Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

 

ooo fajniusi :-)

No to poczyniłem profanację bo wsadziłem go w koperte po poljocie co prawda, ale inną niż pod linkiem, żeby można było kolego wirtualnie przesłac piwko za pomoc  to juz bys sie delektował zimnym złocistym płynem :-)

 

Zastanawia mnie jeszcze ten wałek naciągu czemu wypada, ale to już chyba trzeba się udać do zegarmistrza albo w innym dziale popytać 

post-88222-0-21543800-1457702760_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Zastanawia mnie jeszcze ten wałek naciągu czemu wypada, ...

Skoro był na siłę pasowany do tej wostokowej koperty, to może jest odrobinę niedokładnie / nieumiejętnie skrócony od strony koronki, być może na wałek zakręcona jest nieodpowiednia koronka... Albo zwyczajnie wodzik i półbeczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieda już noworuska. Zrobiona w Rosji. Więc kolekcjonersko niekoniecznie poszukiwana.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy te Rakietki miały czerwone sekundniki?

post-29239-0-14362200-1457778301_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Witam, czy te Rakietki miały czerwone sekundniki?

Ten model powinien mieć złoconą. W tym samym kształcie.

 

EDIT:

Przyglądnąłem się na powiększeniu fotki i ta sekundowa jest prawdopodobnie pomalowana na czerwono.

Wystarczy ją oczyścić :)

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda na pomalowaną, dziękuję.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o Wostoku Komandirskim w plastikowej (?) kopercie. Czy ma on jakąkolwiek wartość kolekcjonerską?

 

Tak wygląda:

http://imgur.com/2g44B5a

 

I jeszcze trochę niewyraźne zdjęcie tyłu, takie dostałem od sprzedającego:

http://imgur.com/Yl9XeLm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

od czasu do czasu widuję zegarek Sława Victoria, taki jak w załączonym linku :

 

http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/59/89/75/61/5989756162

 

Czy ktoś miałby informacje , co to za zegarek :

1. zegarek dla turystów ?

2. zegarek wyprodukowany z jakiejś okazji (okolicznosciowy) ?

3. A może zegarek limitowany dla jakiejś grupy odbiorców ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz to co ujrzałem po otwarciu zegarka (to mój pierwszy raz :D, więc pewnie bez powodu, ale cieszę się jak dziecko).

Widać że ktoś kiedyś przy nim majstrował, bo brakuje jednej śrubki (pewnie stąd stukot jak nim lekko potrząsałem), czy trudno o takie części ?

Czy widząc co "w trawie piszczy", ktoś jest w stanie udzielić mi jakichkolwiek informacji o zegarku czy samym werku? :)

Swoją drogą nakręcony i ustawiony punkt o 00:00 o godzinie 10:30 wskazywał 10:32, więc w niecałe 11h spieszy przynajmniej dwie minuty.

 

attachicon.gif12837592_1575111692807145_1887498733_o.jpg

 

 

To, że zegarek spieszy to pewnie da się wyregulować. Gorzej, ze nie widzę sekundnika, a w tych Sławach osie wskazówek były dość cienkie i lubią się łamać przy niefachowym zakładaniu - tak więc może nie ma sekundnika, bo nie ma osi. Trzeba by znaleźć "starego" zegarmistrza, który ma części albo kupić inny egzemplarz z gorszą kopertą, ale na chodzie. Acha - no i te Sławy bardzo nie lubią zbyt intensywnego kręcenia wskazówkami ale za to mają tzw. szybką zmianę daty (taki guziczek nad koronką do nakręcania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oraz to co ujrzałem po otwarciu zegarka (to mój pierwszy raz :D, więc pewnie bez powodu, ale cieszę się jak dziecko).

Widać że ktoś kiedyś przy nim majstrował, bo brakuje jednej śrubki (pewnie stąd stukot jak nim lekko potrząsałem), czy trudno o takie części ?

Czy widząc co "w trawie piszczy", ktoś jest w stanie udzielić mi jakichkolwiek informacji o zegarku czy samym werku? :)

Swoją drogą nakręcony i ustawiony punkt o 00:00 o godzinie 10:30 wskazywał 10:32, więc w niecałe 11h spieszy przynajmniej dwie minuty.

 

attachicon.gif12837592_1575111692807145_1887498733_o.jpg

 

 

To, że zegarek spieszy to pewnie da się wyregulować. Gorzej, ze nie widzę sekundnika, a w tych Sławach osie wskazówek były dość cienkie i lubią się łamać przy niefachowym zakładaniu - tak więc może nie ma sekundnika, bo nie ma osi. Trzeba by znaleźć "starego" zegarmistrza, który ma części albo kupić inny egzemplarz z gorszą kopertą, ale na chodzie. Acha - no i te Sławy bardzo nie lubią zbyt intensywnego kręcenia wskazówkami ale za to mają tzw. szybką zmianę daty (taki guziczek nad koronką do nakręcania)

 

Ale jest nadzieja na zrobienie z niego czegoś ładnego !

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Niedługo zacznę poszukiwania części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada wiedzę na temat tego zegarka? Najbardziej ciekawi mnie z którego jest mniej więcej roku i na ile jest oryginalny?

post-86227-0-86001800-1457866753_thumb.jpg

post-86227-0-49918900-1457866768_thumb.jpg

post-86227-0-33828200-1457866761_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej druga połowa lat 50-tych. Sekundnik raczej nieoryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Szkoda tego sekundnika, bo ciężko będzie mi gdzieś dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. O ile mi wiadomo, to chyba wszystkie modele Sportiwnych miały takie same sekundniki. Poza tym te sekundniki są bardzo podobne (może nawet identyczne) do sekundników występujących w starych Pobiedach, więc prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego egzemplarza znacząco wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Sekundnik spadł i chyba leży dupką do góry, ciekawe jaki jest z tej właściwej strony ? Taki sam czarny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

od czasu do czasu widuję zegarek Sława Victoria, taki jak w załączonym linku :

 

http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/59/89/75/61/5989756162

 

Czy ktoś miałby informacje , co to za zegarek :

1. zegarek dla turystów ?

2. zegarek wyprodukowany z jakiejś okazji (okolicznosciowy) ?

3. A może zegarek limitowany dla jakiejś grupy odbiorców ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje   :)

To automat jest? Cos dziwna ta symbolika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

 

rzadko tu zaglądam bo ruskie to nie moja bajka ale dzisiaj dostałem od dziadka zegarek i chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś tabela lat produkcji wostoków?

dziadek twierdzi że ma go co najmniej 50lat.

numer na płycie mechanizmu 103135 jeśli dobrze widzę

 

w środku mechanizm wostok 2605:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Wostok_2605

 

tylko na tej stronie przy tym numerze napisane jest że zegarek powinien posiadać datę a mój nie ma

 

zdjęcia zegarka:

http://1drv.ms/1RfNLwA


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro był na siłę pasowany do tej wostokowej koperty, to może jest odrobinę niedokładnie / nieumiejętnie skrócony od strony koronki, być może na wałek zakręcona jest nieodpowiednia koronka... Albo zwyczajnie wodzik i półbeczka ;)

Witam, ja jeszcze na sekundkę do znanego już poljota :-). Poznałem jego historię. I jak się okazało teściu go kupił u pewnego radomskiego zegarmistrza dobre 20 kilka lat temu. "Chodził" dosłownie kilka dni i po kolejnym nakręceniu przestał działać i juz nigdy nie trafił do naprawy tylko do garażowych śmieci. Zastanawia mnie czemu został tak jak to ja określiłem w poscie wyżej sprofanowany inną kopertą, Zrozumiałbym jeszcze fakt że oryginalna koperta którą pokazał mi w linku kolega Yakovlew byłaby złota, ale z tego co wczytałem się była pozłacana...Juz wtedy chciało się komuś kombinować i puszczać w obieg bubla? Przecież wtedy ( takie jest moje skromne zdanie) było tych zegarków na rynku cała masa. A może poprostu koperta była na tyle dojechana ze włożył ją ktoś w to co miał pod ręką. No cóż, prawdy się człowiek już nie dowie. Kierując się moją desperacją, zegarek dostał właściwy wałek z  koronką i ma swoje drugie życie i dzielnie wskazuje czas, choć też nie w swojej właściwej skórze, może kiedyś się trafi. A koperta po wostoku czeka na właściwy mechanizm, który zapewne też się kiedyś trafi :-)

Pozdrawiam - Robert 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A może po prostu d*pa nie zegarmistrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To automat jest? Cos dziwna ta symbolika.

 

 

Nie, to nie jest automat. W środku siedzi standardowy, dwubębenkowy werk 2428. Zatem jeśli chodzi o werk to standard, natomiast skąd taka tarcza i koperta ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wpadł mi dzisiaj w ręce od rodzinki taki model kieszonki Wostoka. Mógłby mi ktoś napisać coś o tym zegarku ?, radzieckie to dla mnie nieznajomy temat  :)

post-45389-0-58873400-1457985445_thumb.jpg

Edytowane przez 1Faktograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kieszonkowy Wostok, na mechanizmie 2409A.z lat 1980-90.

Mechanizm jeśli zadbany i właściwie serwisowany, to wół roboczy, który pochodzi wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.