niby w jakim sensie?

Jedyny problem z tym modelem, to ze on juz nieco stary jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby w jakim sensie?

Jedyny problem z tym modelem, to ze on juz nieco stary jest.

Wydaję mi się, że jest mniejsza dostępność sprzętu dodatkowego takiego jak obiektywy. To moze powodowac duże ceny obiektywów i nie tylko

 

Wypassportowane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że jest mniejsza dostępność sprzętu dodatkowego takiego jak obiektywy. To moze powodowac duże ceny obiektywów i nie tylko

Do mocowania pentaxa jest naprawde sporo obiektywow. I innego sprzetu dodatkowego.

 

Generalnie ten korpus jest ok. Solidny, uszczelniany, ergonomiczny, nieduzy.

A kitowy obiektyw ma b. pozytywne recenzje.

 

Jedyny problem, jaki widze, to data produkcji.

Sam rok temu wymienialem korpus na nowszy.

 

W porownaniu z nowszymi, te stare maja nizsze uzyteczne ISO (wyzsze szumy), i wolniejszy, mniej celny AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Używam Pentaxa K200d po dziś dzień i jako amator bardzo sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niko D3200 to znacznie nowocześniejsza konstrukcja od Pentaxa K200d - matryca 24MP vs 10MP, ISO 12800 vs 1600, LCD 3cale 920tys pkt vs 2,7cala 230tys pkt, możliwość nagrywania filmów ( w Pentaxie brak ), Live View, nie wiem jak wygląda dostępność i współpraca Pentaxa z lampami ale w Nikonie jest duży wybór firmowych i akcesoryjnych i ciągle najlepszy chyba system CLS - to tak różnice na szybko.

Do Nikona też można podłączyć praktycznie każde szkło, i tak najważniejsze jest żeby działał pomiar światła i potwierdzenie ostrości.

 

Nie pchałbym się w stary ( 2008r ) korpus - sam to zrobiłem ale świadomie.

 

Ważne żeby z body był obiektyw o sensownym zakresie, w miarę jasny i szybki - czyli jakiś lepszy kitowy. Najbardziej podstawowa tandeta odbiera całą radość z zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć pod uwagę że kiedyś może będzie chęć sprzedania aparatu i tutaj przewaga Canona czy Nikona jest B.Duża. Popularne sprzęty szybciej się sprzedadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Nikona też można podłączyć praktycznie każde szkło, i tak najważniejsze jest żeby działał pomiar światła i potwierdzenie ostrości.

E, slaby argument.

Do Pentaxa tez.

Co wiecej, dzieki stabilizacji w korpusie mamy zawsze stabilizacje.

 

 

Ważne żeby z body był obiektyw o sensownym zakresie, w miarę jasny i szybki - czyli jakiś lepszy kitowy. Najbardziej podstawowa tandeta odbiera całą radość z zabawy.

Ale ten kitowy obiektyw w pentaxie jest ogolnie b. chwalony.

Trzeba też wziąć pod uwagę że kiedyś może będzie chęć sprzedania aparatu i tutaj przewaga Canona czy Nikona jest B.Duża. Popularne sprzęty szybciej się sprzedadzą.

To akurat dosc obosieczny argument.

Podaz uzywanych aparatow pentaxa jest niewielka w stosunku do C/N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, slaby argument.

Do Pentaxa tez.

Co wiecej, dzieki stabilizacji w korpusie mamy zawsze stabilizacje.

 

 

Napisałem o szkłach bo wspomnieliście że do Pentaxa można podczepić m42 i inne starocie - do Nikona też można, wszystko, kwestia przejściówki. Wybór szkieł jest jednak znacznie większy w systemie Nikona czy Canona.

Nie miałem okazji używać lustrzanki ze stabilizacją  matrycy ale z tego co wiem to to rozwiązanie jest znacznie mniej wydajne niż stabilizacja w obiektywie - lepsze niż nic ale chyba wolałbym przyzwoity obiektyw z VR czy IS, te znam i efekt jest znakomity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k200 to świetny aparat - ale kupienie go dziś zamiast np wspomnianego Nikona 3200 to spora pomyłka. To był konkurent dla d3000 - a i tam trzeba się zastanawiać co dla kogo ważniejsze. DObrze uszczelniona puszka, wyświetlacz - czy szybki i celniejszy AF. ZAleży do czego. 3200 to dwie pełne generacje nowocześniejszy sprzęt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o szkłach bo wspomnieliście że do Pentaxa można podczepić m42 i inne starocie - do Nikona też można, wszystko, kwestia przejściówki. Wybór szkieł jest jednak znacznie większy w systemie Nikona czy Canona.

Nie miałem okazji używać lustrzanki ze stabilizacją  matrycy ale z tego co wiem to to rozwiązanie jest znacznie mniej wydajne niż stabilizacja w obiektywie - lepsze niż nic ale chyba wolałbym przyzwoity obiektyw z VR czy IS, te znam i efekt jest znakomity.

No, ale zdecyduj sie.

Albo mowisz o niezwykle duzej dostepnosci szkiel, a teraz znowu o szklach ze stabilizacja.

Na dodatek w tym d3200 nie ma srubokreta, wiec w starszych af w ogole nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile szkieł kupi początkujący amator? Jedno, może dwa, i to raczej nowsze, AF nie będzie problemem a VR w obiektywie jest skuteczniejszy niż stabilizacja matrycy w starym body, więc to raczej dyskusje o systemie na przyszłość.

Na teraz popatrz na inne różnice między tymi korpusami, 4 lata sporo zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, a bawię się fotografią od 20 lat, to kupowanie komuś lustrzanki w ciemno jest kompletnym nieporozumieniem. Kup mu/jej najpierw dobrą książkę o fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile szkieł kupi początkujący amator? Jedno, może dwa, i to raczej nowsze, AF nie będzie problemem a VR w obiektywie jest skuteczniejszy niż stabilizacja matrycy w starym body, więc to raczej dyskusje o systemie na przyszłość.

Tez tak sadze. Ale po co w taki razie opowiadac o nadzwyczajnej dostepnosci obiektywow dla Nikona?

 A co do wyzszosci stabilizacji w korpusie nad stablizacja w obiektywie to oba systemy maja wady i zalety.

Uzytkownicy pentaxow czy olympusow jakos nie narzekaja.

Na teraz popatrz na inne różnice między tymi korpusami, 4 lata sporo zmieniły.

Zgadza sie. Moze wiec poszukac jakiegos nowszego Pentaxa?

Bo w sumie za 1100zl to mozna kupic 2 takie k200d z obiektywami.

http://allegro.pl/aparat-pentax-k200d-obiektywy-torba-filtr-i6436416874.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli kogoś ciągnie do fotografii i chce mieć akurat lustrzankę, bo planuje tą pasję kontynuować i w przyszłości zainwestować np w inne obiektywy to powinien kupić coś, na co go stać bo mimo wszystko każde lustro dla początkującego fotografa spełni swoją rolę.

Nie trzeba kupować od razu body z najwyższej półki lub obiektywu makro.

Zanim dokupiłem teleobiektyw i szeroki kąt to na kitowym 18-55 zrobiłem mnóstwo ciekawych zdjęć a makro robię do dziś dokręcając do kita zestaw lup.

Okazało się nawet, że od zakupu 3100 nie czuję potrzeby wymiany body na jakieś lepsze. Do fotografowania dla siebie, znajomych i rodziny to w zupełności wystarczy.

 

Zapraszam do obejrzenia moich galerii z linku w stopce.

Wszystkie te zdjęcia zrobiłem Nikonem D3100 ze szkłem 18-55mm a w trybie makro użyłem dokręcanych soczewek, które można nabyć na allegro za kilkadziesiąt pln.

 

Może ktoś powiedzieć, że zdjęcia nie są profesjonalne, bo szumy, szmery, kolory itp ale to nie temat o profesjonalnym fotografowaniu a zanim początkujący nauczy się wykorzystywać przynajmniej 50% możliwości takiego prostego w obsłudze D3100 to minie trochę czasu.

 

Tak myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marillo112
      Witam ktoś może mi powiedzieć co to dokładnie jest, wiem tylko że niemieckie, dostałem od dziadka i ile takie coś może być warte? 

    • Przez zamyslony
      Witajcie!
      Mam na imie Mateusz i mam 23 lata.
      Nie jestem pasjonatem zegarkow tak jak wiekszosc uzytkownikow tego forum, po prostu lubie dobrze wygladac.
      Moim ulubionym zajeciem jest warzenie piwa domowego a poza tym lubie grac w siatkowke.
      Pozdrowienia dla wszystkich uzytkownikow forum!
       
       
    • Przez Rysiu98
      Witam, ostatnio zakupiłem ten o to zegareczek:
      http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,9833,9861,9444-0-0-AWG_M100A_1AER.html
       
      Jest to mój pierwszy zegarek i mam parę pytań odnośnie niego, ale i ogółem odnośnie noszenia zegarka.
       
      1. Czy ten model spokojnie wytrzyma skok do wody (w tym też chlorowanej), długi pobyt w wodzie ?
      2. Jak dbać o czystość tego zegarka, czy normalnie za pomocą mydła, czy może jakimś środkiem czyszczącym ?
      3. I takie głupie pytanie. Jak powinno nosić się zegarek, luźno czy ciasno ? Ja mam tak, że jest na takim poziomie, że jeżeli ścisnę o jedno oczko, to mnie wtedy ręka trochę boli, ale jeżeli obluzuję o jedno oczko, to zegarek lata po ręce. Na tym środkowym poziomie wydaje mi się, że wszystko jest ok, ale po ściągnięciu, widoczne są odciski. Czy to ma wpływu na zdrowie mojej ręki ? Podczas noszenia zegarka, tylko czasami odczuwam jakiś ucisk. Czy może jest to tylko kwestia przyzwyczajenia ?
       
      Proszę o odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.