Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bajmar

Użytkownik
 • Content Count

  635
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

117 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About bajmar

 • Rank
  Przyjaciel Klubu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1003 profile views
 1. Szanowni, ostatnio niewiele czasu poświęcam swojemu nałogowi, ale udało mi się do niego wrócić nabywając prezentowany poniżej zegar. Kieruję do Was serdeczną prośbę o zidentyfikowanie pochodzenia i wieku tego przybysza. Z góry dziękuję PS. Moją uwagę przykuł kształt płyt (wysokie a szczupłe), ciekawy wychylnik (taki fajny ala-ludowy) oraz wcięcie we wahadle pod nakrętkę regulującą prędkość chodu (ala-Gebr. Resch).
 2. Dziękuję. Właśnie prędzej spodziewałbym się napędu 72 godzinnego, ale czym dalej w las... tym człowiek przekonuje się, że jednak jeszcze wszystkiego nie widział 😉 W tym przypadku tarcza 18,5.
 3. Dokładnie tak Co do długości chodu spotkaliście się już może z taką wersją "jednodniową"?
 4. Temat renowacji tarczy emaliowanej nurtuje mnie już od kilku lat, ale brakuje zacięcia i czasu Dlatego ukłony za wykonaną próbę. Dla odmiany kupiłem swego czasu coś takiego rezerwa chodu po pełnym nakręceniu to około 30 godzin. Kwadranse i godziny napędzane ze sprężyn. Widziałem już kilka tego typu zegarów, ale sądziłem, że czas chodu będzie wynosił minimum 72 godziny. Długość wahadła wraz ze sprężynką to 51cm. Wydaje mi się, że zegar podchodzi pod Austro-Węgry dlatego ośmieliłem się tutaj wrzucić zdjęcia.
 5. bajmar

  Nasze Budziki

  Super. Dziękuję.
 6. bajmar

  Nasze Budziki

  Robiąc porządki w swoim bałaganie trafiłem na taką obudowę. Nie jestem zbyt dobrze obeznany w temacie budzików szczególnie brytyjskich. Jak sądzicie jakiej marki mechanizm był przeznaczony do tej obudowy? Gdyby ktoś kiedyś potrzebował takiej obudowy to ja jej pewnie jeszcze długo nie wykorzystam 😉 Z góry dziękuję za pomoc.
 7. W tym modelu mechanizmu to częsta przypadłość 😞
 8. Dzień dobry, czy macie jakąś wiedzę na temat datowania pieszyckich mechanizmów?
 9. bajmar

  Naprawcy- oprawcy

  To się jeszcze wyklepie i będzie śmigał jak nówka 😀
 10. Dobrze wiedzieć, będę zwracał na to uwagę.
 11. Wszystko możliwe, w każdym razie ja go nabyłem już w Polsce.
 12. Dziękuję, rozumiem, że razem z Tatyaną się nie mylimy co do producenta?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.