Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Thorsten

PVD czy DLC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Classified

Ja osobiście zgadzam się z konkluzją autora - trzymam się z daleka od pokryć wszelkiej maści, fabrycznych czy robionych na zamówienie. Wydaje mi się, że ceramika jest dobrą odpowiedzią dla tych co chcą mieć prawie nie rysujący się czarny czy innego koloru zegarek, a powłoki - tutaj też sporo zalezy od preferencji. Są osoby, którym bardzo odpowiada wytarty, zruggedizowany wygląd zegarka po iluś latach, i dla nich wytarcie/odspojenie sie powłoki to powód do zadowolenia a w najlepszym razie sprawa spodziewana i bezproblemowa. 

 

Rzeczą IMO bezsprzeczną jest to, że niektóre zegarki pokryte PVD czy DLC kusza wyglądem...i wszystko jest OK jak długo ma się z tyłu zgłowy zalety i ograniczenia tych metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując zegarek z powłoką PVD / DLC tak naprawdę nigdy nie wiemy jak starannie ten proces został wykonany. I tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Raz jeden zdarzyło mi się kupić zegarek z tego typu powłoką. Nigdy więcej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz czekamy na kogoś zadowolonego ze swojej powłoki PVD / DLC. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne w toolwatchu ok - bo ewentualne ścieranie doda charakteru. 

Wszelkie złote, czy w zegarkach, które nie powinny być "styrane" raczej mało ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz czekamy na kogoś zadowolonego ze swojej powłoki PVD / DLC. :)

Z tym to może być problem, chyba że od "potencjalnego", tzn. przyszłego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tym to może być problem, chyba że od "potencjalnego", tzn. przyszłego. ;)

W ogóle zauważyłem, że w dziale dotyczącym pytań, dość często sa właśnie prośby dotyczące zegarków z powłokami DLC/PVD. Coś ludzi do nich ciągnie... Mi też się podobało, dopóki czarne PVD się nie porysowało i stal zaczęła spod tego wyłazić. Wówczas już nie było tak fajnie nie było  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visowi otarcia powłoki raczej nie są straszne. Słyszałem też, że można kupić środek do malowania tych obtartych miejsc. Ponoć Gerlach ma w ofercie. Środek przeznaczony do broni, ale widać ma też alternatywne zastosowanie.


Znalazłem ciekawy artykuł dotyczący powłok PVD i DLC, watro poczytać.

 

http://www.wristtimes.com/blog-1/2014/6/2/pvd-dlc-coating-worth-it

Jak ja mam poczytać, przecie to nie po polskiemu?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem tekst, generalnie powłoka DLC powinna być lepsza od PVD, zakładając że obie były położone zgodnie ze sztuką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, nie jestem fanem ani jednej, ani drugiej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zauważyłem, że w dziale dotyczącym pytań, dość często sa właśnie prośby dotyczące zegarków z powłokami DLC/PVD. Coś ludzi do nich ciągnie...

Tak samo ciągnie ludzi do kopert z brązu, które imo nie są zbyt racjonalnym rozwiązaniem, biorąc podatność na utlenianie. To trochę tak, jakby robić je ze stali rdzewiejącej i jarać się rdzawym nalotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak samo ciągnie ludzi do kopert z brązu, które imo nie są zbyt racjonalnym rozwiązaniem, biorąc podatność na utlenianie. To trochę tak, jakby robić je ze stali rdzewiejącej i jarać się rdzawym nalotem :)

Ja tam akurat jednym brązem, a właściwie mosiądzem się zajarałem ;-) Poza tym, jak dla mnie, patynowanie tego typu kopert, to jednak nie to samo, co rdzewienie :-) Z drugiej jednak strony, jako jedynego zegarka raczej nie wybrałbym takiego z kopertą z brązu/mosiądzu :-) Ale od czasu do czasu, na zasadzie pewnej odmiany, fajnie się to nosi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam akurat jednym brązem, a właściwie mosiądzem się zajarałem ;-) Poza tym, jak dla mnie, patynowanie tego typu kopert, to jednak nie to samo, co rdzewienie :-) Z drugiej jednak strony, jako jedynego zegarka raczej nie wybrałbym takiego z kopertą z brązu/mosiądzu :-) Ale od czasu do czasu, na zasadzie pewnej odmiany, fajnie się to nosi ;-)

Jako ciekawostka i dla odmiany jest OK.

Zresztą widać po niektórych forumowiczach zamiłowanie do różnego typu monsterów, siepiących się pasków, itp.

Widocznie tak ma być :) Każdy ma swój gust i jest ciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.