Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bajmar

Użytkownik
 • Content Count

  527
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

522 profile views
 1. Znalazłem tę rycinę w katalogu z 1893 roku. Dąb jest wdzięcznym materiałem do renowacji pod warunkiem, że nie jest zalany lakierem lub farbą wszelkiego typu.
 2. Nad koroną można dyskutować, ale ważne jest to, że "bezdomny" ma dach nad głową Wracając do postu numer 9152, ma ktoś jakiś pomysł jak to ustrojstwo powinno prawidłowo wybijać?? Miał ktoś z Was już do czynienia z takim wynalazkiem??
 3. bajmar

  Lenzkirch

  W Kienzle też spotykane są gwiazdki na rusztach.
 4. Pomóżcie mi proszę ustawić prawidłowo "dodatkowy mechanizm wybijania". Nie wiem czy tak powinno być, ale tenże "dodatkowy mechanizm" wybija cały czas to samo, czyli wszystkie cztery młotki po wybiciu godziny lub połówki przez mechanizm "matkę" wybijają równocześnie (15 razy). Bardzo proszę o informację jak powinno wyglądać wybijanie godzin w tym zegarze. Jak go powinienem ustawić żeby wszystko działało prawidłowo.
 5. bajmar

  Nasze Budziki

  No właśnie, dziękuję za informacje Zastanowiło mnie to ponieważ uwziąłem się i ogarnąłem kilka sztuk budzików a wśród nich były trzy sztuki Poltików z mechanizmem Junghansa.
 6. bajmar

  Nasze Budziki

  Dzień dobry, mam pytanie na poziomie uczniaka budzikowego. A mianowicie czy spotkaliście się kiedykolwiek z mechanizmami Junghansa zamontowanymi w Poltikach? Pozdrawiam
 7. bajmar

  Naprawcy- oprawcy

  Zegar uruchomiony chodzi, nawet o dziwo punktualnie. Wygląda na to, że długość wahadła jest prawidłowa. Teraz muszę szukać odpowiedniej skrzyni do niego (średnica tarczy 18,5, długość wahadła o ile się nie mylę 42cm. Z ciekawości zapytam, czy spotkaliście się już wcześniej z taką konfiguracją długości wahadła i średnicy tarczy?
 8. bajmar

  Naprawcy- oprawcy

  Trafiło do mnie biedactwo, które znajdowało się w epicentrum partactwa... Przy okazji jak sądzicie w którym roku mógł zostać wyprodukowany? Bo wydaje mi się, że jest to raczej późniejsza aniżeli wcześniejsza produkcja. Soczewka raczej nie oryginalna, o patyku i reszcie to nawet nie wspominam...
 9. bajmar

  Poszukuję

  Post do usunięcia
 10. bajmar

  A taki z orczykiem ?

  A propos zegarów na rynek amerykański wydaje mi się, że ten osobnik może taki być. Jak sądzicie kto mógł go wyprodukować i orientacyjnie w kiedy? Z góry dziękuję za pomoc.
 11. bajmar

  Nasze Budziki

  Super sprawa. Gratuluję.
 12. bajmar

  Nasze Budziki

  Chętnie zobaczę zdjęcie tego dziwadła 😀
 13. Dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się, że nadlewów nie ma. Pozdrawiam
 14. Właśnie nie chciałem tego sugerować, żeby nie zostać skarcony 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.