Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

janekp

Użytkownik
 • Content Count

  2,675
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

96 Bywa pomocny

About janekp

 • Rank
  Amator

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Puszcza Kurpiowska
 • Hobby
  Zegary wiszace,zegarki kieszonkowe,roczniaki ,stare ksiazki,papiery wartosciowe .

Recent Profile Visitors

1,454 profile views
 1. Jak mi przeslesz dokladne zdjecia to zapytam najwiekszego kolekcjonera znanego mi z Europy jesli chodzi o te starsze z pozytywkami ,animacje i inne.Osobisci mam zle wiesci jesli chodzi o pochodzenie tych zegarkow z Czech. Edit.Już widzę ze były zdjęcia,zapytam kogoś.
 2. a u mnie na chwilę taki zagościł.
 3. Kiedys na Nawacu napisalem o tej firmie,szukalem sladow fabryki w Buschweiler ale nawet w ich muzeum nic nie ma ,zadnego sladu.
 4. Nie tylko w Kliczkowie były takie 😀😀,Też mam replikę tego zegara,ot taka ciekawostka konstrukcyjna. Ignatz Flying Pendulum Clock 275 dolców i można kupić .
 5. janekp

  Precyzyjny regulator

  Mariusz ,ta ksiazka która studiuję powstała w 2017 roku na podstawie zegara zbudowanego w 1973 roku w Furtwangen.Wymiary kół ,wychwyt ,płyty trzeba się trzymać ale wykończenie samej tarczy można dowolnie w zasadzie.Pewnie się porywam z motyką na księżyc ale ....
 6. janekp

  Precyzyjny regulator

  Używają Pantografu do przeniesienia indeksów ,sub tarcze są nanoszone później jako oddzielne elementy na tarcze główna.
 7. janekp

  Precyzyjny regulator

  Temat przycichł,marzenia zostały,widziałem regulator u naszego kolegi forumowego Bartka,podoba mi się. Czy znacie kogoś kto wykona taka tarcze z nowego srebra? Indeksy muszą być grawerowane.Właśnie studiuję książkę o budowie precyzyjnych regulatorów.
 8. Wyslę zaraz Panu maila z zalącznikami OK?Wysłałem na trzy rożne Pana adresy mailowe.
 9. Proszę Panie Jerzy. http://xray.rutgers.edu/~matilsky/documents/Atmos/Atmos-Living_On_Air_final.pdf atmos_classique.pdf
 10. Cześć Janek,

  Ty jesteś niezwykły "przeglądacz internetowy", a ja potrzebuję wiedzę znaleźć i mam kłopoty.
  Chciałbym napisać coś więcej o zegarkach LED Unitra Warel.
  Były w kolejności:
  LED w metalu
  LED w czarnym tworzywie,
  LCD w czarnym tworzywie,
  LCD w metalu

  Tyle, że nie wiem dokładnie kiedy które produkowano, nie znam perfekcyjnie wzorów i oznaczeń dla każdego z nich.
  Nawet na forum Unitra Klub (https://unitraklub.pl/)nic nie wiedzą o zegarkach.

  "Pomożecie..."?
  pozdrawiam,
  Władysław

 11. janekp

  Nasze Budziki

  Nic więcej nie znalazłem .... Wecker "Sirene", Junghans, Schramberg, um 1913. Im Vorfeld des Ersten Weltkriegs war auch in Deutschland das Überlegenheitsgefühl gegenüber anderen Nationen weit verbreitet. Schon vor Kriegsausbruch begann bei den Weckern die allgemeine Mobilmachung. Die Firmen gestalteten patriotische Zeitmesser, um den Kampfgeist bereits in der Wohnstube zu fördern. So entwickelte Junghans in Schramberg 1910 diesen Wecker, der den Schläfer statt mit einer Glocke mit einer Sirene weckte.
 12. Będzie z tyłu GW &Cie 15 😀
 13. Gdybym mial go oceniac to sam wyglad skrzyni wskazuje na wczesnego Beckera IMO,zaryzykowalbym ze jest to GB z numerem do 6000. Wyhylnik dołożony.
 14. Są domy aukcyjne gdzie maszyny do pisania z tym znaczkiem sprzedają się jak świeże bułeczki . Można to kolekcjonować (w granicach rozsądku) ale nie wolno propagować.W jednym z Muzeum w Niemczech zegary wiszące z tymi symbolami są w oddzielnej sali na końcu ścieżki dla zwiedzających.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.