Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peweusz

"steinhart gmt ocean 1 pepsi" v "seiko skx007k2 black"

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jest uzasadniona. Ja nie lubię tej marki ze względu na design, bo nie ma dyskusji - to kopia nie starająca się nawet dodać czegoś od siebie. 

 

Natomiast oceniając realnie, jeżeli komuś ten design nie przeszkadza to materiały i wykonanie są na poziomie więcej niż adekwatnym do ceny. Cena 2 200 zł. Szafir, ETA 2893 (elabore?), 300m itd. Gdyby miał napis Longines to by kosztował ponad 5 tyś. To co innego jeszcze może uzasadnić jego wyższą cenę:)? Skoro Sumo jest też droższe 2x a nie oferuje tego co Steinhart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 bardzo wydajny automat - zegarek noszony od rana do godziny 22-23 odłożony wytrzymuje noc, cały kolejny dzień, noc i wzięty rano około godziny 8-10 dalej chodzi - zegarek mam juz jakiś czas i żadnych problemów, jest bardzo dokładny po około miesiącu koryguję go około minutę na minus jak dla mnie bardzo dobry wynik lep[szego od zegarka mechanicznego nie oczekuję -

 

Paweł, piszesz o ETA 2893 z GMT? Czy o ETA 2824 z pozostałych O1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest uzasadniona. Ja nie lubię tej marki ze względu na design, bo nie ma dyskusji - to kopia nie starająca się nawet dodać czegoś od siebie.

 

Lubie takie wypowiedzi bo od razu wiadomo że "krytyk" nie miał w rękach ani Steinharta ani Rolex'a - weź porównaj i dopiero wtedy "górnolotne teorie" wysnuwaj

 Steinhart owszem ma podobna tarczę i "mercedesa" na wskazówce godzinowej ale na tym podobieństwo się kończy - ma całkiem inną kopertę i bransoletę niż Rolex, zupełnie inaczej leży na nadgarstku a kładąc te dwa zegarki obok siebie na pierwszy rzut oka widać co jest co - czego nie można powiedzieć np o Davos'ie i masie innych "inspirowanych" zegarkach innych marek - jeśli chodzi o "lupę" nad datą - to też bez trudu znajdziesz zegarki z takim rozwiązaniem - np Tag Heuer Aquaracer - w brew pozorom to dobry pomysł bo data jest lepiej widoczna.

Żeby oddać sprawiedliwość podobną tarczę (z niemal identycznymi indeksami) ma masa innych producentów, choćby Omega, Seiko, Orient wspomniany wyżej Tag.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego krytyk miał w rękach. Chodzi o pierwsze spojrzenie i ogólne założenia stylistyczne, a nie analizę szlifów na kopercie i sposobu układania się na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc do ręki każdy jeden zegarek znajdziesz kilka cech wspólnych z dowolnym innym zegarkiem, nie znaczy to absolutnie że coś jest z czegoś "zerżnięte" czy "skopiowane". Nie można popadać w skrajności bo się zaraz gdzieś przeczyta że GW-9400 jest "kopią" Tissot'a T-TOUCH EXPERT bo przecież Japończycy sami by takiego g-shocka nie mogli wymyślić  :)  :D  :D 

 

 

Kolego krytyk miał w rękach. Chodzi o pierwsze spojrzenie i ogólne założenia stylistyczne, a nie analizę szlifów na kopercie i sposobu układania się na nadgarstku.

 

No to na pierwsze spojrzenie widać że Steinhart'a O1 z Rolex'em Submariner'em pomylić nie można - chyba że ktoś ma kataraktę na jednym , a -10 dioptrii na drugim oku, a co dopiero mówić o kopi w której Steinhart "nawet nie starał się dodać czegoś od siebie".

Inny kształt koperty, inna bransoleta, większa średnica, inne proporcje i średnice okrągłych indeksów, dłuższe wskazówki - to jest właśnie dodawanie czegoś od siebie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodzę się z Tobą, ale tylko w zakresie kształtu koperty :) to jest różnica. Dalej uważam, że jest to zegarek z zbyt małą ilością cech indywidualnych w przeciwieństwie do np. wersji 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, piszesz o ETA 2893 z GMT? Czy o ETA 2824 z pozostałych O1?

Tak mam tego z GMO  :D  ale jakie tam oznaczenie to nie wiem grunt że sprzęt nie gniotsa nie łamiotsa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam tego z GMO  :D  ale jakie tam oznaczenie to nie wiem grunt że sprzęt nie gniotsa nie łamiotsa 

Dzięki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę na tym forum jak zapytasz czy kupić Dużego Fiata czy Poloneza to 80% odpowiedzi będzie, że Seiko.

 

Ja mam dobre porównanie bo miałem/ mam oba te zegarki. Jeśli chodzi o Seiko to mialem SKX009. Byłem dosyć zadowolony bo poprzedni był Mako i uważam, że od Mako jest lepiej wykonany i generalnie fajniejszy.

Następnie sprzedałem SKX i kupiłem Sumo. Ten zegarek to masakra ze względu na bransoletę. Kolos na glinianych nogach.

Wymieniłem Sumo na Stenka Ocean One z ceramiczna wkładką. W moim odczuciu najlepiej wykonany i najładniejszy(tu już kwestia gustu). Super zegarek ale przyszedł czas na zmianę i krok w przód dlatego planuję sprzedać Stenka i szukać Longines hq.

 

Podsumowując z tych zegarków, o które pytałeś głos na Steinharta.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, 

Mam pytanie , wiem , że nie odp temat ale cóż, napisałem do sklepu seiyajapan zapytanie i dostałem taką odp :

 

Thank you very much for your inquiry.

No Delivery to EU and UK (Grand Seiko and Astron models only).
Please note that we only send a package to PayPal/Credit card registered address for PayPal protection.
How to change my shipping address
If you are interested in, please place the order via my site.
Looking forward to hearing from you again.
 
czyli co ?  wysyłają do eu tylko modele Grand Seiko ? (czy wręcz przeciwnie tylko te modele nie bo nie wiem jak to rozumieć) od kiedy się tak podziało .. ?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kontekstu wynika, że "Grand Seiko and Astron models only" ślą do EU i UK te modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.