Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

To złoty Nairi. Chyba z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Takie zegarki produkowano w zakładzie w Erewaniu.

P.S. Dla mnie to takie małe dzieło sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak odpuszczę go sobie, bo cena za wysoka jednak; po targach Bułgar zszedł na 300zł. Chyba nie jest tego wart. Dzięki za pomoc.

Czysta za kirowskiego !!! Ja pierdziu powariowali jakie 3 tyg tem na pchlim trafilem kirowskiego w stanie bdb+ tylko że zwykla tarcza za 4,5 dyszki ?? Tutaj tarcza robi robote ale z drugiej strony za tarcze dac 255 zeta ;) to kupie taka sama i podmienie w swoim i suma wyjdzie niecala stowke ;)

Jedyne ale ! Gdzie kupic taka tarcze ;)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te Wasze pchle targi, 45 za kirowskiego w stanie 5+ no, no, gratulacje. Wrzuć zdjęcie w nowych nabytkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To złoty Nairi. Chyba z przełomu lat 60-tych i 70-tych. Takie zegarki produkowano w zakładzie w Erewaniu.

P.S. Dla mnie to takie małe dzieło sztuki.

 

dziękuję za odpowiedź. Szukałem na internecie jakiegoś katalogu czy coś ale po nazwie Haupu a tu podajesz Nairi? znajdę coś w temacie na internecie. Nie ukrywam że stałem się posiadaczem całkiem przypadkiem poprzez spadek i nie miałem zielonego pojęcia co posiadam  w sumie nadal nie wiem :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź. Szukałem na internecie jakiegoś katalogu czy coś ale po nazwie Haupu a tu podajesz Nairi? znajdę coś w temacie na internecie. Nie ukrywam że stałem się posiadaczem całkiem przypadkiem poprzez spadek i nie miałem zielonego pojęcia co posiadam  w sumie nadal nie wiem :-) 

Haupu czyta się właśnie Nairi , to alfabet rosyjski czyli cyrylica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te Wasze pchle targi, 45 za kirowskiego w stanie 5+ no, no, gratulacje. Wrzuć zdjęcie w nowych nabytkach.

Masz racje cudne są te opowieści targowe ku pokrzepieniu serc .Czyta się je z zapartym tchem jak baśnie braci Grimm.Najpiękniejsza jest ta o Okeanie za dziesięć dolców(autora nie pamiętam) z happy endem w stylu"a nie kupiłem tego Okeana bo miał ryskę na szkiełku" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to nie było sarkastyczne, po prostu jestem pełen uznania dla takich zdobyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to nie było sarkastyczne, po prostu jestem pełen uznania dla takich zdobyczy.

Ja również podziwiam,zresztą wyszukiwanie czegoś fajnego na stoiskach bazarowych to przyjemne zajęcie,o wiele lepsze niż wykopaliska w internecie.Dzisiaj na przykład musiałem wstać o trzeciej w nocy bo się aukcja kończyła na ten zegarek  

post-67292-0-40926300-1392889459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-68427-0-15778300-1392998198.jpg

 

post-68427-0-29556000-1392998189.jpg

 

Współczesna produkcja, czy tak dobrze zachowany zegarek? Może ktoś ocenić fachowym okiem?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, bo takich nie zbieram więc nie wiem jakie są realia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Szczerze mówiąc, myślałem, że w takim stanie, to albo jest współczesną chińską kopią Slavy, albo jest jakimś składakiem. A, jeszcze jedno - wymiana wskazówek na coś ładniejszego i bardziej współczesnego w tym modelu to bardzo karkołomne zadanie, czy uda się coś dopasować bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  a te są złe? Akceptacji takich pomysłów to chyba tu nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, które są oryginalne do tego modelu, niech się wypowiedzą specjaliści z tego okresu. A wskazówki bez problemu wymieni zegarmistrz, niektórzy forumowicze robią to sami, ale ja do nich nie należę.

 

Już wiem, takie powinny być, katalog z roku 1993 

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5558653566555879585/5558654284448804642?pid=5558654284448804642&oid=113098239036073221216

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań na temat zegarka ze zdjęć poniżej. Czy ktoś się orientuje z którego roku jest ten zegarek? Ile może być wart? Wiem, że jest to stary zegarek przywieziony z rosji. Ze złota próba 583, 3MK. Jest na nim pewien numer (mniemam iż jest to numer seryjny). Jest on dość nie widoczny na zdjęciach więc napiszę iż jest to numer 084974. Nic więcej na jego temat nie wiem i dlatego pytam Was o zdanie ;) 

 

9boh.jpg
tplp.jpg
hj74.jpg
99f1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak zniszczonego złotka jeszcze nie widziałem :blink: Rakieta z lat 70-tych XXw.

Nie wyceniamy, na allegro możesz sprawdzić. Ale jeśli chcesz to sprzedać, to doprowadź najpierw do porządku ;)

post-34219-0-03975800-1393016261_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

ona nie jeste chyba aż tak zniszczona, to wina zdjęć marnych i porysowanego szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkło jest porysowane to fakt. Z tylu też jest porysowany. Lecz jest wciąż sprawny. Sprawdzałem chodzi idealnie co do sekundy. Mechanizm nakręcany działa. Pytanie czy tak porysowane szkło można wypolerować czy należałoby je wymienić. Jak wymienić to gdzie mógłbym coś takiego jeszcze dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to głębokie rysy, a z tego co widze to są nawet spękania, to lepiej wymienić. Szkło dostaniesz u każdego zegarmistrza, koszt wymiany to 10zł (maksymalnie), tyle że będzie to zwykłe pleksi.

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ja bym wymienił (koszt ok.10zł u każdego zegarmistrza), ale możliwe, że da się spolerować - ja się w takie coś nigdy nie  bawię, zawsze wymieniam na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.