Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BartekWgW

Problem z Citizen Radio Controlled Eco-Drive CB0010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam mały problem, ponieważ rozładował mi się mój Citizen i teraz po naładowaniu przy lampie nie chce łapać sygnału radiowego :/ dlaczego nie mam pojęcia albo coś źle robię... ma ktoś jakieś rady ? może ktoś miał podobny problem ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem ten sam problem , synchronizacja wymaga większej ilości energii zgromadzonej w akumulatorku. Zostaw zegarek min na 24h w dobrze oświetlonym miejscu - np. na parapecie aby tarcza była skierowana w niebo. W dzień się naładuje a o 2 w nocy będzię się automatycznie synchronizował jeśli mu się nie uda za pierwszym razem mechanizm będzie jeszcze próbował 2 razy. Jest mało słońca więc czas na ładowanie mimo światła dziennego będzie dłuższy. Na synchronizacje RC mają także wpływ niekorzystne warunki pogodowe. Daj mu czas i nie grzej go za bardzo lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ładuje go lampą ledową :) więc ciepła nie wydaje :) może za krótko go ładowałem :) dzisiaj zostawię go na dłużej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

ja również borykam się nawiązaniem łączności z atomem. posiadam od tygodnia Citizen Radio Controlled Eco-Drive CB0010. wydaje się być naładowany, ale gdy próbuję wymusić nawiązanie połączenia, to zawsze mam wynik NO. raz rano, gdy sprawdziłem czy się łączył automatycznie w nocy, faktycznie było OK, ale np. dziś rano miałem odpowiedz NO po automatycznym łączeniu nocą.

 

czy Wam zawsze się łączy zegarek z sygnałem?

mieszkam w wawie.

 

z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli pokazuje NO może być nie doładowany akumulatorek lub była zmieniana strefa czasowa po wcześniejszej synchronizacji. Sama synchronizacja może trwać nawet 15 minut i "pożera" dużo więcej energii. Kolejną przyczyną mogą być jakieś zakłócenia w odbiorze sygnału spowodowane np. miejską zabudową, niewłaściwym ustawieniem zegarka oraz wysoką temperaturą otoczenia. Zegarek zdejmij z ręki na ten czas i najlepiej synchronizuj w nocy, tarczę ustaw ku górze godziną 9 do okna. Nocą poprawia się zasięg fal.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki propagacji sygnału są zmienne i bardzo mocno zależą również od pogody - w nocy są oczywiście generalnie lepsze. Mam poza radiowo synchronizowanymi Citkami również 2 stacje meteo, w których czasem ręcznie wymuszam synchronizację czasu. Tam problemu z baterią nie mam, a jednego dnia w tym samym miejscu na oknie zegar potrafi się zsynchronizować w 2-3 minuty, a innego dnia i 10 prób nie daje powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ze przy próbie połączenia nie mogę wybrać Europy pozostaje  na japan ? Co może być niw tak 

IMG-20220323-WA0007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, estor napisał(-a):

Witam mam taki problem ze przy próbie połączenia nie mogę wybrać Europy pozostaje  na japan ? Co może być niw tak 

IMG-20220323-WA0007.jpg

zrestartuj zegarek i ustaw wszystko od nowa - jeśli ustawiasz teraz zgodnie z instrukcją  i nie działa - spróbuj także podładować baterię 

 

http://www.citizen.pl/uploads/media/product/e1e6586380711b9d9f197f2c9a200d38.pdf

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.