Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Datecs

Doxa Sport prośba o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

jako że pierwszy post można napisać na forum po tygodniu, tak więc szukałem odpowiedzi na swoje pytanie - ale bezskutecznie.

 

Mam taki zegarek. Widzę że nieoryginalna jest koronka i plexi.Czy ktoś może podać nazwę modelu i przybliżoną datę produkcji?Myślę że to lata 50.

 

Szukałem po doxa sport, doxa sport 1950s, i nic. Są podobne, ale z takim układem cyfr na tarczy nie znalazłem.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

 

post-94738-0-95000800-1482407907_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Istnieje teoria, że dwie pierwsze cyfry z numeru wybitego na dekielku określają rok produkcji zegarka. Niestety większość dokumentacji Doxy została bezpowrotnie utracona (zdaje się, że w pożarze).

Moim zdaniem to pierwsza połowa lat 50.

Co do szkiełka, każdy zegarmistrz będzie w stanie dobrać lub dorobić nowe (koszt to ok. 40-50 zł). Z koronką już gorzej. Można dobrać, ale na oryginał nie liczyłbym.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak kolega @Walter napisał Doxa w latach 1940-1966 stosowała 7 cyfrowy system numeracji.  

W tym systemie pierwsze dwie cyfry oznaczały rok produkcji. Innymi słowy, 40XXXXX odpowiada 1940 i tak dalej.

Seria była zawsze umieszczona na zewnętrznej stronie dekla.

Mechanizmy miały owalną puncę Doxa , ale nigdy nie miały numerów  seryjnych.

 Archiwa Doxy zostały zniszczone przez powódź w 1966.

 Zegarek wyposażony jest w mechanizm Aurora-Villeret 110.,Niestety Doxa używała przeważnie koperty chromowane, pozłacane i złote. Znalezienie Doxy pre-SUB w kopercie ze stali graniczy z cudem.,  Niektóre koperty były produkowane przez zewnętrznych dostawców.,Najczęściej  firmy  Maeder-Leschot czy Paul Bovier. W takim przypadku koperta będzie miała także seryjny numer Doxy.                                                    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za pomoc, zegarek używam na co dzień, jest dość dokładny i daje mi dużo radości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.