Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skee

Kolejny nudny temat z pierwszym automatem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Stoję w miejscu w którym większość z Was pewnie kiedyś była. Od dłuższego czasu myślałem o pierwszym "poważnym" zegarku, od miesiąca zacząłem się rozglądać po galeriach. Zielony jak oliwka rzuciłem się na gabloty z Tissotami i Certinami, pooglądałem, poprzymierzałem i... no właśnie. Tutaj rodzi się problem dla którego powstał ten temat. Raczej duży ze mnie chłopiec, 22cm obwodu w nadgarstku i 38cm w przedramieniu przy lekko ponad 2m wzrostu powodowało to że 

 

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Meski-Seiko-Presage-Automatic-SSA303J1/17019

 

ten Seiko, który swoją drogą zrobił na mnie ogromne wrażenie samym wyglądem jak i wykonaniem, 

 

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Meski-Certina-DS-Podium-Chrono-Automatic-C0014271105700-C001.427.11.057.00/13251

 

jak i ta Certina gubiły się na ręce. Przy próbie założenia Ds Podium Automatic, czyli 38mm średnicy, nawet sprzedawca uśmiechnął się pod nosem, tak komicznie wyglądała. Dla osiągnięcia jakiejkolwiek skali porównawczej przymierzyłem Citizena z linku poniżej

 

https://luxtime.pl/AT9030-55L

 

i tak oto znaleźliśmy idealny rozmiar, tj okolice 46mm. Teraz może o samym wyobrażeniu jaki ten pierwszy, a więc wyczekany zegarek być powinien. Coś w deseń Citizena, sportowy na bransolecie do użytku codziennego, niestety najłatwiejszy trop czyli Divery totalnie mi się nie podobają. Na klasyka przyjdzie jeszcze pora, póki co potrzebuję przyjaciela na dni powszednie. Budżet w jakim chciałby się zmieścić to okolice legendarnych już 3k i w tej cenie fajnie byłoby gdyby był automatyczny. Czy znajdę coś co będzie miało odpowiednią średnicę koperty i zmieści się w tej kwocie ? przyznam że na tyle ile potrafiłem odnaleźć jakieś sensowne propozycje to, przynajmniej wizualnie, projekty Citizena bardzo mi się podobają. Biorę je pod uwagę jako ostateczność, póki co proszę, pomóżcie człowiekowi który ma totalny mętlik w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Glycine , np. Incursore są w rozm. 46 z tym, ze tu mize być problemem zmieścić się w budżecie . Ale czasami o kolegi który jest dystrybutorem trafiają się wyprzedaże . Kilka sporych modeli ma tez Aerowatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj gdzieś na żywo zegarki Vostok, są moim zdaniem z reguły sporych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Syrena Sport od Xicorra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Hamilton pilot 46 ?

 

Edyta: CIESLUT takiego zaproponował :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Citizen wchodzi w grę, to może któryś z Nighthawk'ów, będą bliskie rozmiarem, a do nurka im daleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.