Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MadGravediGGer77

Prośba o identyfikacje zegara wiszącego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę, jeśli ktoś wie ( a na pewno taki się  znajdzie) o identyfikację zegara widocznego na fotach. Kolega kupił dom, w którym mieszkał zegarmistrz i znalazł trochę "pozostałości", m.in. coś takiego. Podejrzewam, że to polski zegar - zastanawia mnie natomiast logo - herb (kojarzy mi się z łodzią, nie wiem czy słusznie.

post-68564-0-46663300-1475764138_thumb.jpg

post-68564-0-94584300-1475764175_thumb.jpg

post-68564-0-40539900-1475764199_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  ale  mechanizm Japy  Freres  -francuski 


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniając zegar pod kątem oryginalności, estetyki, etc. - czyli wartościami, którymi posługujemy się na tym forum obecnie - rzeczywiście: nieudolny składak. 

 

Pamiętając jednak czasy PRL-u, należy zwrócić uwagę na praktyczność i genialność pewnych rozwiązań. 

Klient przyniósł do zegarmistrza niedziałający zegar na baterię. Majster uznał, że mechanizmu nie da się (nie potrafi) naprawić. Montuje więc mechanizm, który ma pod ręką i wierci otwór do nakręcania zegara w tarczy:). Działania podobne znają wszyscy posiadacze aut wyprodukowanych w  PRuL, którzy np zakładali pończochę lub bandaż w miejsce paska klinowego w 126p.

 

Po użyciu WD40  zegar znów działa  - czyli pełen sukces.

Zegarmistrz nie przewidział jednak, że komuna upadnie i jego dzieło zostanie ocenione na KMZiZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.