Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jwien

MIDO Multifort Special Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co sadzicie o zegarkach Mido ?

Trafil mi sie MIDO Multifort Special Edition uzywany ,moze ktos zna ten model?Pozdrawiam

post-96808-0-35649600-1490819286.jpg

 

post-96808-0-63575800-1490894109.jpg

post-96808-0-68252700-1490894130.jpg

Edytowane przez jwien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Pokaż go od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra, niedoceniana marka, z historią. IMO półka Hamiltona, w porywach Orisa.

Zegarek w tej limitowanej wersji podoba mi się mniej niż standardowa wersja i jakoś nie mogę się przekonać do pasów genewskich od frontu. :D Niemniej całkiem niezły zegarek, na pewno nie wstyd nosić taki na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Niestety jest sporo podrobek. Daj foto mech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2017 o 23:10, Godless napisał:

Zegarek w tej limitowanej wersji

Ile sztuk jest tej limitacji i czy jest gdzieś oznaczona na zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2017 o 23:10, Godless napisał:

IMO półka Hamiltona, w porywach Orisa.

No właśnie z pozycjonowaniem tej marki są problemy. Bo w sumie Swatch Group, pod parasolem której znajduje się Mido sam nie wie chyba gdzie ja umieścić. Według mnie ceny sugerują ambicje marki stojącej pomiędzy podstawowymi Szwajcarami grupy (Tissot, Certina i Hamilton) a entry level luxury (Rado, Longines). 

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido a Oris? Hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, loco50 napisał:

Mido a Oris? Hmmm

 

Osobiście należę raczej do sceptycznie nastawionych do Orisa. Niby czym ta marka tak wyraźnie odstaje od np. Mido? Nawet mechanizmów nie dekorują, a za divera na podstawowej Sellicie krzyczą sobie kilka tysięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawalnością i chyba jednak większym prestiżem. Ja akurat jestem fanem Orisa, ale nawet gdybym nie był to też bez wahania wybrałbym O. Z pewnością nie wszystkie modele, ale jednak Oris. I podejrzewam, że 95% "zegarkowiczów" postawionych przed wyborem M. czy O. wybrałoby tego drugiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie na ile ten wybór Orisa jest efektem marketingowego pompowania firmy wśród internetowych influencerow, a na ile oferowaniem realnej wartości. Nie jestem maniakiem "bang for buck", ale gdybym miał wybierać pomiędzy Mido z pasami genewskim na tarczy i zdobioną ETA, a Orisem na podstawowej Sellicie z zapapranym na czerwono wahnikiem, to dla mnie wybór jest prosty. Może dlatego, że lubię bardziej "niszowe" marki, a Oris to dzis, według mnie, produkt sprawnego marketingu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak większość marek. 

Poza tym to jest dyskusja o wyższości jednych świąt nad drugimi. Ja nie lubię małych płaskich nazwijmy to eleganckich zegarków i pasy genewskie nie robią na mnie wrażenia. Wręcz przeciwnie, wydają mi się takim jarmarcznym zdobieniem. Ale o gustach się nie dyskutuje. Każdy ma swój tak jak d... ę😀. Jeden lubi brunetki drugi blondynki-ja nie spotykałbym się z brunetką tak jak nie kupiłbym Mido za 5900😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zerknąć w przeszłość do lat 50-70 ubiegłego wieku  i porównać 5 , 7 , 15 , 17 kamieniowe Orisy robione masowo po wojnie również w wersji automatów z chociażby 17 kamieniowym Powerwind-em , Multi Starem czy Commanderem  to była przepaść. Mido przede wszystkim szczycił się swoimi autorskimi automatami gdzie  Oris szczególnie po wojnie poszedł zegarki bardziej  budżetowe.  Dzisiaj to marki tak jak pisaliście z mechanizmami Selity i ETA. Wybór design-u to oczywiście już sprawa gustu a tutaj wiadomo. Dzisiaj bardziej z powiększoną źrenicą patrzę na Mido z racji historii bo uwielbiam ich Commandery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Różnorodność gustów i opinii jest dobra😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Mido do małych nie należy, dlatego jeszcze nie jest mój :)

Ale w najbliższej przyszłości planuje zakup Multifort Patrimony. Według mnie jeden z najładniejszych zegarków jakie ostatnio widziałem.

Mido-Multifort-Patrimony-001.thumb.jpg.4cc4b48f4cf078aee5aa9e17e7ebd04e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.