Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

bajmar

Użytkownik
 • Content Count

  639
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

120 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About bajmar

 • Rank
  Przyjaciel Klubu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1063 profile views
 1. bajmar

  Naprawcy- oprawcy

  "Panie chodzieł, pewno nasmarować starczy" 😀 Nieźle się gniazdo rozjechało, z lekkim luzem zmieściłyby się trzy czopy obok siebie, ale "chodzieł" 😀
 2. Szanowni, zobaczyłem dziwny mechanizm i kupiłem (mam słabość do dziwnych 😀). Pod plastikową pokrywą ukryta była sygnatura Poltika rocznik 63 (mam nadzieję, że nie wydaje mi się). Do czego mógł służyć ten mechanizm? Po nakręceniu chodzi 😀 Przy okazji ślę Wszystkim Świąteczne Pozdrowienia.
 3. Wygląda na to, że Twoja skrzynia jest pozbawiona listwy przy górnej półce. Co do korony: 1) Toczenie postawione na samej górze trzeba wyrzucić (100%). 2) Owocki moim zdaniem wyglądają na wyrób fabryczny, ale to możnaby było stwierdzić po demontażu tego elementu z korony. 3) Ciężko ocenić kolorystykę i fakturę drewna po zdjęciach, ale jeśli powłoka na skrzyni jest taka sama jak na koronie to jedynie postawiłbym na niej jakiegoś zwierza i resztę zostawiłbym w spokoju. 4) Brak listwy przy górnej półce może psuć wygląd korony. 5) Dobrze obejrzyj z każdej strony zanim wymienisz - trzeba mieć świadomość, że przez takie ingerencję przepadło bezpowrotnie już wiele oryginalnych elementów skrzyń zegarowych.
 4. Szanowni, ostatnio niewiele czasu poświęcam swojemu nałogowi, ale udało mi się do niego wrócić nabywając prezentowany poniżej zegar. Kieruję do Was serdeczną prośbę o zidentyfikowanie pochodzenia i wieku tego przybysza. Z góry dziękuję PS. Moją uwagę przykuł kształt płyt (wysokie a szczupłe), ciekawy wychylnik (taki fajny ala-ludowy) oraz wcięcie we wahadle pod nakrętkę regulującą prędkość chodu (ala-Gebr. Resch).
 5. Dziękuję. Właśnie prędzej spodziewałbym się napędu 72 godzinnego, ale czym dalej w las... tym człowiek przekonuje się, że jednak jeszcze wszystkiego nie widział 😉 W tym przypadku tarcza 18,5.
 6. Dokładnie tak Co do długości chodu spotkaliście się już może z taką wersją "jednodniową"?
 7. Temat renowacji tarczy emaliowanej nurtuje mnie już od kilku lat, ale brakuje zacięcia i czasu Dlatego ukłony za wykonaną próbę. Dla odmiany kupiłem swego czasu coś takiego rezerwa chodu po pełnym nakręceniu to około 30 godzin. Kwadranse i godziny napędzane ze sprężyn. Widziałem już kilka tego typu zegarów, ale sądziłem, że czas chodu będzie wynosił minimum 72 godziny. Długość wahadła wraz ze sprężynką to 51cm. Wydaje mi się, że zegar podchodzi pod Austro-Węgry dlatego ośmieliłem się tutaj wrzucić zdjęcia.
 8. bajmar

  Nasze Budziki

  Super. Dziękuję.
 9. bajmar

  Nasze Budziki

  Robiąc porządki w swoim bałaganie trafiłem na taką obudowę. Nie jestem zbyt dobrze obeznany w temacie budzików szczególnie brytyjskich. Jak sądzicie jakiej marki mechanizm był przeznaczony do tej obudowy? Gdyby ktoś kiedyś potrzebował takiej obudowy to ja jej pewnie jeszcze długo nie wykorzystam 😉 Z góry dziękuję za pomoc.
 10. W tym modelu mechanizmu to częsta przypadłość 😞
 11. Dzień dobry, czy macie jakąś wiedzę na temat datowania pieszyckich mechanizmów?
 12. bajmar

  Naprawcy- oprawcy

  To się jeszcze wyklepie i będzie śmigał jak nówka 😀
 13. Wszystko możliwe, w każdym razie ja go nabyłem już w Polsce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.