Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Elmer

CITY BRAVUR MĘSKI ZEGAREK WOJSKOWY 1940 rok

Rekomendowane odpowiedzi

mam okazję lub i nie (nie znam się na tym) kupić zegarek: city bravur z 1940 roku.

mechanizm - AS kal. 984

15 kamieni, częstotliwość pracy 18000 a/h

nr  zegarka 1889

Poniżej zdjęcia.

Proszę o opinię czy taki zegarek w ogóle jest coś wart? Właściciel podaje, że jest to zegarek wojskowy.

Nie znam się na zegarkach, mam jednak słabość do nich.

 

DSC_0906.jpg

 

DSC_0899.jpg

 

 

DSC_0897.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek, ale według mnie trochę nowszy (lata 50.). Nie jest to też zegarek wojskowy. W dodatku sądząc po pasku 16 mm jest niezbyt duży i ma około 30-33 mm średnicy.

 

-->> AS 984 http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&AS_984

 

tu masz podobny zegarek -->> https://auction.catawiki.com/kavels/12146717-city-bravur-men-s-wristwatch-1950-s


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.

To się zastanowię nad nim, do 200 może dam za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zgodnie z informacjami z bazy danych o markach zegarków -->> http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280#sucheMarker firma City Bravur została założona w Szwajcarii w 1953 roku.

 

Co do wartości - oczywiście, że zegarek jest "coś" warty. Jeśli uważasz, że 200 zł i właściciel się zgodzi to fajnie. My Ci go nie wycenimy (vide Regulamin).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizualnie mi się podoba. Dlatego 200 mogę za niego wysupłać.

Dzięki za info z założeniem firmy, może coś zbiję z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciach łatwo poznać, że to od jednej takiej pani, która dużo sprzedaje na Allegro... na okazję bym nie liczył, że tak to ujmę. już przekroczyło dwie stówy, a podobny zegar można wyrwać sporo taniej, jak się poczeka i poszuka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie poszuka?

Po targach staroci nie chodzę, nie mam czasu.

Na OLX za niego chcieli 700 zł. Tyle z pewnością nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 złotych to jakiś odjazd. Gdzie szukać, jeśli nie chcesz się ruszać/nie masz czasu się ruszać z domu? Na allegro właśnie. Oczywiście zegarek marki City Bravur pewnie się prędko nie trafi, ale coś podobnego z innymi napisami - niewątpliwie tak. Tylko patrz też na aukcje z brzydszymi zdjęciami i niepicowanymi zegarkami. I bez podejrzenia podbijania cen (tej konkretnej handlarki o to nie oskarżam, ale mówię ogólnie, bo wielu profesjonalistów ewidentnie winduje ceny z innych kont). Ale jeśli koniecznie chcesz szybko, to z reguły przepłacisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, że jeszcze pomęcze, ale już ostatnie pytanie.
Radzieckie zegarki są coś warte (chodzi mi o jakość)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U VintageWatch1 kupiłem ze 3 zegarki. Do dziś dobrze się sprawują. Pierwszy z nich kupiłem na początku ich kariery na Allegro - byłem jednym z ich pierwszych klientów i nieco obawiałem się, czy nie będzie wpadki - jak się okazało nie. Po pewnym czasie zauważyłem, że idą trochę na ilość. Bardziej "picują" zegarki i mają dzięki temu więcej klientów, którzy wolą kupić ładny zegarek, co z tego, że przepolerowany...

 

P.S. Co do czasomierzy radzieckich - oczywiście, że tak. To bardzo fajne zegarki z duszą za (zwykle) rozsądniejsze pieniądze. Wiem coś o tym - mam ich kilkadziesiąt  ;) 

Poprzeglądaj tematy w dziale "Zegarki rosyjskie i radzieckie"


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Paweł Bury miał na sprzedaż jakiś czas temu ładna cyme tavannes, utrzymana w bardzo podobnej stylistyce. Cena z tego co pamiętam też w miarę ok :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była ale nikt nie chciał w końcu poszła na allegro chyba za 40 parę zł  :)


A nie za 61 zł  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... mówiłem, że da się sporo taniej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo sam się nad nią poważnie zastanawiałem, ale ostatecznie uznałem że wolę coś ciut ciut większego :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.