Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian398

Poszukiwania nowego zegarka do 600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję nowego zegarka. Obecnie używam TIMEX TX WORLDTIMER 500 SERIE T3B831. Poniżej zdjęcie

nzhus7.jpg


Poszukuję teraz czegoś nowego do ceny 600 zł. Wpadł mi w oko ten zegarek.

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/06-4293-04-001pl

 

Ewentualnie mogę dopłacić do tego jeżeli jest tego wart 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/wga866007-bbkpl

 

Czy jest on wart swojej ceny ? Zegarek tym razem chcę kupić z jasną tarczą i tylko na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiyta to jeden z lepszych ( i droższych ) chińskich producentów zegarków. 

Nie wiem czy za te pieniądze to będzie najlepszy wybór ale wiem, że jeśli ten zegarek podoba ci się i go kupisz to na pewno będziesz z niego zadowolony.

Zwróć uwagę, że jest to automat.

Hanowa to syf kwarcowy, moim zdaniem nie wart pieniędzy, które za niego proszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch brałbym "syf kwarcowy" z GMT i szafirowym szkiełkiem zaopatrzony w napis SWISS MADE. Tego kundla co ani nie wygląda, ani się nie kojarzy z niczym nawet bym kijem nie dotknął.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiyta to jeden z lepszych ( i droższych ) chińskich producentów zegarków. 

Nie wiem czy za te pieniądze to będzie najlepszy wybór ale wiem, że jeśli ten zegarek podoba ci się i go kupisz to na pewno będziesz z niego zadowolony.

Zwróć uwagę, że jest to automat.

Hanowa to syf kwarcowy, moim zdaniem nie wart pieniędzy, które za niego proszą.

Abstrahując od wyboru pomiędzy dwoma zaprezentowanym modelami , co to za określenie "syf kwarcowy" ?

Nie każdy zegarek kwarcowy to zły wybór , tak jak i nie dla każdego automat jest dobrym wyborem.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie syf kwarcowy odnosiło się wyłącznie do tego konkretnego zegarka.

A Chińczyk również ma szkło szafirowe. Ponato chińscy kosmonauci mieli w kosmosie właśnie zegarki firmy Fiyta.

Określenie Swiss made, niewiele juz dziś znaczy. To pewien stereotyp, ktory wielu osobom nadal siedzi w głowie ( zwłaszcza w przypadku produktów za 600 pln ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli żaden z tych nie jest jakimś dobrym wyborem? W tej cenie szukać raczej Seiko ? Citizen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz automat i nie masz uprzedzeń do chinskich zegarków to brałbym ten, ktory mi się podoba.

Jeśli preferujesz bardziej popularne marki to szukaj wśród Seiko, Citizen czy Orient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie Swiss made, niewiele juz dziś znaczy. To pewien stereotyp, ktory wielu osobom nadal siedzi w głowie ( zwłaszcza w przypadku produktów za 600 pln ).

 

Może i tak, ale inaczej jest postrzegana osoba nosząca szwajcarski zegarek, a inaczej taka która ma na ręku coś firmy, która w ogóle nie funkcjonuje w powszechnej świadomości, a co gorsza kojarzy się z wyrobami tanimi i po prostu byle jakimi, będącymi synonimem tandety.

 

czyli żaden z tych nie jest jakimś dobrym wyborem? W tej cenie szukać raczej Seiko ? Citizen ?

 

Widzisz, to jest specyficzne forum, tutaj nie ceni się wyrobów firm majtkowych, za dobre i warte kupna uznaje się zegarki kosztujące +3, a najlepiej +10 tysięcy złotych... od biedy i na początek ktoś Ci doradzi Orienta albo Seiko dla biedaków. Kup co Ci się podoba, w przeciwnym wypadku będziesz się męczył z czymś co ktoś Ci doradzi, ale co jest niezgodne z Twoimi potrzebami.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale inaczej jest postrzegana osoba nosząca szwajcarski zegarek, a inaczej taka która ma na ręku coś firmy, która w ogóle nie funkcjonuje w powszechnej świadomości, a co gorsza kojarzy się z wyrobami tanimi i po prostu byle jakimi, będącymi synonimem tandety.

 

 

Widzisz, to jest specyficzne forum, tutaj nie ceni się wyrobów firm majtkowych, za dobre i warte kupna uznaje się zegarki kosztujące +3, a najlepiej +10 tysięcy złotych... od biedy i na początek ktoś Ci doradzi Orienta albo Seiko dla biedaków. Kup co Ci się podoba, w przeciwnym wypadku będziesz się męczył z czymś co ktoś Ci doradzi, ale co jest niezgodne z Twoimi potrzebami.

Ja kupuję zegarki dla siebie, żeby samemu być zadowolonym i mieć satysfakcję a nie poto żeby ktoś w taki czy inny sposob mnie postrzegał. Swiss made na ręku wcale mnie nie dowartościowuje, równie dobrze czuję się z zegarkiem made in Russia czy made in China.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Hanova z szafirem, GMT, i przy tym z dwiema koronkami nawet niezła. Mi sie wydaje ze wersja z niebieską tarczą jest ładniejsza.

Niestety firma nie cieszy sie zbyt dobrą opinią i sam tez ją podzielam, choć ten akurat model zainteresował mnie nawet.

Gdyby na tarczy był znazek japońskiego lub "prawdziwego" szwajcarskiego produdenta to notowania zegarka na pewno byłyby wyższe :-) ......i crna też.

Nie wiem czy za te pieniądze dałoby sie kupiś szafir u innego producenta? Szczególnie ze na alle zegar mozna kupic nawet stówke taniej niz w proponowanym sklepie przez autora tematu.

 

Pytanie zasadnicze - jakiej klasy mechanizm kwarcowy siedzi w srodku, bo się nie wczytywałem, a poza tym sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie zasadnicze - jakiej klasy mechanizm kwarcowy siedzi w srodku, bo się nie wczytywałem, a poza tym sie nie znam.

 

Pewnikiem jakaś szwajcarska Ronda pińcet... standard w tej klasie zegarków. Co z tego wynika? Zegarek ma gwarancję, SMH nie ma ani gorszej ani lepszej opinii od innych kwarcy.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

.... SMH nie ma ani gorszej ani lepszej opinii od innych kwarcy.

No nie mów ze na tym forum SMH stawiane jest na równi z kwarcami japończyków ( w granicy 500/600 PLN) ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów ze na tym forum SMH stawiane jest na równi z kwarcami japończyków ( w granicy 500/600 PLN) ?

 

 

IMO nie ma się nad czym pochylać i dzielić włosa na czworo... rozmawiamy o kwarcach za c.a. 500-600PLN. Jeden pies, wszystkie siebie warte. Przy okazji pokaż mi japończyka w tej cenie z szafirem i AR.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... pokaż mi japończyka w tej cenie z szafirem i AR.

Też chciałem zadać to pytanie, ale nikt nie sprowokował ku temu

 

......bo może mało zegarkowych internetów jeszcze widziałem, ale to najtańszy zegar z szafirowym szkiełkiem z jakim sie spotkałem (rozmawiamy o zegarach nowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanowa nie wygląda źle. Poszukałbym jednak na Twoim miejscu coś z Seiko, albo Citizenów. Najlepiej na Dutyfreeisland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, japoński dwukoronkowiec z GMT i szafirem do 600 zyla... od razu mu napisz, żeby sobie kupil prawilnego Bambino. :P  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Seiko, Citizen i Orient tak jak większość poleca na tym forum w tej cenie.

 

Moje typy to Seiko SNDF89P1 ale nie mogę znaleźć gdzieś dostępnego.
i-seiko-sndf89p1.jpg

 

Orient New-Multi-Year Calendar FEU00002DW

zegarek-meski-orient-new-multi-year-cale

 

SEIKO SPL047P1

 

1_596476350574b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten zegarek otrzymałem kod od sklepu który zbija cenę do 690 zł
Orient Classic Automatic RA-AG0010S10B

zegarek-meski-orient-automatic-classic-r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując w Polsce miej świadomość, że często upusty są dawane od cen bardzo zawyżonych. Np. cena wyjściowa 1000 - 15% = 850 zł, a w Azji ten sam do kupienia bez zniżek za powiedzmy 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując w Polsce miej świadomość, że często upusty są dawane od cen bardzo zawyżonych. Np. cena wyjściowa 1000 - 15% = 850 zł, a w Azji ten sam do kupienia bez zniżek za powiedzmy 500 zł.

 

Nie mam dojścia żeby kupić z Azji. Jeżeli by była taka możliwość bez dodatkowych opłat typu podatek czy cło i sprawdzony sklep to pewnie bym dokonał zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten zegarek otrzymałem kod od sklepu który zbija cenę do 690 zł

Orient Classic Automatic RA-AG0010S10B

 

 

Dziura się szybko nudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dojścia żeby kupić z Azji. Jeżeli by była taka możliwość bez dodatkowych opłat typu podatek czy cło i sprawdzony sklep to pewnie bym dokonał zakupów.

Po co Ci dojścia. Kupujesz przez internet, płacisz np.PayPalem (zero ryzyka) i po około tygodniu-dwóch zegarek u Ciebie. Jak będziesz miał szczęście to na tym koniec, jak nie to dopłacisz tyle ile urząd naliczy (około 1/4 ceny).

Dziura się szybko nudzi

Zależy jaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci dojścia. Kupujesz przez internet, płacisz np.PayPalem (zero ryzyka) i po około tygodniu-dwóch zegarek u Ciebie. Jak będziesz miał szczęście to na tym koniec, jak nie to dopłacisz tyle ile urząd naliczy (około 1/4 ceny).

Zależy jaka.

 

Posiadasz linki do jakiś sprawdzonych sklepów z zegarkami ? Ogólnie jestem posiadaczem telefonu Xiaomi który też kupowałem bezpośrednio z Azji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz linki do jakiś sprawdzonych sklepów z zegarkami ? Ogólnie jestem posiadaczem telefonu Xiaomi który też kupowałem bezpośrednio z Azji :D

No widzisz. Sam kupowałem dwukrotnie w Dutyfreeisland. Wysyłka za darmo, bez dopłat na granicy (wysyłka z UE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.