Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafalt

Jaquet Droz Grande Seconde SW Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich świątecznie ;-)

 

Rozważam zakup Jaquet Droz jak w temacie z poniższej oferty ashford

 

https://www.ashford.com/us/watches/jaquet-droz/grande-seconde-sw/grande-seconde-sw-chronograph/J029530202-SD.pid?nid=cpg_cat5001&so=10

 

Poczytałem o marce na forum i dowiedziałem się już sporo ciekawych rzeczy, ale czy moglibyście mi doradzić przy tej konkretnej propozycji? Co sądzicie o tym modelu, o jego jakości, werku itp.

 

Czy wiecie może jak wygląda kwestia serwisowania JD w Polsce? Z tego co udało mi się dowiedzieć, marka nie ma oficjalnego przedstawicielstwa.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, porady, wskazówki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznana manufaktura i bardzo fajny zegarek. Zawsze mi się podobał.

Cena jak zwykle w Ashfordzie rewelacyjna.

Jedynie z serwisem może być, rzeczywiście, problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - kwestia serwisu wydaje się być tutaj kluczowa.

A wiesz coś na temat werku?

Udało mi się znaleźć poniższe informacje.

Podkreślam, że nie jestem zbytnim znawcą tematu, ale obecnie mam Zenith Stratos i jego el primero ma znacznie wyższą częstotliwość. Jak można spozycjonować mechanizm JD względem el primero?

 

TaREFERENCE:

J029530201

CASE:Stainless-steel case, crown and push buttons with rubber cast

DIMENSIONS:Width 45mm, height 13.93mm

MOVEMENT:Jaquet Droz 6885-S, self-winding, 37 jewels, 8k white-gold oscillating weight

FUNCTIONS:Centered hours, minutes and chronograph seconds; chronograph hours counter; chronograph minutes counter; big date

FREQUENCY:21,600 vph

POWER RESERVE:40 hours

PRICE:

$17,300kie dane udało mi się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Primero to bardzo dobry mechanizm. On rzeczywiście ma dużo wyższą częstotliwość. Inna filozofia Zenitha po prostu. Czy da się je jakoś porównać? Ilościowo pewnie nie, więc trudno powiedzieć, który jest lepszy. Wykonanie pewnie ładniejsze w JD.

 

Na ich stronie piszą, że serwisem zajmuje się Swatch-Group, więc może nie jest z tym aż tak tragicznie.

Chociaż niektórzy narzekają na ich serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm bardzo dobry , ja osobiście wolę jednak inne , bardziej klasycznie wygladające modele JD , ale jak Ci się podoba kupuj :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak się zdecydujesz. Nie często mamy tutaj takie okazy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie fajna i nietuzionkowa propozycja i pomysł. Marka bardzo mi się podoba, miałem okazję oglądać z bliska kilka modeli. Dopieszczone w każdym calu. Tam się nie ma czego czepić.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Wasze opinie. 

 

Przed ostateczna decyzją wstrzymuje mnie jedynie kwestia serwisowania w PL - muszę jeszcze wybadać ten temat. 

 

Mam jeszcze tylko jedno pytane odnośnie mechanizmu i jego "niskiej" częstotliwości - czy w odniesieniu do wymienionego przeze mnie el primero, będzie on wymagał rzadszych przeglądów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nikt w Polsce nie podejmie się serwisu zegarka tej firmy. Po prostu, kupując tak drogie i raczej egzotyczne zegarki trzeba uwzględniać koszt wysyłania (zawiezienia) zegarka i ponoszenia kosztów fabrycznego przeglądu/napraw. Noblesse oblige.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nikt w Polsce nie podejmie się serwisu zegarka tej firmy. Po prostu, kupując tak drogie i raczej egzotyczne zegarki trzeba uwzględniać koszt wysyłania (zawiezienia) zegarka i ponoszenia kosztów fabrycznego przeglądu/napraw. Noblesse oblige.

Bez przesady, jeśli chodzi o sam serwis mechanizmu, bez wymiany części, nie ma problemu.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jeśli chodzi o sam serwis mechanizmu, bez wymiany części, nie ma problemu.

Też mi się tak wydaje. Jak się zegarmistrz zna na swoim fachu to czemu miałby sobie nie poradzić z serwisem niezależnie od marki.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w tym zegarku jest bazowy kaliber Frederic Piguet więc jak dobry zegarmistrz miał do czynienia z Blancpainami i Breguetami to zna ten werk.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.