Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

zajrzał by ale nie umie odkręcić, a nawet sufmiarki nie posiada.

 

A nożyczki ma ? Niech próbuje, ale przez folię, albo niech na zegarek założy lateksową rękawiczkę lub inną gumkę (jeśli używa) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yakovlev, niech kolega od poljota już lepiej używa nożyczek i gumki do celów zgodnych z ich przeznaczeniem, bo jeszcze mogłyby wyniknąć z tego jakieś nieprzewidziane konsekwencje :)  ...poza tym, dla osoby nieobeznanej samo zajrzenie do wnętrza i tak nie przyniesie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Jak napisałem powyżej: na 99% tam jest typowy werk poljotowski cal.2414


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Fakt, cudów w środku nie będzie, ale z ciekawości warto zajrzeć by sprawdzić w jakim w ogóle stanie jest ten mechanizm.

Może ktoś wcześniej miał suwmiarkę, udało mu się otworzyć i sobie pogrzebał tu i tam ;)

I teraz oprócz tarczy i wskazówek trzeba będzie szukać i mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Koleżanki

Proszę o pomoc w identyfikacji tego zegarka. Jest w mojej rodzinie od 3 pokoleń, wykonany z ruskiego złota (próba 583), czyli sam zegarek też ruski być powinien. Nie otwierałem dekla bo się na tym nie znam i nie chciałem nic uszkodzić.

 

Wygląda tak:

post-87540-0-75315700-1483700065_thumb.jpegpost-87540-0-71721100-1483700084_thumb.jpegpost-87540-0-18768300-1483700105_thumb.jpegpost-87540-0-39941200-1483700134_thumb.jpeg

 

Na deklu ma numer 98365, na wszystkich elementach ma wybitą próbę (dekiel, koperta, bransoletka, zapięcie)

post-87540-0-77805500-1483700183_thumb.jpegpost-87540-0-36539600-1483700257_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Najprawdopodobniej Zaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yakovlev. Poszukałem w necie i jest to złota Zaria (werk chyba 1801 na 16 kamieniach). Dobrze wiedzieć:)

 

Jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ten model ile moze byc wart znalazlem na necie ze to kirowski-kupobckue.Zloty pr.583 waga 23g.

Ile moze byc wart poniewaz chce sprzedac i niewiem jaka wartosc jego

post-95167-0-35022200-1483966526_thumb.jpg

post-95167-0-82172900-1483966532_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ten model ile moze byc wart znalazlem na necie ze to kirowski-kupobckue.Zloty pr.583 waga 23g.

Ile moze byc wart poniewaz chce sprzedac i niewiem jaka wartosc jego

 

O takie rzeczy na tym forum nie pytaj. Działamy wg Regulaminu


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ten model ile moze byc wart znalazlem na necie ze to kirowski-kupobckue.Zloty pr.583 waga 23g.

Ile moze byc wart poniewaz chce sprzedac i niewiem jaka wartosc jego

Przecież wystawiłeś go już na allegro to po co teraz pytasz? A poza tym regulamin który niedawno zaakceptowałeś rejestrując się mówi że na forum nie wyceniamy zegarków.

I ostatnie. Waga całego zegarka niczego nie mówi, ważna jest waga samego złota.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Przecież wystawiłeś go już na allegro to po co teraz pytasz? A poza tym regulamin który niedawno zaakceptowałeś rejestrując się mówi że na forum nie wyceniamy zegarków.

I ostatnie. Waga całego zegarka niczego nie mówi, ważna jest waga samego złota.

Kurcze, zawsze wydaje mnie się, że w takich przypadkach delikwent za szybko zostaje pouczony o regulaminie.

Można by było choć w kilku postach podrzeć łacha i dopiero pogonić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zawsze wydaje mnie się, że w takich przypadkach delikwent za szybko zostaje pouczony o regulaminie.

Można by było choć w kilku postach podrzeć łacha i dopiero pogonić ;)

 

A może raz na rok zlitujmy się i pomóżmy bardzo potrzebującemu - przecież ten zegarek wart jest co najmniej 4 tys. zł ze względu na unikalny (jedyny w radzieckich zegarkach) złoty mechanizm o próbie 750. Jeszcze sprzeda za 3 tys. i będzie stratny

 

No i tym wpisem został wyczerpany roczny limit zlitowań ;) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.... wchodzą pytają o wyceny, łamią regulamin ale też nie traktujmy ludzi jak by weszli wam do mieszkania i zapytali kiedy wychodzisz do pracy bo chce ci babę poobracać. 

Prośby o wyceny są na wszystkich forach w tematyce staroci (mebli,porcelany,obrazów i też zegarków) tutaj na tym forum jeszcze całkiem niedawno wyceniano zegarki aż miło (moderatorzy a jakże) potem wprowadzono zakaz może dobrze może źle ale zegarki nadal są wyceniane choćby trafiając do działów okazje na allegro i do nie przepłacajcie - nie ma tam mowy o konkretnych cenach ale parametry sa zawężane więc idzie za tym wycena 

A druga sprawa to kto z was przeczytał regulamin jak się rejestrował ? ale tak szczerze 

Bo ja dopiero po 3 miesiącach od rejestracji jak dostałem pod rząd chyba ze 3 upomnienia za podbijanie przed czasem na bazarku a potem BAN na tydzień od Taranta - mówię sobie kiego ch...a on się mnie czepia !!!! dostałem linka do regulaminu i teraz jestem już świadomy  :lol:

A więc kto czytał regulamin pierwszego dnia?

Kto go w ogóle czytał od deski do deski a nie tylko po łebkach ?

;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A może raz na rok zlitujmy się i pomóżmy bardzo potrzebującemu - przecież ten zegarek wart jest co najmniej 4 tys. zł ze względu na unikalny (jedyny w radzieckich zegarkach) złoty mechanizm o próbie 750. Jeszcze sprzeda za 3 tys. i będzie stratny

 

No i tym wpisem został wyczerpany roczny limit zlitowań ;)

Nie łam regulaminu. Przecież nie można wyceniać zegarków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łam regulaminu. Przecież nie można wyceniać zegarków ;)

Przepraszam ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak nie napiszemy za ile można sensownie sprzedać ten zegarek to pewnie pójdzie na przetop i będzie lament, że ktoś kolejnego złotego uśmiercił.

 

Nie pomogę Ci go wycenić, ale pamiętaj, że złota jest tylko koperta, a 23 g to waga całego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Z drugiej strony jak nie napiszemy za ile można sensownie sprzedać ten zegarek to pewnie pójdzie na przetop i będzie lament, że ktoś kolejnego złotego uśmiercił.

 

Nie pomogę Ci go wycenić, ale pamiętaj, że złota jest tylko koperta, a 23 g to waga całego zegarka.

A sama koperta waży x, ile dokładnie to se poszukaj w katalogu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.... wchodzą pytają o wyceny, łamią regulamin ale też nie traktujmy ludzi jak by weszli wam do mieszkania i zapytali kiedy wychodzisz do pracy bo chce ci babę poobracać. 

Prośby o wyceny są na wszystkich forach w tematyce staroci (mebli,porcelany,obrazów i też zegarków) tutaj na tym forum jeszcze całkiem niedawno wyceniano zegarki aż miło (moderatorzy a jakże) potem wprowadzono zakaz może dobrze może źle ale zegarki nadal są wyceniane choćby trafiając do działów okazje na allegro i do nie przepłacajcie - nie ma tam mowy o konkretnych cenach ale parametry sa zawężane więc idzie za tym wycena 

A druga sprawa to kto z was przeczytał regulamin jak się rejestrował ? ale tak szczerze 

Bo ja dopiero po 3 miesiącach od rejestracji jak dostałem pod rząd chyba ze 3 upomnienia za podbijanie przed czasem na bazarku a potem BAN na tydzień od Taranta - mówię sobie kiego ch...a on się mnie czepia !!!! dostałem linka do regulaminu i teraz jestem już świadomy  :lol:

A więc kto czytał regulamin pierwszego dnia?

Kto go w ogóle czytał od deski do deski a nie tylko po łebkach ?

;)  

Ja. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.... wchodzą pytają o wyceny, łamią regulamin ale też nie traktujmy ludzi jak by weszli wam do mieszkania i zapytali kiedy wychodzisz do pracy bo chce ci babę poobracać. 

Prośby o wyceny są na wszystkich forach w tematyce staroci (mebli,porcelany,obrazów i też zegarków) tutaj na tym forum jeszcze całkiem niedawno wyceniano zegarki aż miło (moderatorzy a jakże) potem wprowadzono zakaz może dobrze może źle ale zegarki nadal są wyceniane choćby trafiając do działów okazje na allegro i do nie przepłacajcie - nie ma tam mowy o konkretnych cenach ale parametry sa zawężane więc idzie za tym wycena 

A druga sprawa to kto z was przeczytał regulamin jak się rejestrował ? ale tak szczerze 

Bo ja dopiero po 3 miesiącach od rejestracji jak dostałem pod rząd chyba ze 3 upomnienia za podbijanie przed czasem na bazarku a potem BAN na tydzień od Taranta - mówię sobie kiego ch...a on się mnie czepia !!!! dostałem linka do regulaminu i teraz jestem już świadomy  :lol:

A więc kto czytał regulamin pierwszego dnia?

Kto go w ogóle czytał od deski do deski a nie tylko po łebkach ?

;)  

mądrego to i warto posłuchać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po wujku dostałem poniższy zegarek. Jak się go kilka razy potrząśnie to działa wskazówka sekundowa, urwany przycisk od datownika

Wiecie może co to za marka i model. Warto go restaurować. Jeśli tak to ile może kosztować renowacja.

 

34eeve1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.