Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo mogę zlokalizować miejsce gdzie mogę wkleić pytanko, więc wrzucam tutaj.

Panie i Panowie - można zlokalizować info z jakimi tarczami i wskazówkami poljotowskie 2209 wychodziło w stalowej kopercie?

Udało mi się dziś pozyskać takową ale z samym i to w kiepskim stanie werkiem. Chciałbym odbudować go prawilnie - ale nie posiadam informacji jakich tarcz musiałbym poszukiwać. Ktoś mógłby pomóc?? Thank You from the mountain :D  czyli z góry dziękuję za pomocne info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - conajmniej kilku z nas poszukuje tarczy do stalowego  Poljota na 23 kamieniach.

 

Link do stalowych za chwilę poszukam i dodam.

 

Edycja

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99439-%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%8E%D1%89%D0%B0%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C/

 

 

Ed2 

Tu nie ma wszystkich wersji ale większość jest.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Teraz mam jakiś pogląd na sytuację. Mega gracias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mozliwosc zakupu tego zegarka. Z forum dowiedzialem, ze ta kolekcje mozna nabyc w strefach bezclowych i samolotach. Cena jaka chce spredawca to okolo 300 zl. Czy wart jest tych pieniedzy? Ogolnie wole z mechanizmem recznym a ten chyba jest quartz wiec nie ma " cisnienia" zebym go kupowal. Dziekuje i pozdrawiam

post-89269-0-21851300-1456522573_thumb.jpeg

post-89269-0-60485000-1456522640_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedz co do mojego pytania wiem juz wiecej jesli chodzi zegarek i o same urzytkowanie forum .pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mozliwosc zakupu tego zegarka. Z forum dowiedzialem, ze ta kolekcje mozna nabyc w strefach bezclowych i samolotach. Cena jaka chce spredawca to okolo 300 zl. Czy wart jest tych pieniedzy? Ogolnie wole z mechanizmem recznym a ten chyba jest quartz wiec nie ma " cisnienia" zebym go kupowal. Dziekuje i pozdrawiam

Moze jednak ktos, cos, moze wiecej wiedziec i napisac o tym zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak ktos, cos, moze wiecej wiedziec i napisac o tym zegarku?

Nie bardzo ktoś coś napisze. zegarek nie ma nic wspólnego z rosyjskimi tym bardziej radzieckimi. współczesny wyrób. Marka Aviator to zdaje się Litwa, na dodatek z kwarcem zapewne jakimś tanim japońcem. Kolekcjonersko bezwartościowy. Jak się podoba do noszenia to czemu nie?

Moje prywatne zdanie? 300 to za drogo. Można kupić coś o wiele ciekawszego, ale to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...

Moje prywatne zdanie? 300 to za drogo. Można kupić coś o wiele ciekawszego, ale to kwestia gustu.

Popieram, za tę kwotę można mieć pięknego ruska, nie noworusa czy jakieś niewiadomoco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo ktoś coś napisze. zegarek nie ma nic wspólnego z rosyjskimi tym bardziej radzieckimi. współczesny wyrób. Marka Aviator to zdaje się Litwa, na dodatek z kwarcem zapewne jakimś tanim japońcem. Kolekcjonersko bezwartościowy. Jak się podoba do noszenia to czemu nie?

Moje prywatne zdanie? 300 to za drogo. Można kupić coś o wiele ciekawszego, ale to kwestia gustu.

 

Żeby z tanim japońcem :). Kolega który jest stewardem w Locie (mają te zegarki w swoim Airkiosku) mówił mi, że to straszna tandeta (wg niego chińszczyzna), ale nie miałem okazji obejrzeć "na żywo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka zegarków i chciałbym się coś więcej o nich dowiedzieć czy mają jakąś wartość oprócz sentymentalnej jestem od niedawna na forum i trochę się interesuję zegarami. Pozdrawiam adrek.

 

qVPgCz5l.jpg

 

H8kItbul.jpg

 

 

LlpbLRZl.jpg

 

t4y3wkkl.jpg

 

srwpy9al.jpg

 

 

VfkMn1il.jpg

 

 

2GKLBayl.jpg

 

 

T8y3uIKl.jpg

 

 

7eFVqUXl.jpg

 

 

YRH9uLal.jpg

 

 

tGcNqKvl.jpg

 

 

Ag4KIXnl.jpg

 

 

hFYUfMHl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na forum Ci nikt nie wyceni zegarków. Zobacz na Allegro po ile chodzą. ps. jakbyś chciał się pozbyć Poljotów kostek to pw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw.

@adrek88 lubimy gadać o sowieckich zegarkach ale  "nie lubimy"  tutaj ordynarnych pytań o wartość/wycenę. Pokazałeś fajne sztuki (szczególnie sławki i kamę) ale chcąc zorientować się co i jak z ich wartością, to najszybciej się cokolwiek dowiesz wklepując logo z tarczy do wyszukiwarki allegro :)

 

Ostatnia fotka to "pobieda" jeżeli nie znasz cyrylicy...  No i drugi prezentowany czasomierz nie jest sowietem - to delbana

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło nie chcę ich sprzedawać to pamiątki po dziadku myślałem że to jakieś podróbki z bazaru ale skoro mówicie że to całkiem porządne czasomierze to koło mi to słyszeć. Pozdrawiam adrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrek88 pytania o oryginalność są jak najbardziej na miejscu! wszystkie zegarki wyglądają na OK. Nie pokazałeś ich mechanizmów, a to by rozstrzygnęło wszelkie wątpliwości. Raczej jest mało prawdopodobne, że że są tam jakieś 'niespodzianki'...

 

Jak dla mnie jak już napisałem: rodzynkami w tym zbiorze są dwie sławki z 2-giej moskiewskiej (tzw pancernik i lodówka) oraz śliczna kama z niebieską lumą na indeksach z czistopolskiej fabryki zegarków


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości otworze zegarki ale nie mam klucza więc odkręcanych nie rozbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słusznie! jak chodzą i funkcjonują, to po cholerkę bez potrzeby otwierać? tym bardziej, że akurat te zegarki co masz raczej nie są przedmiotem podmianek i kombinacji mechanizmów...

 

no może tylko z wyjątkiem:

1) "kamy" - do nich czasem dr Frankenstein lubi przeszczepić werk od "pobiedy" (gabarytowo zgodny)

2) także sławka-pancernik, która jest automatem. Podzespół samonaciągu jest dosyć delikatnym elementem i zdarza się, że grzebacze/naprawiacze idą na skróty i leczą problemy zdrowotne poprzez ...kastrację :) czyli demontują wahnik i zegarek trzeba nakręcać manualnie

_ _ _ _ _

 

Zanieś do majstra na wymianę szkiełek poljota-budzika (raczej nie da się już go wypolerować) i pobiedę - to nie są duże koszty (góra 10zł/sztuka) i będzie git!

 

Śwajcar-delbanka też śliczna! tyle że kuternoga, więc musisz gdzieś zdobyć kopertę. Myślę, że to nie powinno być trudne

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

042301a2e6f0f331gen.jpg

co możecie powiedzieć na temat tego zegarka ? ponoć jest złoty,czy ma jakąś wartość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co możecie powiedzieć na temat tego zegarka ? ponoć jest złoty,czy ma jakąś wartość ?

Pokazałeś jedno zdjęcie więc nawet nie stwierdzimy czy jest złoty. Pokaż jeszcze dekiel. A tak poza wszystkim to oczywiście znasz regulamin i forum i punkt mówiący że na forum nie wyceniamy zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3f4f9b28ef1047fbgen.jpg

 

f8433962b05f55fbgen.jpg

8ee71e0e59b9a230gen.jpg

Jakość zdjęć jest fatalna ale niestety nie mam w tej chwili normalnego  aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Zegarek jest złoty. Wartość takiego zegarka to wartość złota w cenie złomu + ok 10%. Trzeba by znać wagę złota w tym zegarku.

To tak z grubsza.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.