Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję napisać post w temacie "kupię sprzedam zamienie". Przynajmniej kupisz z pewnych rąk.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Joker - 167,50 za tego komandira to z pewnością sporo, jeśli powstrzymałeś rządzę, to po świętach kupisz podobnego komandira za 2/3 tej ceny. A jak uzbroisz się w cierpliwość to i być może za 1/2 :)

 

@blichar76 - kolega grech, to doświadczony kolekcjoner i poza tym ma blisko do targowisk z białoruskimi i ukraińskimi "turystami", dlatego jest wybredny :)  Ta druga sławka, którą pokazałeś jest ok pod względem oryginalności, z tym że te ->

1) pęknięte szkiełko

2) zabrudzona tarcza

Ja kupiłem na alle... ten właśnie model i jest ona naprawdę przecudna, tyle że mimo "idealnego" stanu wizualnego musiała pójść do zegarmistrza na czyszczenie/oliwienie, więc do 4 dyszek chcąc-nie-chcąc dorzuciłem jeszcze 5

wracając do aukcji, to możesz kliknąć jako pierwszy te 31+9 ...potem przez 11 dni zobaczysz jakie będzie na nią "branie"


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Cofer jeszcze raz dzięki za rady, człowiek zielony to napalony :D, trochę już dużo mi było i podarowałem go komuś innemu  :P ,... poszalałem w tym miesiącu, więc nie miałem, aż takiego ciśnienia, ale doświadczenie bezcenne.

Edytowane przez Jocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej kolega _Kwiatek_ (teraz Paweł Bury) zwrócił uwagę na ostatnią fotkę z suwmiarką (której ja po prostu wcześniej nie kliknąłem)

 

Zegarek wszystko ma jak należy i jest w b.ładnym stanie. Godzinę do zakończenia aukcji ma 122,50zł na liczniku - moim zdaniem spoko jak na nieużywany.

Obawiałbym się jednak, że parę razy założysz go na rękę i... już nie będzie tak ślicznie wyglądał.

 

Więc jak napisałem wyżej, mam złe zdanie o żółtych kopertach komandirów (wszystkie które miałem w łapach lub widziałem były noworusami i były jakieś wyszmelcowane). Ponieważ kolorem odbiegają od "zwykłych" złoconych wostoczków, poza tym nawet nie miały puncy Au, przypuszczam że to jakiś inny typ powłoki...

Dlatego jestem tradycjonalistą i komandiry w wodoszczelnych kopertach mam tylko w chromie. Złocone zaś tylko starego typu z porządnym złoceniem Au20

Mam ten model wostoka, złocenie jest bardzo dobrej jakości (ten z aukcji ma chyba identyczne ), W jakiś miejscu koperta mojego jest "skrobnięta" kluczem, jednak do mosiądzu to bardzo daleko ;) Nie wyciera się i nie rysuje.

 

Wszystkie wostoki w klasycznych kształtach kopert chyba mają dobrze wykonaną kopertę, dopiero te całkiem późniejsze wyroby są dużo gorsze.

 

Kiedyś miałem nowego komandirka w kształcie "gwiazdy" (on to dopiero był żółty ) i tylko on miał już to zlocenie jakieś bardzo dziwne i tandetne.

 

Wszystkie "klasyczne " złote komandiry, wykonane w okresie do połowy lat 90 , prawdopodobnie mają takie zlocenie jak ten mój i ten z allegro. Bynajmniej nie jest ono żółte.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odnalazłem Mój pierwszy zegarek od komunii   ręcznie nakręcany firmy  kurowskije - nazwa pisana  na polskie znaki,  co możecie o nim powiedzieć

 

post-38106-0-24789300-1419341264_thumb.jpg

post-38106-0-10883300-1419341346_thumb.jpg

post-38106-0-90453100-1419341363_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kirowski w krabie- nie ma ich az tak duzo, a zlocony krab dodatkowo zwieksza jego atrakcyjnosc:)

W srodku mechanizm 2408 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ale tarcza nie oryginalna... warszawska serwisówka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy warszawskie tarcze do starta miały zagłębienie na sekundnik??

Mam taką, która wygląda na warszawską, ale ma zagłębienie....

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/album/2027-vostok-dimitrowgrad/                      czyli-, pytam o ten zegarek, bo niewiele a zatem nic się nie dowiedziałem o nim nigdzie :/ Nie chodzi mi o jego wartość tylko o model (werk, koperta, napisy na tarczy, w przybliżeniu rocznik i czy to składak czy typowy) i jego historię.

Edytowane przez messenger1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką slave koperta i tarcza w ładnym stanie mogę się jej pozbyć ale  niestety nie chula :(

Witam,a ile za nią cenisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/album/2027-vostok-dimitrowgrad/                      czyli-, pytam o ten zegarek, bo niewiele a zatem nic się nie dowiedziałem o nim nigdzie :/ Nie chodzi mi o jego wartość tylko o model (werk, koperta, napisy na tarczy, w przybliżeniu rocznik i czy to składak czy typowy) i jego historię.

Wygląda na entą odsłonę wostoka-komandira w małej kopercie wodoszczelnej (nazywanym też komandirem-damką lub juniorem) z okolicznościową tarczą. Werk typowy dla tego modelu czyli cal.2409. Sądzę, że to wyrób wczesno post-sowiecki, ale najszybciej można określić rocznik zegarka, kojarząc jakąś tam rocznicę Federalnego Centrum Atomistyki, które leży nieopodal Dimitrowgradu nad Zalewem Samarskim w okręgu Ulianowskim ... w pierwszej chwili myślałem, że zegarek był na zamówienie Bułgarów - bo w Rodopach jest miasto o identycznej nazwie :)

 

W sumie b.fajny Wostok-Atom! :)  zrób lepszą fotkę i umieść w poście o radzieckich zegarkach okolicznościowych!

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na entą odsłonę wostoka-komandira w małej kopercie wodoszczelnej (nazywanym też komandirem-damką lub juniorem) z okolicznościową tarczą. Werk typowy dla tego modelu czyli cal.2409. Sądzę, że to wyrób wczesno post-sowiecki, ale najszybciej można określić rocznik zegarka, kojarząc jakąś tam rocznicę Federalnego Centrum Atomistyki, które leży nieopodal Dimitrowgradu nad Zalewem Samarskim w okręgu Ulianowskim ... w pierwszej chwili myślałem, że zegarek był na zamówienie Bułgarów - bo w Rodopach jest miasto o identycznej nazwie :)

 

W sumie b.fajny Wostok-Atom! :)  zrób lepszą fotkę i umieść w poście o radzieckich zegarkach okolicznościowych!

 

Wygląda na entą odsłonę wostoka-komandira w małej kopercie wodoszczelnej (nazywanym też komandirem-damką lub juniorem) z okolicznościową tarczą. Werk typowy dla tego modelu czyli cal.2409. Sądzę, że to wyrób wczesno post-sowiecki, ale najszybciej można określić rocznik zegarka, kojarząc jakąś tam rocznicę Federalnego Centrum Atomistyki, które leży nieopodal Dimitrowgradu nad Zalewem Samarskim w okręgu Ulianowskim ... w pierwszej chwili myślałem, że zegarek był na zamówienie Bułgarów - bo w Rodopach jest miasto o identycznej nazwie :)

 

W sumie b.fajny Wostok-Atom! :)  zrób lepszą fotkę i umieść w poście o radzieckich zegarkach okolicznościowych!

Dzięki za te info :) szukałem wpisując w google przeróżne frazy, przeszukałem grafiki, e-bay'e, allegro, mapy, wikipedię i chyba jedynym sposobem zaspokojenia głodu wiedzy będzie wysłanie maila do fabryki zegarków (tylko do której? chyba do obydwu) oraz do Dimitrowgradu do ichnijszego Urzędu Miasta.Ot, pierdoła nie dająca spokoju :/ Aaa...!Jeszcze jedno.Pierścień na kopercie (ten, który jest naokoło szkiełka) jest ruchomy (obracany). A swoją drogą dzięki i również za sugestię dot. wrzucenia kilku innych fotografii na bardziej dedykowany dział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pierścień na kopercie (ten, który jest naokoło szkiełka) jest ruchomy (obracany)

no co Ty! obracany? :)

 

ten pierścień nazywamy "bezel" i jest charakterystycznym elementem komandirów, amfibii a także innych (niekoniecznie sowieckich) wojskowych i wojskowego charakteru zegarków


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty! obracany? :)

 

ten pierścień nazywamy "bezel" i jest charakterystycznym elementem komandirów, amfibii a także innych (niekoniecznie sowieckich) wojskowych i wojskowego charakteru zegarków

jestem z 81 roku, więc Amfibie, Komandirskoje i inne radiobudziki widziałem, ale dostałem ten zegarek na gwiazdkę od żony, która kupiła od znajomego z rodziny (w dodatku traf chce-, zegarmistrza, który podpytywany nic nie powiedział z wyjątkiem tego, że to jakaś krótka seria i tyle wie) właśnie zaraz zgram fotografie na kompa i wrzucę na forum. Z takim zaś bezelem nie spotkałem się też wcześniej i domyślam się-( po tym, że jest ściągany)-, że to "część wymienna", czy jakiś "specjal" ?

Edytowane przez messenger1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wie ktoś może co to takiego? Mimo szczerych chęci nie mogę rozszyfrować napisu. Dzięki

post-75813-0-09978100-1419766226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wie ktoś może co to takiego? Mimo szczerych chęci nie mogę rozszyfrować napisu. Dzięki

Stolicznyje. W lepszym stanie wygląda tak:

post-49869-0-38333200-1419766526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stolicznyje. W lepszym stanie wygląda tak:

attachicon.gifDSC03824.JPG

Nie źle. mój jest taki brudny, że myślałem, że te romby w paski są w innym kolorze .DziEki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek77 - jak pomyślisz o wypucowaniu tarczy, to wiedz że należy to robić z najwyższą ostrożnością! gdyż mop lub szmata mogą łatwo wciągnąć napis o który pytałeś...

_ _ _ _ _ _

 

@messenger1981, bezel można zdjąć ale to ani "część wymienna", czy jakiś "specjal" - to taki prosty bajer do odmierzania dowolnych odcinków czasu (dla pór wahty, czy przybliżonego określania prędkości ect...)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek77 - jak pomyślisz o wypucowaniu tarczy, to wiedz że należy to robić z najwyższą ostrożnością! gdyż mop lub szmata mogą łatwo wciągnąć napis o który pytałeś...

_ _ _ _ _ _

 

@messenger1981, bezel można zdjąć ale to ani "część wymienna", czy jakiś "specjal" - to taki prosty bajer do odmierzania dowolnych odcinków czasu (dla pór wahty, czy przybliżonego określania prędkości ect...)

Trochę kusiło wsadzić w niego mopa ale już mi przeszło.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.