Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tin

Użytkownik
 • Content Count

  222
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Trójmiasto

Recent Profile Visitors

783 profile views
 1. Czas Apokalipsy z monologiem Marlona Brando. Oglądałem ten film kilkukrotnie i zawsze urzekał mnie ten moment.
 2. Generalnie powinieneś znaleźć na eBayu poniżej masz link to najtańszego jaki znalazłem. Zagadaj do sprzedającego to poda Ci dokładny wymiar. https://www.ebay.pl/itm/Pieza-recambio-movimiento-LANDERON-48-Chronograph-Original-Pulsador/224174160301?hash=item3431d239ad:g:ckAAAOSwvodfcmFw
 3. Może to biel tarczy tak robi ale odcień daty trochę ciemny.
 4. Mechanizm to zapewne ETA 2782 lub z rodziny 27xx. Z tymi mechanizmami często spotykam się w zegarkach o których za dużo nie ma w necie. Nie zgłębiłem tematu jeszcze ale na tę chwilę wygląda na to że powstało sporo krótkich serii z tym mechanizmem. Powodem była zapewne niska cena tego werku w danym okresie. Parę firm się pokusiło i porobiło serie z nazwami dzisiaj nic już nie mówiącymi.Jest to oczywiście tylko moje podejrzenie.To nie jest tak że to zły mechanizm. Wiele znanych marek je wykorzystywało. Opis na kopercie to grubość złotej powłoki w mikronach.
 5. Tin

  poświećmy...

  free server generator
 6. Z zewnątrz orginał. W środku masz ( albo powinieneś mieć)mechanizm opisany na Wachniku jako 72B Tu mój z tego samego okresu - masz tez środek dla porównania: plik jpg
 7. Sprawdź jak chodzi. Daj mu tydzień na ręce choć pewnie starczy dwa dni. Na przyszłość brak informacji na temat nowego zegarka w internecie też jest informacją... żeby uważać z zakupem. Znane i cenione marki są szeroko opisywane chociażby przez użytkowników.
 8. W Sopocie na Monciaku pewnie za tyle by poszło 😄 osobiście tę stòwkę przeznaczyłbym szybciej na sushi.
 9. No dobra chłam to może mocne słowo. To co pokazałeś na zdjęciu tak max 100 zł w sklepie z pamiątkami w Monciaku w Sopocie. Angole sporo rozprowadzają azjatyckich wynalazków.
 10. Jakby zerknąć w przeszłość do lat 50-70 ubiegłego wieku i porównać 5 , 7 , 15 , 17 kamieniowe Orisy robione masowo po wojnie również w wersji automatów z chociażby 17 kamieniowym Powerwind-em , Multi Starem czy Commanderem to była przepaść. Mido przede wszystkim szczycił się swoimi autorskimi automatami gdzie Oris szczególnie po wojnie poszedł zegarki bardziej budżetowe. Dzisiaj to marki tak jak pisaliście z mechanizmami Selity i ETA. Wybór design-u to oczywiście już sprawa gustu a tutaj wiadomo. Dzisiaj bardziej z powiększoną źrenicą patrzę na Mido z racji historii bo uwielbiam ich Commandery.
 11. Masz na Amazonie ale cena kosmos. na tę chwile chyba poniżej 6 K nie kupisz chyba że masz rodzinę w Stanach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.