Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Złoty damski ŁUCZ


Nie jest przedwojenny. Z lat 70-tych, ewentualnie początek 80-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty damski ŁUCZ

Nie jest przedwojenny. Z lat 70-tych, ewentualnie początek 80-tych.

OK Dziękuję bardzo. Tak jak pisałam to wynalazek z dna szuflady i nie wiem o nim nic :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Dziękuję bardzo. Tak jak pisałam to wynalazek z dna szuflady i nie wiem o nim nic :)

Pozwolę sobie jeszcze o coś dopytać... Zanim poprosiłam o pomoc tutaj na forum  starałam się coś wygooglować nt. tej firmy, i ilości takich zegarków na rynku. Ktoś z mojej rodziny chce go ode mnie odkupić, ale raczej nie ze względów nostalgiczno rodzinnych ale raczej zarobkowych. Czy wartość takiego zegarka to wartość złota jako kruszca/złomu czy jest to jakiś wartościowy model?  Czytałam trochę o wartości złota na zegarkach i jego ścieralności w skali lat ale nie mam informacji nt samego modelu i jego"atrakcyjności" ? Możesz mi coś podpowiedzieć lub odesłać do źródła, bo nie chcę nadużywać cierpliwości :) Pozdrawiam A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeśli to pamiątka po Prababci, to dla mnie nie ma miary wartości.

Nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A nie będzie Ci szkoda sprzedać pamiątkę po prababci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu mówić o ścieralności, jeśli zegarek jest złoty, a nie pozłacany, bo nie wyciera się tu złota powłoka, lecz lita koperta. Zresztą po tym widać, że nie był noszony zbyt intensywnie. Cena odpowiada wartości złomu złota, ale nikt Ci tu nie wyceni, bo zakazuje tego regulamin. Ważysz kopertę i koronkę, sprawdzasz cenę złomu na necie i wiesz, ile jest wart. Radzieckich zegarków złotych jest coraz mniej, bo właśnie masowo trafiają na przetop.

Z puncy da się odczytać rok produkcji koperty i miejsce wytworzenia, ale Twoje zdjęcie jest zbyt niewyraźne, w każdym razie zegarek jest wcześniejszy niż z lat osiemdziesiątych.

 

edytka: Panowie, to że dziewczę chce pamiątkę po prababci pchnąć za portrety królów I RP było oczywiste od samego początku ;)

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pamiątka po Prababci, to dla mnie nie ma miary wartości.

Nie pomogę.

:) nie zrozumieliśmy się!  Ja go wcale  nie chce sprzedawać! Mam córkę, i ona go dostanie!  Bardziej zdziwiło mnie,  gdy ktoś z mojej "rodziny"  ( kto wcześniej wiedział ze mam ten zegarek) nagle zaoferował mi  kilkaset złotych.... Byłam jedyną wnuczką, chłopcy, moi kuzyni dostali inne rzeczy a tu po latach nagle zainteresowanie akurat moim zegarkiem. Może nie jasno to opisałam. Ja nie pytam o cenę ( aktualną wartość) tylko o to czy to jest "rzadki" / nietypowy model? 

A nie będzie Ci szkoda sprzedać pamiątkę po prababci?

Ja go nie chcę sprzedawać nikomu. Odpisałam pod moim zapytaniem :) Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To nie jest żaden biały kruk, ani rzadki zegarek. Jeśli bransoletka jest też ze złota pewnie jest wart kilkaset złotych. Tyle co złom złota, nic więcej.

Masz piękną pamiątkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolezanko @asiak. Jak tak sobie siedzę teraz i mysle chociaz z gory zaznaczam ze matematyki nigdy nie bylem mocny. Wybacz wiec mi prosze jesli sie mylę w obliczeniach. Twoja prababcia kupiła na początku lat 80-tych ten piękny zegarek. Ty masz teraz córkę i mamy rok 2017. Jestem pod ogromnym wrażeniem wielopokoleniowej ale bardzo młodej wiekiem Twojej rodziny. W dzisiejszych czasach kiedy to kobiety zwlekają maksymalnie z zakładaniem rodziny i stawiają na karierę to zdecydowanie Twój przypadek to rzadkosc godny naśladowania. "Czapka z głowy" i gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Czy ja wiem...

Moja prababcia mogła również kupić sobie taki zegarek w latach 80-tych.

Zmarła w 94 roku... Ja mam teraz córkę która ma 7 lat i syna 2 lata. A nastolatkiem niestety nie jestem ;)

Może nie ma co się doszukiwać drugiego dna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 41 lat - dwie córki 14 i 12 lat, prababci niestety juz nie mam. Ostatnio zakupilem Omegę FOIS'a i nikomu jej nie przekaże. Zabiorę do grobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolezanko @asiak. Jak tak sobie siedzę teraz i mysle chociaz z gory zaznaczam ze matematyki nigdy nie bylem mocny. Wybacz wiec mi prosze jesli sie mylę w obliczeniach. Twoja prababcia kupiła na początku lat 80-tych ten piękny zegarek. Ty masz teraz córkę i mamy rok 2017. Jestem pod ogromnym wrażeniem wielopokoleniowej ale bardzo młodej wiekiem Twojej rodziny. W dzisiejszych czasach kiedy to kobiety zwlekają maksymalnie z zakładaniem rodziny i stawiają na karierę to zdecydowanie Twój przypadek to rzadkosc godny naśladowania. "Czapka z głowy" i gra

  Jeśli tak bardzo Cię to nurtuje oto historia: Dostałam zegarem w wieku 5/6 lat a obecnie mam  32 lata a moja córka 7 lat. Moja Prababcia zmarła w 1996 roku a zegarkiem opiekowali się moi rodzice. Oddali mi go w 2008 roku, i miałam go na dłoni 2 raz. w 2008 roku na swoim ślubie i rok póżniej na balu karnawałowym ( dlatego jest w tak dobrym stanie, trzymam go w oryginalnym pudełku)  Kiedy moja Prababcia go kupiła?? Nie wiem, ale nigdzie nie pisałam, że była to wielowiekowa pamiątka rodzinna, Prababcia była przesiedlana dlatego mógł/ ale nie musiał być przedwojenny o czym też pisałam. Obecnie ktoś z "rodziny"  zaczął mnie naciskać i dlatego pierwszy raz od ponad 20 lat zainteresowałam się inną niż rodzinna historią tego zegarka, czyli dostępnością  i producentem. Amen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Dodałbym do zegarmistrza,żeby mechanizm przeczyscil i nasmarowal, potem do szuflady albo na rękę,a w odpowiednim czasie przekazać komu trzeba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo Cię to nurtuje oto historia: Dostałam zegarem w wieku 5/6 lat a obecnie mam 32 lata a moja córka 7 lat. Moja Prababcia zmarła w 1996 roku a zegarkiem opiekowali się moi rodzice. Oddali mi go w 2008 roku, i miałam go na dłoni 2 raz. w 2008 roku na swoim ślubie i rok póżniej na balu karnawałowym ( dlatego jest w tak dobrym stanie, trzymam go w oryginalnym pudełku) Kiedy moja Prababcia go kupiła?? Nie wiem, ale nigdzie nie pisałam, że była to wielowiekowa pamiątka rodzinna, Prababcia była przesiedlana dlatego mógł/ ale nie musiał być przedwojenny o czym też pisałam. Obecnie ktoś z "rodziny" zaczął mnie naciskać i dlatego pierwszy raz od ponad 20 lat zainteresowałam się inną niż rodzinna historią tego zegarka, czyli dostępnością i producentem. Amen

Dzieki za informacje zwrotna. Faktycznie Twój zegarek ma fajna rodzinna historie i swietnie ze zostanie w Twojej rodzinie. Serdecznie Cie pozdrawiam i nigdy go nie sprzedawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

  .... Amen 

Na wieki wieków ;)

Panowie, o co ta afera ? Zakładacie (ja na początku również), że to kolejne zapytanie w stylu "Co to za zegarek i ile jest wart?"

Pani Asia wyjaśniła o co kaman.

Reasumując nie zamierza sprzedawać tego zegarka i chwała Jej za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Zwykły,prosty poljocik w ładnym stanie. W środku pewnie werk 2409. Nic tylko brać i nosić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , co to jest ? Jakoś na Sławę mi nie wyglada

post-33375-0-79214900-1484841698_thumb.png


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , co to jest ? Jakoś na Sławę mi nie wyglada

Bo to CJIABA. Chińczyk po prostu. Nie ma nic wspólnego ze Slavą.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz. Ale z daleka ten napis może zmylić ;)

Dzięki ze odpowiedz :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że Chińczycy kupili prawa do marki Sława, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Gdzieś czytałem że Chińczycy kupili prawa do marki Sława, to prawda?

W latach 90-tych dostali czasowo prawo do marki za zastrzyk finansowy dla Sławy.

Teraz być może już kupili, nie wiem, bo nie śledziłem tych losów

Design dyskusyjny, może komuś się podoba.

Mechanizmy też różne, od jakiejś damki uzupełnionej o moduł automatu, przez DG, po jakiś ST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie slava.su (to jakiś dom towarowy) sprzedają zegarki brandowane Sława z opisem że to produkt rosyjski. Akurat tu widziałem na werku 2414 więc albo dalej działają albo tłuką werki w Chinach i sprzedają w kraju jako Made in Russia. Ot jak u nas Made in Poland z seagullem w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.