Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

el_mazurro

Zakup zestawu stereo - muzyka, klasyczny rock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zegarkowiczów!

 

Dzisiaj „coś zupełnie z innej beczki”. Od dłuższego czasu przymierzam się do złożenia miłego dla ucha zestawu stereo do odsłuchu muzyki. Przeglądałem podobne wątki ale u mnie budżet raczej napięty ;)

 

Plan jest następujący:

- złożyć zestaw stereo amplituner i dwa głośniki

- amplituner jak i głośniki będą z rynku wtórnego

- amplituner nie musi mieć złącz cyfrowych (tak myśle), Spotyfi spróbuje ogarnąć przez Google Chromecast Audio

- amplituner będzie głównie służył do odsłuchu konkretnych playlist (klasyczny rock, lata 60-80) oraz będzie podłączony do TV

- mam zachomikowany odtwarzacz płyt winylowych UNITRA i zamierzam to wszystko razem sparować

- raczej małe pomieszczenie (20m2), zależy mi na fajnym brzmieniu a nie głośnym dudnieniu

 

Budżet raczej napięty jak bycze jaja: amplituner 500 pln + 2 kolumny (? PLN)

 

Nie mam doświadczenia w tego typu sprzętach wiec może ktoś z Was podpowie.

Może ktoś ma na strychu coś do wydania w zamian za mój zegarek LumTec - dalej wisi na forum.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej sam wzmacniacz? Do tej kwoty wybór jest. Fajne są Technics-y SU....  Sony TA.....ES i inne znanych firm. Osobiście poluję na Soniaka TA ale w ładnym stanie trzymają się. 

Jeśli ampli to kilkanaście lat spisuje mi się dobrze Technics SA-GX 280. Będzie troszkę taniej. Zaoszczędzoną kasę dołożyć do monitorów.

Można kupić używki nowszych modeli ale jak obserwuję trwałość to sam się waham. 

Na monitorach bym jednak nie oszczędzał i kupił nowe. Małe pomieszczenie. Nie muszą być duże ale lepszej jakości. 

Suba można dokupić i podłączyć przelotowo.

Może nawet lepiej że masz taką kasę a nie więcej. Nowe sprzęty szybko padają.

Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie proponowałbym amplituner yamahy RX 397 lub S-300 z popularnego portalu na a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,amplituner tylko do słuchania muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też stanąłem przed kwestią złożenia niezbyt drogiego audio. 

Udało mi się kupić wzmacniacz NAD312 i kolumny B&W DM302 i zmieścić się w 800zł. A taki zestaw gra całkiem przyjemnie ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.