Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bajmar

Użytkownik
 • Content Count

  500
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

463 profile views
 1. Dzień dobry Szanowni Zegarkoholicy, w temacie zegarków naręcznych jestem zielony, dlatego proszę Was o pomoc w identyfikacji i określeniu przybliżonego okresu produkcji tych zegarków. Z góry dziękuję. Zdjęcia każdego z zegarków będę wrzucał osobno w nowym poście, aby ich nie pomieszać. Pierwsza Dugena ... Drugi Junghans... Trzecia Dugena... Czwarty Junghans... Piąty NN w obudowie Omegi, pasek chyba pozłacany, ale to już pozostawiam Wam do oceny... ja nie ogarniam tych punc 😀
 2. bajmar

  Moj pierwszy antyk

  W każdym razie jakiś kot...
 3. bajmar

  Moj pierwszy antyk

  Po tym co widać można strzelać, że w środku znajdziemy mechanizm HAU.
 4. Wydaje mi się, że gong jest od HAU, taki wychylnik spotykałem w Junghansach.
 5. Dlatego szukam kogoś kto będzie umiał to przywrócić do żywych Ja niestety jeszcze nie opanowałem tej sztuki na tyle, aby tego nie zepsuć. Chyba, że ktoś posiada takie coś do kwadransowego Rescha i byłby ktoś chętny sprzedać?
 6. Wtrącę się z innym pytaniem. Kogo polecacie do odnowienia emaliowanego cyferblatu?
 7. bajmar

  Identyfikacja

  Racja Z rozpędu przyjąłem błędne założenie. Dziękuję za sprostowanie.
 8. bajmar

  Identyfikacja

  Szanowni, jeśli ktoś posiada zdjęcia lub najlepiej zegar wagowy Muhlhauser & Pleskot to bardzo byłbym wdzięczny gdyby zamieścił tutaj lub wysłał mi w wiadomości prywatnej zdjęcia sanek, wahadła i bloczków. Chciałbym przywrócić pierwotny wygląd zegarowi z poniższych zdjęć. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję Ps. Ma ktoś pomysł na koronę do tego zegara?
 9. Tak, mam skrzynię do obu. FMS-a wrzucam poniżej. Udało mi się znaleźć zdjęcie NN-a.
 10. Dzień dobry, potrzebuję pomocy w identyfikacji dwóch zegarów. Myślę, że pierwszy to FMS (23xxx), drugi przypomina Lenzkircha (42xx), ale z naciskiem na "tylko przypomina". Będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji i określenie okresu powstania obu nicponi. Z góry dziękuję. Zdjęcia drugiego...
 11. Yahagi wydaję mi się, że powinieneś rozpocząć analizę od zebrania sygnowanych FMS-ów i RSM-ów z różnych okresów, a dopiero później formułować wnioski i starać się przypisać mechanizmy niesygnowane do określonych producentów. Twoja obecna metoda może przynieść wiele mylnych założeń. W wolnej chwili postaram się zrobić jakąś małą bazę sygnowanych mechanizmów FMS i RSM.
 12. Mam jeszcze jedno spostrzeżenie które może być pomoce lub zburzyć cały dotychczasowy dorobek naukowy A mianowicie chodzi o tzn. motylek, przykłady poniżej: PS. Jeden jest świeżo rozbebeszony, jak złożę to wrzucę zdjęcia całości.
 13. Dziękuję. Wydaje mi się, że może pasować.
 14. A w katalogach innych firm nie ma podobnych?
 15. Szanowni, ostatnio miałem awarię komputera i straciłem prawie wszystkie katalogi. W związku z tym bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniej korony do Kienzlego, który wpadł mi w ręce. Chciałbym go odnowić. Szukałem w innych tematach, ale nie mogę trafić na nic konkretnego. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam Paweł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.