Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arkadiush

Rezerwa chodu Powermatic 80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Niedawno zakupiłem Tissot Luxury Powermatic 80 i w związku z tym mam pytanie o rezerwę chodu. Zauważyłem że po odlozeniu zegarek "trzymał" około 36 godzin. Zegarka nie nakrecalem jak poprzednio się zatrzymał (i po kupieniu) tylko nosiłem chwilę aż zaczął chodzić. Skąd może wynikać mniejsza liczba godzin niż zakładane 80 ? Zegarek noszę w pracy około 10h(praca siedząca). Czy mam rozumieć że w ten sposób sprężyna nie nakręci się na maxa??

 

Arek

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Dokręć go dobrze ręcznie, odstaw i licz. Jak nie będzie trzymał deklarowanej rezerwy reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe. Spróbuj dłużej go ponosić i potem sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to dokręcony powermatic może trzymać i ponad 80h ale żeby go dokręcić to trzeba trochę nadgarstkiem pomachać. Praca siedząca może nie wystarczyć. Spróbuj więcej grstykulowac w robocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Niedawno zakupiłem Tissot Luxury Powermatic 80 i w związku z tym mam pytanie o rezerwę chodu. Zauważyłem że po odlozeniu zegarek "trzymał" około 36 godzin. Zegarka nie nakrecalem jak poprzednio się zatrzymał (i po kupieniu) tylko nosiłem chwilę aż zaczął chodzić. Skąd może wynikać mniejsza liczba godzin niż zakładane 80 ? Zegarek noszę w pracy około 10h(praca siedząca). Czy mam rozumieć że w ten sposób sprężyna nie nakręci się na maxa??

Arek

 

Tak masz rozumieć.

W zwiazku z tym ze okres dojrzewania szybko mija, to i libido, a co za tym idzie ruchy rękami maleją na rzecz siedzacej pracy ( hemoroidy) potrzebne bedzie noszenie zegarka dluzej, no i pomachanie komuś na 'cześć' lub "do widzenia" powinno pomóc.

 

A tak powaznie, więcej ruchu.

 

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to dokręcony powermatic może trzymać i ponad 80h ale żeby go dokręcić to trzeba trochę nadgarstkiem pomachać. Praca siedząca może nie wystarczyć. Spróbuj więcej grstykulowac w robocie ;)

No ale to nie jest tak że przez 8h się nie ruszam... Tylko że nie wiem ile taki jeden dzień noszenia nakręca zegarek. Poczekam aż się zatrzyma, nakręce i sprawdzę.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręć go ręcznie w piątek po pracy i odłóż na półkę. W poniedziałek przed pracą powinien chodzić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręć go ręcznie w piątek po pracy i odłóż na półkę. W poniedziałek przed pracą powinien chodzić :).

Ale to będzie dalekie od 80h jak na moje:-) może lepiej dzisiaj iw poniedziałek powinien działać??

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to będzie dalekie od 80h jak na moje:-) może lepiej dzisiaj iw poniedziałek powinien działać??

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Może nie dojechać. Jeśli już to późnym wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie dojechać. Jeśli już to późnym wieczorem.

Czyli 80 o trochę marketing? :-)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 80 o trochę marketing? :-)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Niekoniecznie. Po prostu ponoś go intensywniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Po prostu ponoś go intensywniej.

Właśnie nie rozumiem co tzn intensywniej. Noszę codziennie ale przecież biegać z nim nie pójdę:-)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozumiem co tzn intensywniej. Noszę codziennie ale przecież biegać z nim nie pójdę:-)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

A dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozumiem co tzn intensywniej. Noszę codziennie ale przecież biegać z nim nie pójdę:-)

 

 

Ponoś go cały dzień ale niekoniecznie siedząc przy biurku lub jak Koledzy wyżej napisali dokręć go ręcznie i zmierz rezerwę. Teoretycznie, ta konstrukcja powinna łatwiej się nakręcać i potrzebować mniej energii do pracy. Chętnie się dowiemy jak jest naprawdę. Póki co nie ma co panikować, reklamacja czy otwieranie zegarka przez zegarmistrza, zwłaszcza nowego zegarka, nigdy nie jest pożądana. Acha, jak jest nowy, to musi się rozchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Luxury ma coś około 84h. Zegarek ma 4 lata i jak na razie wszystko OK.

 

7675084_FMG_6591.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Czesto go nosisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój jedyny obecnie zegarek z białą tarczą i jako taki dość często w służbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Tak jak zalecił seb71 zegarek nakręciłem w czwartek późnym wieczorem i chodził do dzisiaj( poniedziałek) . Wyszło równo 81h i 40 minut. W końcu mogę go założyć bo ta rozłąka była bolesna ;-) dzięki jeszcze raz:-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git - bardzo ładny wynik :). Musisz po prostu więcej machać rękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Tak jak zalecił seb71 zegarek nakręciłem w czwartek późnym wieczorem i chodził do dzisiaj( poniedziałek) . Wyszło równo 81h i 40 minut. W końcu mogę go założyć bo ta rozłąka była bolesna ;-) dzięki jeszcze raz:-)

 

Git! Pozostaje zatem nosić. Swoją drogą ciekawi mnie, w kontekście zastosowania takich, a nie innych podzespołów jak szybko, przy normalnym użytkowaniu, bez ręcznego dokręcania ten werk osiąga pełną rezerwę chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git! Pozostaje zatem nosić. Swoją drogą ciekawi mnie, w kontekście zastosowania takich, a nie innych podzespołów jak szybko, przy normalnym użytkowaniu, bez ręcznego dokręcania ten werk osiąga pełną rezerwę chodu.

Ciężko wyczuć.

Nosząc codziennie do pracy (biuro) zegarek jest w stanie się naładować od poniedziałku do piątku (z nocnymi przerwami oczywiście) na tyle, że odłożony na weekend do pudełka w poniedziałek rano jeszcze pracuje. To jest chyba podstawowe założenie twórców tego werku i w moim przypadku to działa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawi mnie, w kontekście zastosowania takich, a nie innych podzespołów jak szybko, przy normalnym użytkowaniu, bez ręcznego dokręcania ten werk osiąga pełną rezerwę chodu.

 

Biorąc po uwagę, że bazowym mechanizmem jest ETA to normalne/przeciętne użytkowanie zegarka przez 10-12 godzin powinno zapewnić autonomię chodu na min. 20 godzin. Czyli w przypadku Powermatic80 aby osiągnąć pełny naciąg trzeba używać zegarka przez ok 40 godz.

 

Informuje o tym współczynnik "winding speed per hour" (efektywność naciągu w ciągu 1h), który nie jest niestety podawany wprost przez producentów (z pewnymi wyjątkami). Dla ETA ma on prawdopodobnie wartość ok 2.

Nie znalazłem aby dla ETY podany był gdzieś wprost ale tak wynika z informacji umieszczanych prze producentów w sekcjach dla użytkowników typu FAQ itp. Jest on obarczony pewnym błędem wynikającym z aktywności użytkownika zegarka i z przyjętego założenia jaki poziom jest odniesieniem ale mimo wszystko daje pewien pogląd. 

 

Jako ciekawostka współczynniki "wsph" dla:

Omega 8500 = 3,8

Rolex 3135 = 5,8! 

      


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę, że bazowym mechanizmem jest ETA to normalne/przeciętne użytkowanie zegarka przez 10-12 godzin powinno zapewnić autonomię chodu na min. 20 godzin. Czyli w przypadku Powermatic80 aby osiągnąć pełny naciąg trzeba używać zegarka przez ok 40 godz.

 

Informuje o tym współczynnik "winding speed per hour" (efektywność naciągu w ciągu 1h), który nie jest niestety podawany wprost przez producentów (z pewnymi wyjątkami). Dla ETA ma on prawdopodobnie wartość ok 2.

Nie znalazłem aby dla ETY podany był gdzieś wprost ale tak wynika z informacji umieszczanych prze producentów w sekcjach dla użytkowników typu FAQ itp. Jest on obarczony pewnym błędem wynikającym z aktywności użytkownika zegarka i z przyjętego założenia jaki poziom jest odniesieniem ale mimo wszystko daje pewien pogląd. 

 

Jako ciekawostka współczynniki "wsph" dla:

Omega 8500 = 3,8

Rolex 3135 = 5,8! 

      

 

Fachowo! Dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę, że bazowym mechanizmem jest ETA to normalne/przeciętne użytkowanie zegarka przez 10-12 godzin powinno zapewnić autonomię chodu na min. 20 godzin. Czyli w przypadku Powermatic80 aby osiągnąć pełny naciąg trzeba używać zegarka przez ok 40 godz.

 

Informuje o tym współczynnik "winding speed per hour" (efektywność naciągu w ciągu 1h), który nie jest niestety podawany wprost przez producentów (z pewnymi wyjątkami). Dla ETA ma on prawdopodobnie wartość ok 2.

Nie znalazłem aby dla ETY podany był gdzieś wprost ale tak wynika z informacji umieszczanych prze producentów w sekcjach dla użytkowników typu FAQ itp. Jest on obarczony pewnym błędem wynikającym z aktywności użytkownika zegarka i z przyjętego założenia jaki poziom jest odniesieniem ale mimo wszystko daje pewien pogląd.

 

Jako ciekawostka współczynniki "wsph" dla:

Omega 8500 = 3,8

Rolex 3135 = 5,8!

 

Świetne wyjaśnienie. Dzięki!! Aż chce się poszerzać wiedzę:-)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać trzeba ze statystycznie w ciagu dnia, dorosły człowiek wykonuje 40.000 ruchów lewą ręką.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.