Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek1a2b

Identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko według mnie wygląda na oryginał, zegar trafił do mnie z Danii nie sądzę by ktoś tam bawił się w składanie a jeżeli tak to proszę o wskazówkę gdzie szukać oznak że to składak.

@tarant, @PM1122, do tego wszystkie komplikacje są sprawne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takie ozdobne wagi i wahadło skoro ich nie widać ,po zamknięciu drzwiczek ech szkoda pisać przecież to widać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takie ozdobne wagi i wahadło skoro ich nie widać ,po zamknięciu drzwiczek ech szkoda pisać przecież to widać .

Ale dokładnie o tym samym pomyślałam...

Takie wagi i wahadło mam w swojej babie

post-104610-0-08855400-1552206294_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko według mnie wygląda na oryginał, zegar trafił do mnie z Danii nie sądzę by ktoś tam bawił się w składanie a jeżeli tak to proszę o wskazówkę gdzie szukać oznak że to składak.

@tarant, @PM1122, do tego wszystkie komplikacje są sprawne :)

Ocenić , czy to składak .. to raczej bardziej znamienitsi koledzy :)

Ale po co szukać dziury w całym :) Wspaniały zegar !

Piszesz , że wszystkie jego funkcje działają ,,, dni, miesiące i fazy . No SUPER !!!!

Jak bym natrafił na taki ... ojjj .. ( no , cena mogła by mnie powstrzymać ) 

Wiadomo , że mechanizm , to lata 20-te , czy 30-te .

A skrzynia , pewnie też jego ! ... kto tam zrozumie Duńczyka   :D

Sądzę , że ten mechanizm , montowany był w kilku , nieco różniących się skrzyniach . A w tej skrzyni , są drzwiczki zakrywające wahadło i wagi .

No szkoda , ale to klient stawał przed  zegarami i wybierał ten , co mu do mebli pasował . :ph34r:

 

Ps. ... to dość karkołomne , zakładać , że skrzynia jest starsza i był w niej inny , ale podobny mechanizm . Jeśli tak , to w skrzyni mogą być ślady - otwory o jakichś śrubach , gongu , itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM dobrze pisze. Nawet jeśli wagi i wahadło są nie od tego akurat zegara to przecież nie problem. Drzwiczki zamknięte,a zegar urokliwy i najważniejsze, że działa. Cieszyć oko i słuchać tykania i bimbania ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to że szyszki i wahadło schowane boli bardzo ale rozwiązanie jest proste nie zamykamy drzwiczek :D . W skrzyni brak jakichkolwiek śladów, po niepotrzebnych otworach. I ten donośny głęboki ton gongu pomniejsza wszystkie ewentualne minusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Rupi - odkąd dowiedziałam się, że da się regulować ton bicia, mało co sprawia mi taką frajdę jak słuchanie swojego "domowego Zygmunta" :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Rupi - odkąd dowiedziałam się, że da się regulować ton bicia, mało co sprawia mi taką frajdę jak słuchanie swojego "domowego Zygmunta" :-D

Oooo :( Szkoda , że takiego nie mam !

Tylko mnie tu kusicie ;)

A to , jak wahadło tyka .... no i wielkie piękne wagi ...  jeszcze gong !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo :( Szkoda , że takiego nie mam !r

Tylko mnie tu kusicie ;)

A to , jak wahadło tyka .... no i wielkie piękne wagi ...  jeszcze gong !

PM pewnie że "kusimy"!

Wieszaków już trochę masz, a stojak to inna bajka. To tak do uzupełnienia.

Na to wielkie, dostojne wahadło gapię się więcej niż w tv. W efekcie ulegam śmiesznemu złudzeniu - jak spoglądam na linkowce to mam wrażenie że wahadła zaraz się zatrzynają ☺. Baba tak majta na boki swoim, że tamte w wisielcach wyglądają jakby zamierały.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było, ale znakomite jest... :P

 

XaDxltF.gif


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja..Ha, ha!! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi żona zwraca uwagę że od czasu jak mam " Fryderyka" (tak go nazwała ) to częściej patrzę na niego niż na Nią :D  Dostojność wahadła i dźwięk gongu robi swoje, a tak swoją drogą to tyka ciszej niż współczesny budzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.