Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość pakman2

Proszę o identyfikacje! Co to za zegarek ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pakman2

Interesuje mnie przybliżona wartość zegarka oraz jego nazwa - tak abym mógł poszukać po necie.

Z góry dziękuję

czerwiec059wl4.th.jpg

czerwiec060so6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markę masz na tarczy. Zegarek nie warty więcej niż kilkadziesiąt złotych.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pakman2

Niestety nie mogę go znaleźć w necie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę go znaleźć w necie ;/

 

mozliwe, ze firma już od wielu lat nie istnieje, a jej produkty są na tyle mało atrakcyje, że nikt tym sobie głowy nie zawraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę go znaleźć w necie ;/

 

Daj sobie spokój; na 100% to jedna z setek wytwórni, które produkowały zegarki klasy popularnej z mechanizmami kupowanymi od wyspecjalizowanych fabryk. Olbrzymia większość ich splajtowała w czasie "kwarcowej rewolucji".

Więcej sensu miałoby zidentyfikowanie producenta i kalibru mechanizmu - a nuz tam jakaś ciekawostka siedzi?

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jakiś FHF.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne jakiś FHF.

 

Najprawdopodobniej. Ewentualnie EF. Ale zaskakujka może czyhać za każdym deklem :)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę go znaleźć w necie ;/

 

Daj sobie spokój; na 100% to jedna z setek wytwórni, które produkowały zegarki klasy popularnej z mechanizmami kupowanymi od wyspecjalizowanych fabryk.

 

Sciślej rzecz biorąc: raczej jedna z tysięcy szwajcarskich wytwórni tego typu - bo tego typu marek były nie setki lecz tysiące, dlatego ciężko znaleźć jakiekolwiek wzmianki o nich w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sciślej rzecz biorąc: raczej jedna z tysięcy szwajcarskich wytwórni tego typu - bo tego typu marek były nie setki lecz tysiące, dlatego ciężko znaleźć jakiekolwiek wzmianki o nich w internecie.

 

Czasem w spisach kantonalnych można wyśledzić informację o ogłoszeniu upadłości lub przejęciu praw do marki; parę bardziej znanych przejął rząd Konfederacji w nadziei wznowienia działalności. Prawa do wielu marek wykupili Chińczycy - tak było np z Triumphem i Blitą.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zaskakujka może czyhać za każdym deklem :)

 

Widzialem Cyme, pasowke z koperta ze znalu, w kiepskim stanie, kupiona za psie pieniadze, a w srodku mechanizm Patka, z wilczymi klami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sciślej rzecz biorąc: raczej jedna z tysięcy szwajcarskich wytwórni tego typu - bo tego typu marek były nie setki lecz tysiące, dlatego ciężko znaleźć jakiekolwiek wzmianki o nich w internecie.

 

Czasem w spisach kantonalnych można wyśledzić informację o ogłoszeniu upadłości lub przejęciu praw do marki; parę bardziej znanych przejął rząd Konfederacji w nadziei wznowienia działalności. Prawa do wielu marek wykupili Chińczycy - tak było np z Triumphem i Blitą.

 

J.

 

Hehe, może powinniśmy się zrzucić na jakąś szwajcarską markę? A co tam - bedziemy na Miyocie składać :) Tylko musi mieć jakieś dobre "Since" - pewnie im starsza marka tym drożej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, może powinniśmy się zrzucić na jakąś szwajcarską markę? A co tam - bedziemy na Miyocie składać :) Tylko musi mieć jakieś dobre "Since" - pewnie im starsza marka tym drożej...

 

Maxor powinien wyjść niedrogo :)

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ghlight=#199732

 

Barthecka by chyba usztywniło ze złości :):):)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzialem Cyme, pasowke z koperta ze znalu, w kiepskim stanie, kupiona za psie pieniadze, a w srodku mechanizm Patka, z wilczymi klami.

 

Ba, ja sam mam kieszonkowca Movado, wstawionego przez kogoś w kopertę po jakimś cylindrze. Niedawno dostałem kopertę od Movado z lat 30 - trochę roboty będzie, bo koperta jest skatowana po nieudolnych próbach srebrzenia.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.