Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
chwilowygość

Problem z cofnięciem daty w zegarku Emporio Armani.

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z ustawieniem daty w zegarku Emporio Armani 1893. Mogę zmieniać datę do przodu, ale nie mogę tego zrobić do tyłu.

W instrukcji jest napisane tak:

 

Ustawianie daty

1. Odciągnij koronkę do pozycji 1.

2. Obracając koronką w prawo lub lewo ustaw datę na dzień poprzedni. Kierunek obrotu koronki w celu ustawienia daty różni się w poszczególnych modelach.

 

Ustawianie godziny

1. Odciągnij koronkę do pozycji 2.

2. Obracaj koronką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara do momentu pojawienia się w okienku aktualnej daty.

3. Ustaw aktualną godzinę.

 

Ja nie mogę ustawić aktualnej daty.

Proszę o pomoc.

 

EDIT: Zorientowałem się, że zegarek ma zakres tylko od 1 do 31 dni, więc nie ma potrzeby, żeby trzeba było cofać dzień miesiąca.

Edited by chwilowygość

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz sie spotykam zeby date dzienną "cofać" (?)

A nie możesz przewinąć te 20pare dni do przodu? Potem juz do konca życia bateri bedziesz mial spokój

Edited by Pit83

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDIT: Zorientowałem się, że zegarek ma zakres tylko od 1 do 31 dni, więc nie ma potrzeby, żeby trzeba było cofać dzień miesiąca.

 

Trudne początki... Ile by miał mieć, 99, żeby trzeba było co miesiąc cofać do 1?

Rozbawiło mnie, zdecydowanie.

Nie żebym się nabijał, czasem sam nie mogę wyjśc z podziwu jak długo musiałem "rozkminiać" banalną rzecz :)

Edited by pmwas

Miłego dnia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Zbig Tastowski
   Witam serdecznie,
    
   z racji presji czasu i preferencji przymierzenia zegarka przed zakupem załączam kilka typów które poglądowo wpadły mi oko - linki na stronach które mają salony w mojej okolicy i mam szansę na kupno z przymiarką (ograniczenie czasowe zakupu +- do 2/3 września)
    Jestem skłonny "delikatnie" przekroczyć zakładany budżet i dołożyć do sprzętu który posłuży mi dłuższy czas o ile zalety i różnice Waszych propozycji mnie ku temu skłonią (przekroczenie budżetu na rzecz lepszego szkła lub mechanizmu) 
    
   Obwód 18/19 cm więc szukam raczej czegoś niezbyt wysokiego i odznaczającego. 
   Zegarek elegancki/klasyczny - do użytku codziennego - pracy, stroju raczej eleganckiego, czasem garnituru.
    Mechanizm: preferowany kwarcowy (nie oponuję nad mechanicznym jednak pierwszy zegarek = różnie może być z obsługą/koszt serwisu itp.)
   Wskazówki: 2 lub 3
   Datownik - dosyć istotny i preferowany (pozostałe funkcje nieistotne lub zbędne)
   Zegarek nowy - budżet nieprzekraczalny 1000 PLN, preferowane przedział 600-800 PLN.
   Kolor tarczy - niebieski/czarny choć w przypadku ciekawej stylistyki i połączenia/kolorystki wskazówek biały też staje się opcjonalny. 
   Pasek - skórzany - bransoletka nie kojarzy mi się zbyt komfortowo czy elegancko.
   Wodoodporność mało istotna - choć nie zamierzam unikać napotykanych warunków atmosferycznych 
   Zakup preferowany z możliwością przymiarki i ew. odbioru do 2/3 września. 
    
    
    
    
    
  • By Miłośnik pand
   Jakie mogą być objawy uszkodzenia mechanizmu zmiany daty? Pytanie mam bardziej z ciekawości. Otóż wczoraj odebrałem swojego lorusa rt355gx9 , który ma opcję szybkiej zmiany daty. Gdy ustawiłem datę na 4 sierpnia kręcąc do przodu koronką nie zauważyłem, że fabrycznie wskazówki są ustawione, na godziny wieczorne, gdzie data już się będzie powoli zmieniać. Po pewnym czasie mogłem cofnąć koronką tak, aby ta 4 była całkowicie na datowniku a nie tylko połowicznie. Potem sama przeskoczyła na 5. Zmieniłem godziny w zegarku na aktualne i datę na 4 znów kręcąc do przodu koronką (przeskakując prawie 30 dni) ,przy okazji chciałem sprawdzić, czy da się lekko kręcąc do tyłu koronką cofnąć datę. Nie miałem juz takiej możliwości. Pytanie czy ja coś zepsułem, czy po prostu tak jest w tym zegarku? Dodam, że w nocy zegarek bez przeszkód sam zmienił datę. Przepraszam, że tak chaotycznie. Podsumowując wcześniej mogłem lekko cofnąć datę, kręcąc koronką do tyłu a teraz nie mogę (wiem, że nie powinno się cofać). Z góry dzięki za odpowiedzi!
  • By WojtekP
   Witam
   Kolega kupił walizkę zegarków Bulova 97a126 po 50£ za sztukę w TKMaxie i zamierzał je sprzedać w Vietnamie. Niestety nie chcą się uruchimić, pisze, że nie ma żadnych zabezpieczeń przy koronce, a ja wyczytałem, że często w tych zegarkach problemem jest bateria. Pytanie: czy to bateria, czy może jest jakieś zabezpieczenie o którym nie mamy pojęcia? Dziękuję za pomoc.
  • By bubles
   Mam pytanie odnośnie dni tygodnia w oriencie,seiko,citizenie itp. Zauważyłem, że w starej serii crystal z orienta są dostępne dni tygodnia pisane po chińsku natomiast nie znalazłem żadnego po japońsku. I nasuwa się moje pytanie, czy ktoś zna model zegarka, który posiada dzień tygodnia wyświetlany po japońsku ? Szukam starocia używki do 150 zł i nie wiem zbytnio na jakie modele/mechanizmy patrzyć. 
  • By brzoza21
   Witam, jakiś czas temu dostałem od brata jego stary zegarek Casio DB-31. Od wielu lat był nieużywany, ja sam rozkręciłem go z ciekawości jakiś rok temu, żeby zobaczyć jaka tam jest bateria i w sumie tylko tyle, złożyłem go i ponownie włożyłem do szuflady. Dzisiaj jakoś mnie natchnęło, żeby zobaczyć czy działa, no i kupiłem nową baterię CR1616, uruchomił się skręciłem go i okazało się, że alarm jest bardzo cichy i jak zmieniam między opcjami to ten dźwięk też jest na tyle cichy, że słyszę go tylko jak przyłożę zegarek do ucha. 
    
   Zacząłem czytać w internecie co może być nie tak, okazało się, że nie zresetowałem zegarka. No to wyciągnąłem baterię, włożyłem ponownie i zrobiłem reset poprzez zwarcie baterii i pinu AC. Nie pomogło. Czytam dalej, polecano żeby sprawdzić sprężynę (nr 1), rozciągnąć ją i wygiąć blaszkę do góry (nr 2), tak też zrobiłem i dalej dźwięk jest bardzo cichy. Polecano także sprawdzić tylną blaszkę, czy jest dobrze założona. Jest, jak dałem ją do góry nogami to dźwięku w ogóle nie było.
    
   Co jest grane? W niektórych zegarkach widziałem, że są dwie sprężyny ale nie pamiętam. żebym zgubił jedną. Strzałka nr 3 na zdjęciu wskazuje otwór, tam pod spodem jest pin, czy możliwe żeby tam miała być druga sprężyna? W zasadzie jedyne co zrobiłem to oderwałem plombę wokół sprężyny, bo nachodziła na baterię (widać ta nigdy nie była wymieniana), następnie odgiąłem blaszkę trzymającą baterię, włożyłem nową, założyłem blaszkę i tyle.    ×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.