Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dorabiałem niedawno wałek do Atlantica i z przeglądem, smarowaniem zapłaciłem 50 złociszy więc myślę że tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo chce ocenić czy naprawa nie przekroczy jego wartości. Piszesz nie wyceniamy, a jak przeglądałem wątek to kiedy ktoś pytał o wartość to były udzielane odpowiedzi więc nie rozumiem jaki problem jest w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko wiedzieć czy opłaca mi się go naprawiać :) czy to tak wiele? :D

 

EDIT

Jeszcze dwa pytania :)

- orientuje się ktoś w jakich latach one były produkowane?

- co oznacza 27 kamieni?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Edytowane przez DziadekJohnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opłaca się bo sława pancernik to fajny zegarek .

(wartość oscyluje od ok 50 dych w gore w zależności od stanu zegarka)


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak na nią patrze to wydaje mi się że to trochę rzadszy zegarek i brzydki też nie jest i do tego automat raczej warto zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko wiedzieć czy opłaca mi się go naprawiać :) czy to tak wiele? :D

 

EDIT

Jeszcze dwa pytania :)

- orientuje się ktoś w jakich latach one były produkowane?

- co oznacza 27 kamieni?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

 

 

Zanieś go do innego. Jak nie to do trzeciego. Wycenia naprawę. Poszukaj w dobrym stanie( dla porówniania) gdzieś na portalach aukcyjnych ogłoszeniach i będziesz wiedział ile jest wtedy wart. Czy tak cięzko pomyśleć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- co oznacza 27 kamieni?

 

 

 

Kamienie to takie łożyska w zegarku z syntetycznych rubinów lub szafirów.Chroni ruchome elementy mechanizmu narażone na tarcie. Tu masz ich 27 sztuk. Najprostsze mechanizmy mogą mieć ich kilka,kilkanaście, najbardziej złożone nawet 50.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się czegoś o dwóch radzieckich zegarkach (Poljot i Zaria). Czytałem, że zegarki tych firm są całkiem niezłe. Oba wyglądają ciekawie i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat oraz oddać do renowacji a później trochę poużywać więc proszę o sprawdzenie autentyczności, ocenę oraz podpowiedź co należy zrobić u specjalisty aby odnowić zegarek i doprowadzić go do stanu użytku.

poljot_zps1a10325a.jpg2013-02-24161816_zps949c9306.jpg2013-02-24161833_zpse1f5ce17.jpgpoljot3_zpsd52e74c8.jpg

 

 

2013-02-24161549_zps68236d68.jpgzaria_zps3d0f2876.jpg2013-02-241500181_zps87c56faa.jpg

Chciałbym dowiedzieć się czegoś o dwóch radzieckich zegarkach (Poljot i Zaria). Czytałem, że zegarki tych firm są całkiem niezłe. Oba wyglądają ciekawie i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat oraz oddać do renowacji a później trochę poużywać więc proszę o sprawdzenie autentyczności, ocenę oraz podpowiedź co należy zrobić u specjalisty aby odnowić zegarek i doprowadzić go do stanu użytku.

poljot_zps1a10325a.jpg2013-02-24161816_zps949c9306.jpg2013-02-24161833_zpse1f5ce17.jpgpoljot3_zpsd52e74c8.jpg

 

 

2013-02-24161549_zps68236d68.jpgzaria_zps3d0f2876.jpg2013-02-241500181_zps87c56faa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Sa to typowe zegareczki z lat '80. Poljot 2609 H i Zaria ( Wiosna ) 2009,1.

Pamietam, ze doswc ciekawe jak na tamte warunki. Mozna je dosc precyzyjie wyregulowac.

Sama naprawa gruntowna to nie wielki wydatek o ile chodzi o naprawe samych mechanizmow ( ok 30zl ).

Jesli chcesz je odnowic z zewnatrz, to juz jakis konkrety zaklad. Nie wszyscy "bawia" sie w renowacje takich kopert, tarcz etc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanieś go do innego. Jak nie to do trzeciego. Wycenia naprawę. Poszukaj w dobrym stanie( dla porówniania) gdzieś na portalach aukcyjnych ogłoszeniach i będziesz wiedział ile jest wtedy wart. Czy tak cięzko pomyśleć ?

Pewnie, że wyceni naprawe, ale mi chodzi o wycene zegarka a nie naprawy. Szukałem na portalach aukcyjnych i nigdzie nie znalazłem. Jakbym znalazł to nie zadawałbym takich pytań tutaj. Czy tak ciężko pomyśleć? :P

 

Tak więc ponawiam pytanie. Proszę o odpowiedzi na priv jeśli napisanie odpowiedzi w wątku było by złamaniem regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza odpowiedź, wielokrotnie powtarzana: zegarek jest wart tyle, ile ktoś będzie chciał za niego dać. Wystawisz za 200 zł, nikt nie weźmie, tzn. że mniej... Po tych zdjęciach to ja bym dał za niego, o ile chodzi. 35 zł z przesyłką ; ) Chcesz to pisz na "priv" heh. Wiele rzeczy może obniżyć wartość, więc widełki cenowe są szerokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprzątając strych znalazłem zegarek ( prawdopodobnie należący do świętej pamięci dziadka )

Oto kilka zdjęć :

dsc0012mz.jpg

dsc0014fzk.jpg

 

Proszę powiedzcie co to jest i z czym to się je ?

Jeśli jest taka potrzeba to otworzę go u zegarmistrza i jeśli on nie będzie nic wiedział to wrzucę fotki .

Zegarek nakręciłem i działa :) Mam tylko problem z szkiełkiem bo odpada i nie wiem jak to włożyć żeby się trzymało . :mellow: :mellow:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy "gen" Mołnii z Czelabińska. Bardzo poszukiwany zegarek o wiele cenniejszy niż nieco późniejsze 18 kamieniowe mołnie. Jest ich niewiele, mają piękne mechanizmy, a twoja ma nawet fajną tarczę, a one rzadko wyglądają znośnie. Wiem bo od miesięcy szukam do takiej mołnii tarczy i kompletnego balansu. Jak na radziecką kieszonkę to jedno z najlepszych możliwych znalezisk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz będzie w stanie albo być może nawet ktoś z was określić z którego roku to zegarek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz będzie w stanie albo być może nawet ktoś z was określić z którego roku to zegarek ?

Otwórz go. W środku prawdopodobnie będzie podany kwartał i dwie ostatnie cyfry roku produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz będzie w stanie albo być może nawet ktoś z was określić z którego roku to zegarek ?

Lata 50-te. Kwartał masz na mechanizmie wybity. Nie idź do zegarmistrza w celu tylko otwierania bo Cię śmiechem zabije, to jedyny radziecki zegarek który otwiera się paznokciem bez użycia nawet noża lub śrubokrętu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Molnia ale tak przypuszczam po fotce, ze jest to tzw "ISKRA". Te mechanizmy sa nizsze... (plaskie ). Mechanizm Molni jest nieco wyzszy. No ale ciekawy zegarek... taki sentymencik powraca ogladajac takie zegarki ;).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Molnia ale tak przypuszczam po fotce, ze jest to tzw "ISKRA". Te mechanizmy sa nizsze... (plaskie ). Mechanizm Molni jest nieco wyzszy. No ale ciekawy zegarek... taki sentymencik powraca ogladajac takie zegarki ;).

Pozdrawiam

Iskra to troszkę co innego. To zwykła stara płaska zdobiona mołnia, od iskry różni się brakiem nakrywki i rubinu na centralnej osi, przy tej samej grubości. Ale to ta sama generacja, robiona jednocześnie, iskra to jakby lepszy model, późniejsze mołnie właśnie po iskrze odziedziczyły to że mają nakrywki i rubiny na centralnej osi.

 

Werk mołni w tej wersji pasuje do iskry i na odwrót w przeciwieństwie do późniejszych mołnii z których części nie pasują ani do iskry, ani starej mołni...

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iskra to troszkę co innego. To zwykła stara płaska zdobiona mołnia, od iskry różni się brakiem nakrywki i rubinu na centralnej osi, przy tej samej grubości. Ale to ta sama generacja, robiona jednocześnie, iskra to jakby lepszy model, późniejsze mołnie właśnie po iskrze odziedziczyły to że mają nakrywki i rubiny na centralnej osi.

 

Werk mołni w tej wersji pasuje do iskry i na odwrót w przeciwieństwie do późniejszych mołnii z których części nie pasują ani do iskry, ani starej mołni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poprawke ;).

Dokladnie juz nie pamietalem tych szczegolow ale pamietam sprzed lat, ze do ISKRY wstawialo sie osie balansowe nizsze! Czesci zupelnie rozne.... tzn roznily sie przde wszystkim wysokoscia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem zapytać, co dokładnie wiecie na temat tego zegarka, ale wyżej jest dokładnie taki sam, a tak mi się przynajmniej wydaje.

Mam jeszcze drugie pytanie, czy ktoś z drogich forumowiczów spotkał się z takim uchwytem do zegarka kieszonkowego jak na załączonej fotografii:

mołnija

znaki na uchwycie do paska

uchwyt, który posiadam, jest strasznie zniszczony i myślałem o wymianie, ale nie wiem, pod jaką nazwą tego szukać.

Do tej pory udało mi się znaleźć tylko paski na rękę całe ze skóry, ale one zdecydowaniemi mi nie odpowiadają.

Z góry dizękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

mACIEK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten uchwyt jest rewelacyjny :) wyczyść go i może zanieś do złotnika/srebnika aby ci ucho dorobił to będziesz miał coś ciekawego. Teraz tego nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że może gdzieś dorwę stary, ale w lepszym stanie - próbowałem szukać tego na allegro pod różnymi nazwami i nic.

 

Uchwyt był już przez kogoś naprawiany kawałkiem drutu miedzianego i za pomocą cyny lutowniczej, wszystko to wywaliłem i teraz zastanawiam się co zrobić - może faktycznie spróbuję u złotnika (czy też srebrnika) i jeżeli to okaże się niewykonalne, połatam to tak jak poprzednik tylko srebrzanką, a nie zwykłym miedzianym drutem.

 

Problem z tym uchwytem jest taki, że to dosyć cienka blaszka to taka bardziej wytłoczka ze srebra, nie wiem czy ktoś się podejmie naprawy, ale popytam.

 

Pozdrawiam,

mACIEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.