Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbylak

ZEGAREK FORUMOWY 2017 MOSCOW CLASSIC

Ankieta nr2 - koperta  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Coście się tak przyczepili tych dat? Nie rozumiem.

Dałem projekty marynistyczne - lepiej napiszcie co o tym sądzicie.

Jest pokazana bardzo ciekawa koperta - nikt się nawet nie zająknie.

Tylko jakieś durne daty.Szlag mnie trafi zara :angry:

 

Macie lepsze pomysły ? Tylko bez ogólników, bo tak to możemy pisać ruski rok.

Pokażcie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zamieszczam projekty marynistyczne do wglądu i oceny:

 

Marine rzymianka z prostą, elegancką tarczą byłby naprawdę OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę irytujące jest podejście niektórych użytkowników. Wrzuca się jakąś prostą tarczę, wyraźnie inspirowaną starymi ruskami - powstają komentarze "ale to już było, odgrzewany kotlet", wrzuca się coś "świeżego", zarzuty "ale ja to bym wolał coś bardziej vitage.

Wiem, wcześniej była ankieta, ale zrobiłem swoją, dajcie znać

https://www.interankiety.pl/i/LJAjLm8e

jakiś punkt odniesienia będziemy mieli

Zdrówka życzę

 

Wstępne wyniki co prawda dopiero kilka głosów, ale już stają się wyraźniejsze trendy.

A więc póki co wszyscy oponują za vintage, żadnych nowoczesnych.

Jeden głos na lotnika, 4 na morskie, plus "klasyczna Mołnia z przełomu lat 50/60 plus ażurowe logo klubowe -drobne"

I wszyscy za molniją.

Z ostatecznymi werdytkami się wstrzymam jeszcze przez jakiś czas, ale wyniki znikąd się nie wzięły.

 

Porozmawiajmy o tarczy:
 

braz.jpg

 

Dajcie znać co za, co przeciw.
Podaję jako punkt odniesienia.

Zbylak - brąz o jakim mówiłeś - to taki "soczysty"? Podrzuć pomysł na kolor indeksów to coś zrobimy.
Tarcza sekundowa na ww tarczy w zależności od koperty, albo na 6, albo na 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam Panowie, że się wtrącam, ale temat mnie zainteresował. Jako fanklub radziecko-rosyjskiego zegarmistrzostwa macie problem w motywem przewodnim limitki i nie dziwię się. Bogoojczyźniane tematy na rosyjskim zegarku... Gryzie się ideologicznie moim skromnym zdaniem. Dodatkowo macie problem z ilością zamówień. Wydaje mi się, że oba problemy można rozwiązać za pomocą tematu dotyczącego obu narodów - lotu Hermaszewskiego w kosmos. Lato 78, a więc macie rok na przygotowanie. Dodatkowo możecie rozszerzyć projekt na pozostałą część forum wciągając w to samego generała Hermaszewskiego - o ile się zgodzi. Limitka 300 sztuk. 001P/300 dla MH, a przy okazji spotkanie, np. w Koperniku, z nim i wręczenie. Plus np. certyfikat odręcznie podpisany przez Hermaszewskiego. Klimuk 001R/300 jeszcze żyje, więc o nim też można pomyśleć. Czy to nie przyciągnęłoby do projektu pozostałej części forum? Motyw wiodący można oprzeć na logo Interkosmos. Nie skupiałbym się na wypasieniu zegarka w chrono i itp. Oszczędna i stonowana stylistyka - najlepiej techniczna, bez zbędnych upiększeń (czarny, żadne dziadkowe brązy i granaty - czarne VC Kosmos i Astronauta zniknęły błyskawicznie, bo podobają się wszystkim), a werk możliwie niezawodny i popularny. Jeżeli wciągniecie w to Hermaszewskiego to oprócz kolejnego zegarka otrzymacie przygodę, którą będziecie pamiętać do końca życia, a zegarek nabierze wartości emocjonalnej. Pomyślcie o tym, bo warto jest kupować przeżycia, a nie rzeczy. Jeżeli pomysł zegarka INTERKOSMOS '78 Wam się spodobał, to rezerwuję 078/300 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać, widać to konstruktywną krytykę i chyba o to chodzi. Temat wypasionego chrono upadł, pewnie kilka jednostek będzie maltkontencić, ale nie da się wszystkim dogodzić. Tarcza - (raczej) postanowione - będzie delikatna, bez wodotrysków. Na molniji 3602. Temat przewodni, bardzo mi się podoba, ale niech reszta się wypowie ;)
Jak będzie zainteresowanie wtedy przedyskutujemy jak miałaby owa tarcza wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interkosmos to bardzo ciekawy temat, Tylko kto będzie gadał z Hermaszewskim?

Limitka 300 - super, można negocjować niższą cenę.

Już widzę zamieszanie, jak zacznie pisać choćby setka ludzi w temacie :P

A mój "dziadkowy" :)  brąz to np.taki:

Indeksy i wskazówki oczywiście złote.

post-34219-0-43449100-1491485299_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porozmawiajmy o tarczy:

 

 

Bardzo ładny projekt, a tarcza elegancka - gdyby jeszcze jasna była ... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna też jest, w ogóle kilka wariantów mam przygotowanych. O kolorach porozmawiamy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, że się wtrącam, ale temat mnie zainteresował. Jako fanklub radziecko-rosyjskiego zegarmistrzostwa macie problem w motywem przewodnim limitki i nie dziwię się. Bogoojczyźniane tematy na rosyjskim zegarku... Gryzie się ideologicznie moim skromnym zdaniem. Dodatkowo macie problem z ilością zamówień. Wydaje mi się, że oba problemy można rozwiązać za pomocą tematu dotyczącego obu narodów - lotu Hermaszewskiego w kosmos. Lato 78, a więc macie rok na przygotowanie. Dodatkowo możecie rozszerzyć projekt na pozostałą część forum wciągając w to samego generała Hermaszewskiego - o ile się zgodzi. Limitka 300 sztuk. 001P/300 dla MH, a przy okazji spotkanie, np. w Koperniku, z nim i wręczenie. Plus np. certyfikat odręcznie podpisany przez Hermaszewskiego. Klimuk 001R/300 jeszcze żyje, więc o nim też można pomyśleć. Czy to nie przyciągnęłoby do projektu pozostałej części forum? Motyw wiodący można oprzeć na logo Interkosmos. Nie skupiałbym się na wypasieniu zegarka w chrono i itp. Oszczędna i stonowana stylistyka - najlepiej techniczna, bez zbędnych upiększeń (czarny, żadne dziadkowe brązy i granaty - czarne VC Kosmos i Astronauta zniknęły błyskawicznie, bo podobają się wszystkim), a werk możliwie niezawodny i popularny. Jeżeli wciągniecie w to Hermaszewskiego to oprócz kolejnego zegarka otrzymacie przygodę, którą będziecie pamiętać do końca życia, a zegarek nabierze wartości emocjonalnej. Pomyślcie o tym, bo warto jest kupować przeżycia, a nie rzeczy. Jeżeli pomysł zegarka INTERKOSMOS '78 Wam się spodobał, to rezerwuję 078/300 ;-)

Myśle ze masz pewny ten numer po tak pieknym poście  ;)

 

Edycja

 

Sorki - ale czy ja mam wrażenie czy lecimy tu sobie w jakieś gierki?

Jeśli tak to kończymy z tematem definitywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interkosmos to bardzo ciekawy temat, Tylko kto będzie gadał z Hermaszewskim?

Limitka 300 - super, można negocjować niższą cenę.

Już widzę zamieszanie, jak zacznie pisać choćby setka ludzi w temacie :P

A mój "dziadkowy" :)  brąz to np.taki:

Indeksy i wskazówki oczywiście złote.

Eeeee... Taki nieśmiały jesteś? ;-) Jak zorganizujesz kontakt, to ja mogę gadać. Nie wstydzę się, a nawet jak nie wypali, to będę miał przygodę, a Ty będziesz zazdrościł ;-) W kwestiach technicznych się poddaję, bo nie mam i nie chcę mieć pojęcia o mechanizmach. Zegarki podobają mi się albo nie, i niespecjalnie chcę o nich więcej wiedzieć. Co do setki ludzi, to Czterolistny z VC jakoś ogarnął temat, więc się da. Zbieracze kupią wszystko byle w zbyt ciasne nisze nie wchodzić. Organizacją, Hermaszewskim i trzymaniem forum za mordę powinien się zająć ten, co zgarnie finansowe profity. Nie ma nic za darmo, a za robotę się kasa należy jak psu parówki. Rozumiem, że są tu miłośnicy radziecki zegarków, ale czas czynów społecznych minął na zawsze. Jak chcecie iść w gotowce, to ze strony MC wybrałbym Vodołaza Automata, bo ma rozsądny wymiar. Lotniki mają zbyt duże średnice, a zbieracze zegarków to przeważnie wątłe w nadgarstkach chłopy ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze masz pewny ten numer po tak pieknym poście  ;)

 

Edycja

 

Sorki - ale czy ja mam wrażenie czy lecimy tu sobie w jakieś gierki?

Jeśli tak to kończymy z tematem definitywnie.

Dlaczego gierki? Projekt jest interesujący jako projekt - wyzwanie, a nie jako zegarek. Każdy kto ma kasę, kupi sobie co będzie chciał nie oglądając się na innych, czyż nie? Natomiast sztuką jest zrobić coś, co ma zmieścić się w jakiś określonych założeniach brzegowych i żeby miało to uzasadnienie ekonomiczne, nawet w projekcie non profit. 

Coraz ciekawiej się robi  ;)

 

A z Gagarinem bys nie pogadał?

Bardziej do ruskich pasuje.

Chętnie. Tyle, że za jakiś czas, bo mam na razie parę spraw do załatwienia po tej stronie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, abyśmy skończyli ten coraz dziwniejszy "lot w kosmos". Wróćmy do meritum sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poczekajmy na razie na kilka projektów Adriana.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poczekajmy na razie na kilka projektów Adriana.

Hę? Ale teraz jakich projektów? Chyba nie chodzi w tej inicjatywie by wstawić setkę tarcz, później dziesiątkę kopert i każdy po kolei będzie mówił "a, ta fajna, a ta nie".

Nie widzę sensu wrzucania dzień w dzień nowych tarcz, skoro temat rozwija się powoli (czego nie uważam za coś złego).

Po kilku dniach ankieta mówi jasno:

zero głosów za vostokie, zero za nowoczesną tarczą i w stosunku 2:1 wygrywa tarcza morska. Jak to się ma do nowego pomysłu z Hermaszewskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie mnie stać, ale gdybym się pisał, to Mołnia, koperta z koronką na 12 ( było napisane że jest taka opcja dostępna), tarcza taka jak pokazywał Roman

 

Można poprosić o zgodę na użyć logo KMZiZ na tarczy (delikatne, nie nachalne logo- kieszonka z literą K wpisaną). Dekielek - zależy jakie są dostępne do tej koperty- fajnie gdyby była opcja na pełny i oszklony na zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna też jest, w ogóle kilka wariantów mam przygotowanych. O kolorach porozmawiamy później.

O to mi chodziło.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dekielek - zależy jakie są dostępne do tej koperty- fajnie gdyby była opcja na pełny i oszklony na zmianę.

 

 

 

 

Możemy zażyczyć sobie wszystko, nawet wypukły szafir z AR- tylko kto za to zapłaci :P

 

Wiem,że głównym hamulcowym są pieniądze, także trzeba skromnie raczej - może więcej chętnych się zbierze.

Pełny dekiel i niezdobna Mołnia - to moje zdanie. Mamy więcej miejsca na napisy czy obrazki, a Mołnia tak naprawdę nie jest do podziwiania ;)

A, Twój odnośnik nie działa...


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, Twój odnośnik nie działa...

 

Kliknij w tą zawiniętą strzałkę w prawym górnym rogu cytatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, gapa ze mnie :D


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie - wychodzisz z założenia, że pewne rzeczy przekraczają  planowany budżet.

Wyjdź z założenia, że planowany budżet jest mocno zawyżony.

Oczywiście że MC będzie udowadniać że robi zegarek za darmo prawie ale to normalna sprawa.

MC musi zejść z cen, dac więcej niż chce i zrobić niebanalny projekt żeby ktoś na tym forum chciał to kupić  :)

Jeżeli MC widzi tu darmowa reklamę marki to będzie wsólpracować, jeśli nie to nie znajdzie się raczej 20 chętnych na zegarek za  1200 +    na Mołni 3602 z koperta i wskazwkami z oferty ogólnej.

 

Jeżeli mamy dostać Mołnię 3602 (nadal nie wiem dlaczego nie 3603) w kopercie już produkowanej to tak naprawdę za co mamy zapłacić? Szafir z nałożonym od spodu ar do koperty istniejącej w obiegu bedzie kosztował grosze. Ar u Chińczyka przy zamówieniu 500 sztuk kosztuje 2 dolary - 8 zł .

Szafirowe szkło - przy tej samej ilości sztuk kosztuje około 5 - 7 $

 

I nie oszukujmy się że MC ma swoją fabrykę podzespołów w Moskwie a  nie pod Pekinem lub tp  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wiem,że tanio nie jest - porównując do poprzedniego forumowca , który kosztował niecałe 800zł z szafirem na 3602. Wyszło 55szt i ludzie się o niego zabijali :P Ale to było 6 lat temu...I se ne wrati ^_^

Ale negocjować oczywiście będę, i myślę, że cena nie jest jeszcze ostateczna.

Byłbym zadowolony, gdyby zejść poniżej 1000zł brutto, no ale trzeba większej serii niż 20.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądał ten poprzedni forumowy ma ktoś zdjęcie? Ja jestem nowy to nie widziałem :)

 

A nasi polscy producenci nie dostaną lepszych cen u dostawców? W dobie chińskich szwajcarów to bym stawiał tylko na werk rosyjski. A co do koperty i reszty to może taniej i lepiej wyjdzie skorzystać z chińskich kontaktów 'naszych' microbrandów?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...W dobie chińskich szwajcarów to bym stawiał tylko na werk rosyjski.

... A co do koperty i reszty to może taniej i lepiej wyjdzie skorzystać z chińskich kontaktów 'naszych' microbrandów?

 

 

1. A który mechanizm jest rosyjski? Tylko Wostok ma pełną linię produkcyjną dla swoich zegarków.

2. Po co? Przecież taką dostajesz. To kwestia negocjacji ceny pomiędzy koordynatorem projektu a wykonawcą. Wykonawcą limitki, nie koperty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski w sensie nie seagull a molnija, nawet jeśli produkuje ten sam chińczyk :)

 

Duży więcej może, więc tak tylko zasugerowałem, że jak już ktoś z daną fabryką kilka rzeczy zrobił to dostanie lepsze ceny na mikro zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.