Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Na stronie slava.su (to jakiś dom towarowy) sprzedają zegarki brandowane Sława z opisem że to produkt rosyjski. Akurat tu widziałem na werku 2414 więc albo dalej działają albo tłuką werki w Chinach i sprzedają w kraju jako Made in Russia. Ot jak u nas Made in Poland z seagullem w środku

Porównanie trochę nie na miejscu. Nie ta liga. Seagulla bym się nie czepiał, bo i nie ma czego. A jego mechanizmy klasy AAA biją na głowę wiele qualitnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yako. Mnie nie chodziło o porównanie mechanizmów. Tylko o koncepcje sprzedaży zegarków Made in dany kraj tak naprawdę produkowanych gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Yako. Mnie nie chodziło o porównanie mechanizmów. Tylko o koncepcje sprzedaży zegarków Made in dany kraj tak naprawdę produkowanych gdzie indziej.

Tiaaa... a swiss made to wprost od krówki Milki spod samiuśkich Alp ;)

Zejdź na ziemie, wiele już było o tym gdzie są produkowane qualitne mechanizmy.

Niektórzy się przyznali, inni coś tam przebąkują między wierszami, jeszcze inni udają, że nie wiedzą o co chodzi (producentów, a raczej składaczy mam na myśli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... a swiss made to wprost od krówki Milki spod samiuśkich Alp ;)

Zejdź na ziemie, wiele już było o tym gdzie są produkowane qualitne mechanizmy.

Niektórzy się przyznali, inni coś tam przebąkują między wierszami, jeszcze inni udają, że nie wiedzą o co chodzi (producentów, a raczej składaczy mam na myśli)

Jacek toż przecież yorki o tym właśnie pisze.... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jacek toż przecież yorki o tym właśnie pisze.... :huh:

Wcześniej napisał "Made in Poland". Później było tylko "Made in dany kraj", więc ja odnośnie tego.

Jaki jeszcze inny "... dany kraj" składa zegarki ? No dobra, tylko Niemcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech stary. Nie spinam się ale dzięki za walor edukacyjny chociaż widzę, że moja myśl przewodnia nie została złapana. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A kto się spina ?

Oprócz czytania tekstu trzeba tez "czytać" emotikony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teść pogrzebał w swoich rzeczach i sprezentował mi takie coś. Brak koronki i wałka, werk 2609H i tyle wiem :P Poljot jakis czy co?

Pozdrawiam

post-93377-0-78965400-1484938155_thumb.jpg

post-93377-0-95908200-1484938156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teść pogrzebał w swoich rzeczach i sprezentował mi takie coś. Brak koronki i wałka, werk 2609H i tyle wiem :P Poljot jakis czy co?

Pozdrawiam

Zwykły Poljot 17 kamieni. Coś jak ten:

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipOxQgMwtwMGwvaxd_9lmd3pOQ-ihmzZBNfBbmef/AF1QipN0IicZkwjUclVSf4Pc4uVRax-M6VSyDj-088od

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innego wątku skierowano mnie to tego :)

Wiem ze to radziecki zegarek, ale czy ktos moze cos wiecej o nim napisać? Podrawiam :)

post-95526-0-25509600-1484959251_thumb.jpg

post-95526-0-04820500-1484959262_thumb.jpg

Edytowane przez Ajcila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Złota ZARIA z lat 1960-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym prosić forumowiczów o deko informacji nt marki/serii/modelu Kołos. Trudno w sieci o jakiekolwiek informacje: werk, koronka,koperta. U jednego z forumowiczów znalazłem taki model w katalogu i od razu wpadł mi w oko: czarna tarcza giloszowana, pozłacane wskazówki i...specyficzna koperta. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Колос, czyli Kłos. Zegarek z początku lat 60-tych (być może nawet z 1958 r,)

Produkowany w ЧЧЗ, tam gdzie wszystkie późniejsze Wostoki (wcześniej kilkanaście innych marek)

Katalog CCCP pokazuje tylko jeden, najwcześniejszy model tego zegarka, a było ich co najmniej 5. (może i więcej)

Typ koperty wspólny dla wszystkich wersji i we wszystkich ten sam mechanizm - 2602 na 17 kamieniach, z logo ЧЧЗ.

Zdjęty z produkcji w 1964 r.

 

 

post-31759-0-80119800-1485014915_thumb.jpg

post-31759-0-13826800-1485014922_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

I to się nazywa wyczerpujący komentarz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu 17 kamieni natomiast wg tarcz15. Czy możliwe jest aby pierwszy model z katalogu miał inny werk niż kolejne modele? 2602 jeżeli się nie mylę to Zim 15kamieni - i tu zgodność z tarczą - skąd w takim razie 17 kamieni w katalogu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

2602 to kaliber używany przez wiele zakładów Zim-a i Wostoka również.

Zimowski 2602 ma 15 kamieni, Wostokowski 2602 - 15 i/lub 17 kamieni


Różnica polega na zabezpieczeniu osi balansu. 17 kamieniowy je ma, 15 kamieniowy nie ma.

Poprawniej zamiast 2602 było by napisać "32YH", ale zaraz znowu będzie problem bo Czistopolski 32YH ma 17 kamieni a 32YH z Petrodworca tylko 15 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam po pradziadku Rakietę. Czy możecie polecić kogoś kto ją odrestauruje. Tarcza, dekiel, może wskazówki, smarowanie werku. Jestem z Opola, więc szukam kogoś w pobliżu, ew.wrocław, gliwice, ostatecznie warszawa. I jeszcze pytanie o cenę, ile taki zabieg może kosztować i czy nie przekroczy on wartości zegarka.

Dzięki267ee296d72c9d2a52efecb1ec8d8269.jpge58de05fb2f82e9bcb034f9c77896c05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rakieta, tylko kieszonkowa mołnija na 15 kamieniach (niektórzy nazywają ten werk 3601). Poza konserwacją mechanizmu (czyszczeni, smarowanie) nic więcej w tym zegarku robić nie trzeba. Każda inna inwestycja byłaby nieuzasadniona (zegarek jest w dobrym stanie) i nieekonomiczna (dużej wartości on nie ma).  

 

Edit: Tu masz swoją mołnię w katalogu (1960)

 

 

post-88672-0-55383000-1485103679_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Za to sentymentalną ogromną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to sentymentalną ogromną

 

Zapewne, co nie zmienia faktu, że ten zegarek żadnych zabiegów upiększających nie wymaga :) 

Całkiem ładna sztuka 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.