Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbylak

ZEGAREK FORUMOWY 2017 MOSCOW CLASSIC

Ankieta nr2 - koperta  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda poprzedni forumowiec:

A z tego co wiem, to Mołnije są z zapasów, a nie z bieżącej ryżowej produkcji :)

post-34219-0-57668200-1491746295_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 

A z tego co wiem, to Mołnije są z zapasów, a nie z bieżącej ryżowej produkcji :)

:D :D :D  ręce opadają, nogi się uginają.

Proszę Cię, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

To teraźniejsza produkcja a nie żadne zapasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię , nie pisz jak nie wiesz!

Rozmawiałem z człowiekiem i nie mam powodu by mu nie wierzyć.

Jakie masz podstawy, by twierdzić ,że jest inaczej?

Ja mogę zadzwonić jeszcze raz- poproszę o odpowiedź na piśmie, albo poprosić Adriana,żeby potwierdził - jest w temacie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Proszę Cię, nie wierz we wszystko co usłyszysz.

Delikatnie mówiąc - zostałeś wprowadzony w błąd i wprowadzasz w błąd resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że temat tzw. zapasów przy okazji poprzedniego forumowca był poruszany.

Mówiono wówczas, że zrobienie na mechanizmie 3603 było jeszcze możliwe, bo posiadają stare zapasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Proszę Cię , nie pisz jak nie wiesz!

Rozmawiałem z człowiekiem i nie mam powodu by mu nie wierzyć.

Jakie masz podstawy, by twierdzić ,że jest inaczej?

Ja mogę zadzwonić jeszcze raz- poproszę o odpowiedź na piśmie, albo poprosić Adriana,żeby potwierdził - jest w temacie.

Tak, koniecznie potwierdź. Przy okazji niech cyknie kilka fotek tych magazynów ze starymi zapasami mechanizmów.

 

I dodatkowo może kilka fotek linii produkcyjnej poszczególnych detali, tarcz, kopert, wskazówek, linii montażowej.

 

Faktem jest, że temat tzw. zapasów przy okazji poprzedniego forumowca był poruszany.

Mówiono wówczas, że zrobienie na mechanizmie 3603 było jeszcze możliwe, bo posiadają stare zapasy...

Wyobrażasz sobie jak liczne musiały by byc te zapasy żeby w roku 2017 jeszcze starczało dla wszystkich, którzy produkują zegarki na mechanizmie Mołni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ostatnio zbyt wielu zegarków na 3603 nie widziałem...

Ale oczywiście jest to tylko informacja, o której słyszałem, może to być taki chwyt marketingowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ja potwierdzę a Ty przeprosid

 

Tak, koniecznie potwierdź. Przy okazji niech cyknie kilka fotek tych magazynów ze starymi zapasami mechanizmów.

 

I dodatkowo może kilka fotek linii produkcyjnej poszczególnych detali, tarcz, kopert, wskazówek, linii montażowej.

 

Wyobrażasz sobie jak liczne musiały by byc te zapasy żeby w roku 2017 jeszcze starczało dla wszystkich, którzy produkują zegarki na mechanizmie Mołni.

OK, ja potwierdzę , a Ty przeprosisz - albo odwrotnie. Zapasy kilkutysięczne - wystarczy? Na razie nie mieszaj mi w temacie, bo już raz zacząłeś.I nie życzę sobie powtórki.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No jeśli to jest 3603 ze starych zapasów to w końcówce produkcji musieli się mocno postarać.

Ale to może dlatego, że miały leżeć i czekać na lepsze czasy ;)

 

6ppb8p.jpg


OK ja potwierdzę a Ty przeprosid

 

OK, ja potwierdzę , a Ty przeprosisz - albo odwrotnie. Zapasy kilkutysięczne - wystarczy? Na razie nie mieszaj mi w temacie, bo już raz zacząłeś.I nie życzę sobie powtórki.

Jeśli tylko informacje, które podajesz będą rzetelne i prawdziwe, to się nie odezwę słowem.

Ale jak do tej pory dajesz sie wkręcać i przekazujesz bzdury dalej.


PS.

 

Chyba, że określenie "stare zapasy" oznacza produkcji Mołni z połowy lat 2000.

Wtedy tak, można traktować to jako "stare zapasy". ;)

ALE NIE SĄ TO STARE ZAPASY ZSRR !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No jeśli to jest 3603 ze starych zapasów to w końcówce produkcji musieli się mocno postarać

Ładne. Taki mógłby być tył w nowym projekcie :)

Szkoda tylko że nie widać gdzieś molnija, najlepiej w cyrylicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię być wkręcany, ale nie mam powodu nie wierzyć poważnym ludziom. Dla mnie bez znaczenia czy werk radziecki, czy rosyjski - byle nie chiński.

Poprosiłem grzecznie o potwierdzenie, jutro też zadzwonię. Jeśli okaże się, że werki będą z bieżącej chińskiej produkcji, to podziękuję za współpracę MC, Ciebie przeproszę i zakończę temat.


Taka Mołnia 3602 była w poprzednim forumowcu - i nie gorsza musi być w naszym:

post-34219-0-58764400-1491755534.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

I jeszcze trzy sprawy

 

Po pierwsze: zadeklarowałem uczestnictwo w projekcie. Nawet podałem swoją propozycję tematyczną wyglądu zegarka.

Po drugie: przychodzę z sercem na dłoni i kagankiem oświaty ;) Na rosyjskich forach, a jestem na 3, od lat nie jest tajemnicą gdzie kto co produkuje i z czego składa.

Nie rozumiem więc skąd ta agresja? Zamiast korzystać z tej wiedzy i nie dawać się otumaniać wykonawcy próbujesz mnie atakować. Powinieneś czerpać pełnymi garściami i punktować wykonawcę negocjując i stawiając żądania, a nie spolegliwie przekazywać info od niego. Nie wszyscy w to uwierzą, a ja na pewno nie.

Po trzecie: w związku z powyższym zastanów się w czyim interesie działasz a po której stronie powinieneś być? Zamiast trzymać twardo stronę potencjalnych kupujących podajesz tylko informacje nie weryfikując ich prawdziwości. Zakładasz, że wszystko jest prawdą objawioną, a tak wcale nie musi być. Podejmując sie funkcji koordynatora takiego projektu trzeba mieć twarda d*pę, ale tez nie dać się robić w konia.

 

Bez obrazy. Wciąż jestem zainteresowany projektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Roman, ta fotka była również przy poprzednim forumowcu.

Dlatego ciekaw jestem co tam faktycznie pod deklem siedzi.

Jakoś nie zauważyłem by ktoś się chwalił. Chyba, że jeszcze na gwarancji, plomba na deklu i takie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl czas, że szukałem z drugiej ręki tamtej limitki ale nie chciała sie trafić i zmieniły się z czasem priorytety.

Nie chce mi sie szukać właścicieli zwłaszcza że jestem pewny na 99% że takiego mechanizmu tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fotka zamieszczona w temacie poprzedniego forumowca - czy w istocie taki werk tam siedzi - nie wiem - liczyłem na rzetelność autora. Nie trzymam strony MC tylko swoją - czyli naszą. I wyjaśnię sprawę werku rzetelnie. Nawet nie dopuszczałem myśli do głowy,żeby wciskać chińczyka - a mnie o to się tu posądza. W grę wchodzą niemałe pieniądze, więc jestem świadom odpowiedzialności.

A jeśli ktoś chce jedyny słuszny werk z czasów Breżniewa to musi zakupić starą kieszonkę....

I wcale nie jestem agresywny - grzeczny jestem bardzo.

I myślę sobie teraz że będę głosował za szklanym deklem - żeby nie było wątpliwości - pokaż kotku co masz w środku :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

@zbylak, nikt nie twierdzi, że mechanizm jest chiński (o reszcie możemy podyskutować). Czeliabińsk w 2015 r. wznowił produkcję tych mechanizmów.

Geneza była taka, że gdzieś od 2005 r. słabo im szło. Produkowali dużo, sprzedawali mało, za mało żeby normalnie funkcjonować.

Od 2008 r. stopniowo ograniczali produkcję mechanizmów, bo już mieli pełne magazyny, a sprzedaż kilkuset sztuk raz na pół roku np. dla Levenberga nie załatwiała sprawy. W końcu w 2010 zaprzestali tymczasowo produkcji 3602 i 3603. Co produkowali w międzyczasie można odszukać na ich stronie.

W grudniu 2014 dyrekcja zakładu postanowiła wznowić produkcję, ale nie odbyło się to z dnia na dzień. Dopiero pod koniec roku 2015 produkcja ruszyła.

A odnośnie tych rzekomo tysięcy mechanizmów ze starych zapasów to...

Może poczytaj to: https://vk.com/zavod_molnija ,

Przewiń do 9 stycznia 2015. jest tam informacja, że wznawiają produkcję i że zakład ma w magazynie 180 sztuk, tak SZTUK mechanizmów.

Nie tysiące jak to próbuje Tobie i nam się wciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił za śledczego, poproszę o fotki i info o pochodzeniu i powinno wystarczyć.

Jak pisałem - mnie wystarcza, że werk wyprodukowano w Rosji. Czy teraz, czy kiedyś - bez znaczenia. Ważne że nie u Chińczyka.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie będę robił za śledczego, poproszę o fotki i info o pochodzeniu i powinno wystarczyć.

Jak pisałem - mnie wystarcza, że werk wyprodukowano w Rosji. Czy teraz, czy kiedyś - bez znaczenia. Ważne że nie u Chińczyka.

Takie coś też dopuszczasz ?

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?211983-From-Russia-with-Love-a-Moscow-Classic

 

Może Tobie jest obojętne, ale innym zainteresowanym pewnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie pod szklanym deklem - a tego od dziś będę forsował.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, ta fotka była również przy poprzednim forumowcu.

Dlatego ciekaw jestem co tam faktycznie pod deklem siedzi.

Jakoś nie zauważyłem by ktoś się chwalił. Chyba, że jeszcze na gwarancji, plomba na deklu i takie tam :)

Poprzedniego forumowca kupiłem bratu, jak będzie dawał do smarowania, to poproszę, żeby zrobił fotki. 

Mój brat nosi go już 5 rok, chodzi bez zarzutu :) więc trudno będzie go przekonać do smarowania  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak zapytasz brata jaką ma specyfikacje mechanizmu w paszporcie od MC.

Ilość kamieni wyjaśni prawie wszystko. Na pewno da jasną odpowiedz co do zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliśmy sie za pierwszym razem.

Szkoda.

Posty kierowane do danego użytkownika proszę przekazywać poprzez PW.Do tego to służy.

A pisanie "nie zachowuj się jak...." Mimo wszystko jest obraźliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.