Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Przecież nie promujemy na forum podróbek prawda?! Jeśli coś jest chronione prawem przez producenta, to nie możemy tego propagować na forum prawda?!

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żart.

 

Jeszcze gwoli ciekawości ...Np. Modowane Seiko z tarczami “Fifty Five Fathoms “ , tez pójdą do odstrzału ?

Kwiatek , nie denerwuj się.... Oczywiście ze nie propagujemy , jednak nazywanie takiego Boba Wellsona podróbka to chyba jednak lekka przesada.....

Zreszta , ty jesteś modem.....

Z mojej strony koniec dyskusji

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, jak zdjęcie będzie z butelką coca coli to też nie można. Cola też ma patenty

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jeszcze gwoli ciekawości ...Np. Modowane Seiko z tarczami “Fifty Five Fathoms “ , tez pójdą do odstrzału ?

Jeśli pokażesz mi na to patent to pójdą.

Zapytam, jak zdjęcie będzie z butelką coca coli to też nie można. Cola też ma patenty

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Bez sensu pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bob Wellson robi podróbki ? Ciekawe według mojej opini Parnis robi zegarki prawie identyczne czy Tisell i nikt zdjęć nie usuwa to trochę nie Ok Nie podoba mi się to

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokażesz mi na to patent to pójdą.

 

Bez sensu pytanie :)

Racja, źle to ująłem

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ale ja się naprawdę nie denerwuję ponieważ nie mam na co. Nie twierdzę również, że zegarek jest podróbką.

Ustaliliśmy, że kształt osłonki koronki Panerai jest objęty patentem i będziemy usuwać wszystkie zdjęcia innych zegarków z taką osłonką.

Koniec dyskusji z mojej strony. 

Miłego dnia życzę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WUS nie usuwają, na bazarku jest tam zakaz handlu homage z napisami Marina Mitare, ale nikt nie czepia się osłony, ale widocznie chcemy być drudzy po Bogu.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek tam niech tak będzie . Ale czemu został usunięty cały post a nie tylko zdjęcie samego podejrzanego ? W tym poście było zdjęcie drugiego bez opatentowanej osłonki ? Też mam zakaz pokazywania tego osobnika ?

 

A takie to było zdjęcie , chciałem tylko kolegom pokazać co w nim źle zapachniało ef1aa76d04899dd5b246ff5d45d4cf5f.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest taj, że ten patent na osłonę koronki wygasł był już jakiś czas temu? Tak było napisane w innym temacie na tym forum dotyczyło to właśnie TEJ osłony i napisu Marina Militare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czasów cenzury doczekaliśmy..... biada nam !!!!

 

;)

 

Za chwile będzie lepszy i gorszy sort ;)

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno obejrzałem może 100 zdjęć i za cholere podobieństwa nie dostrzegam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai nie ma patentu na CG, patent dawno wygasł.

Ma natomiast zarejestrowany CG jako znak firmowy , trademark registered by Panerai with the USPTO # 77581460, registered 29 February 2000. Również ma kilka nazw jako tm, marina militare, Black seal,Luminor itp.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A to nie jest taj, że ten patent na osłonę koronki wygasł był już jakiś czas temu? Tak było napisane w innym temacie na tym forum dotyczyło to właśnie TEJ osłony i napisu Marina Militare...

Nie wygasł.

Panerai nie ma patentu na CG, patent dawno wygasł.

Ma natomiast zarejestrowany CG jako znak firmowy , trademark registered by Panerai with the USPTO # 77581460, registered 29 February 2000. Również ma kilka nazw jako tm, marina militare, Black seal,Luminor itp.

Jeśli nie wiesz co piszesz to po prostu nie pisz.

 

https://trademarks.ipo.gov.uk/ipo-tmcase/page/Results/1/UK00002162911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu jest panowie ?

Jest patent czy nie ?


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , jeśli nie wiesz co piszesz to nie pisz.

 

Popieram kolegę Tomka. To co widnieje w likowanym rejestrze to tylko znak towarowy, co też napisał.

 

Niezależnie od tego z jakim prawem ochronnym mamy do czynienia, to ustalenie tego czy jakiś produkt narusza to prawo wymaga wiedzy specjalistycznej i na pewno nie da się tego zrobić na podstawie samych zdjęć.

 

Produkt inspirowany niekoniecznie musi naruszać jakiekolwiek prawo ochronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, to czekam na rozstrzygnięcie, bo i moje posty poznikały, a generalnie w dobrym tonie jest poinformować autora co, jak i dlaczego, a w razie przewinienia nawet na pagony posypać. A tu jak w trzcinach, kwakanie słychać, drobiu nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, to czekam na rozstrzygnięcie, bo i moje posty poznikały, a generalnie w dobrym tonie jest poinformować autora co, jak i dlaczego, a w razie przewinienia nawet na pagony posypać. A tu jak w trzcinach, kwakanie słychać, drobiu nie widać...

Zgadzam się z tobą Tomku. Wypadałoby poinformować .


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak to można nazwać podróba ? Jakieś podobieństwo może istnieje ale za nic nie nazwał bym tego kopią ani podróbą

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No i właśnie tak się kończy ocenianie czegoś "na oko".

Niestety forum nie jest właściwym miejscem na takie spory, jak Panerai chce to niech walczy i próbuje wycofać produkt z rynku. Bez tego my nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć.

Właściwie to uderza w zasadę konkurencyjności, bo bezzasadnie ograniczamy możliwość prezentacji produktu - a jest to bezzasadne, bo nie zostało oficjalnie stwierdzone. I jak przy takim zarzucie modzi chcieliby udowodnić merytorycznie, że produkt narusza czyjeś prawo ochronne?

 

 

Edit: usunięcie posta kolegi Piotrka, który cytuję w moim wpisie również jest pewną przesadą, bo on nie promował żadnego produktu, tylko przedstawił fragment zdjęcia zawierającego "zbanowany" element zegarka w celu porównania. Jakie jest tego uzasadnienie?

Modzi, apeluję o rozsądek :)

Edytowane przez zgrzyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ładny ten ventus na żywo. Widziałem takiego z białą tarczą i nie prezentował się tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa jaja znów znikły Tomek pomóż mi konto w tym miejscu gdzie gdzie pokazywałeś założyć ja chyba odpuszczam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to jeszcze interesuje to poniżej kilka faktów (dla USA, ale generalnie jest podobnie) myślę że wątpliwości będą rozwiane.

Poniższe nie zmienia faktu ochrony CG przez prawa TM. Pozdrowienia dla Moda.

Za Wiki:

"In the United States, for utility patents filed on or after June 8, 1995, the term of the patent is 20 years from the earliest filing date of the application on which the patent was granted and any prior U.S. or Patent Cooperation Treaty (PCT) applications from which the patent claims priority (excluding provisional applications). For patents filed prior to June 8, 1995, the term of patent is either 20 years from the earliest filing date as above or 17 years from the issue date, whichever is longer. Extensions may be had for certain administrative delays."

post-50959-0-86586700-1523305666_thumb.jpg

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.