Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

El_Ramzesso

Zegarkowej drogi (gorączkowych poszukiwań ciąg daszy) - budżet 2000 Zlociszy

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy fromuwicze i forumowiczki!

 

To mój drugi post w tym dziale. Pierwszy zaowocował kupieniem takiego cacka: 

https://www.jomashop.com/glycine-watch-gl0099.html (dziękuję koledze z forum za sprzedaż zegarek był prawie ideany).

 

No i o to prawie się rozbiło... Dokładnośc była super jak dla mnie (regulowałem raz na  dwa tygodnie o minutke, dwie max), rozmiar też wydawał się idealny (43mm). Jedyne co mnie drażniło, to to że obijałem go w pracy (taka pół-buirowa kieruję budową ,ale z biura na miejscu, a że nie moge nigdy usiedzieć przy biurku, czasem na budowie pomogę)

no i brak centralnego sekundnika (zakłądam że ci którzy mają zegarkową gorączkę wiedzą że taki szczegół może prowadzić do sporej irytacji).

Dodatkowo kolego Fidelio bije się w pierś- chronograf nie do końca mi podszedł. Prosze o pomoc bo nie znam się na werkach w ogóle a zależy mi bardzo na tej dokładności sensownej.

 

Na bazarku bywam codziennie ale nic mi do końca nie podeszło cenowo i wizualnie.

Do pracy kupiłem GW-9300, więc szukam EDC na czas kiedy jestem w domu. Będe go nosił 2-3 tyg miesięcznie.

 

Bazując na powyższych infromacjach oraz na ankiecie (poniżej) znalezionej w jednym z tematów na "jaki zegarek" Prosze pięknie o doradzenia mi w wyborze. Wiem że nie ma zegarków idealnych ale wierzę że pomożcie w wyborze najlepszego :)

 

 

1. Czy to będzie Twój jedyny zegarek?  - Tak, zakładam że to będzie EDC do domu

2. Jaki rodzaj ubioru preferujesz? - Casual, taki chinos może...

3. Czy ważny dla Ciebie jest rodzaj mechanizmu? - preferuję automat

4. Jaki masz obwód nadgarstka? - 19,5 cm

5. Czy zależy Ci na polskiej gwarancji? - nie jesi marka będzie sensowna

6. Czy zegarek musi być nowy? - nie

 

Wymagania dodatkowe:

 

Szkiełko szafir,

Tarcza nie może być biała(ze względu na czytelność)/czarna(bleee) i fajnie żeby cos się na niej działo oprócz wskazówek,

Data obecna w dowolnej formie

W miarę dobra dokładność (jak w glycince powyżej).

Duża, centralna wskazówka sekundy.

W miare możliwości dobra luma.

Budżet jak w temacie 2000- nierozciągliwy

 
 
Poniżej moje typy z nówek:
 
Deep Blue DAYNIGHT TRITDIVER T-100  https://www.deepbluewatches.com/datrtaublbed.html.  Wygląd super, rozmiar i luma extra ale nie wiem czy ten werk jest ok? :( na werkach się w ogóle nie znam a japońskie to dla mnie czarna magia)
 
Balticus Greay Seal https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/21445_Balticus_Grey_Seal_Grey_BT-GS-GRE. Znowu wygląd super, wspieram polski microbrand, ale nie wiem jak z lumą i znów werk (japoński !!!  :angry: ). Wiem że na bazarku jest biały ale nie wydaje mi się czyteny.
 
Combat 6 Classic Moonphase https://www.jomashop.com/glycine-watch-gl0114.html . Pewnie ten koleżka miał rozmiar 42-44 nie byłoby tematu ale nie jestem pewnie czy rozmiar 40 nie będzie na 19,5 wygądał źle. Dodatkowo pytanie o werki Gycine- czy ja miałem szczęście czy są dobre? Dodatkowo też uma jest do luftu :(.
 
Orient Sun and Moon https://www.jomashop.com/orient-watch-fet0p003w0.html lub l Orient piękny ale nie wiem, czytajc forum nie mam jakoś zaufania do dokładności Oreintów choć jakośc wykonania pewnie ok (jakbu to był Orient Star to co innego :wub: )... Pytanie dodatkowe - czy jest welka różnica między wersją 1 i 3 , bo wizualni najbardziej mi odpowiada 1 z indeksami amiast rzymskich liczb.
Orient Star semi skeleton http://www.creationwatches.com/products/orient-star-classic-291/orient-star-automatic-semi-skeleton-power-reserve-sdk05004k-dk05004k-mens-watch-7158.htm Z koleji Orient star nie spełnia wymogów wskazówki sekundowej no i wszyscy odradzaja raczej skeleton bo się znudzi (a tym razem zamierzam posłuchac kolegów z forum!
 
Citizen Promaster http://www.creationwatches.com/products/citizen-promaster-47/citizen-promaster-marine-scuba-diver-200m-automatic-ny0070-83l-mens-watch-13970.html. Jakoś nie mam do Citizena pociągu szczególnego - ale ten model wygląda fajnie klasycznie. Putanie o lumę i jak zwykle o werk.
 
Seiko Samurai https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-samurai-automatic-srpb99k1. Werk werk Werk!!! Ładny kawał zegara zakładam że znajdę z niebieską tarczą.
 
Jaśli przebrneliście prez moje wypociny; prosze o jeszczę odrobine wysiłku i nawet jeśli się nie znacie o wyrażenie opinii który wizualnie Wam się podoba.
Jeszcze raz dzięki za poświęcenie kawałka życia na przeczytanie tego potwora!!!!!! :D  :D  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/164049-glycine-combat-classic-6-granatowy-na-bransolecie-gl0102/

 

Bez moonphase są większe - 43mm. To będzie dobry EDC, bardzo uniwersalny zegarek. Werku to ETA 2824 elabore, bardzo dobry mechanizm jak na tą cenę.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/164049-glycine-combat-classic-6-granatowy-na-bransolecie-gl0102/

 

Bez moonphase są większe - 43mm. To będzie dobry EDC, bardzo uniwersalny zegarek. Werku to ETA 2824 elabore, bardzo dobry mechanizm jak na tą cenę.

Przyznaję że ogladalem to ogłoszenie kilka razy, ale chyba brakuje mi tego czegoś na tarczy. Ewidentnie gdyby był na ryneczku kiedy kupowałem po raz pierwszy- byłby mòj :). Na razie dziękuje, chciaż nie mòwię nie :)

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samuraja to IMO ten ładniejszy

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/164654-seiko-samurai-save-the-ocean/?hl=samurai

 

Generalnie każdy z wymienionych przez ciebie zegarków będzie ok. Wybierz to co ci się podoba najbardziej a werkiem się tak nie przejmuj bo nie ma w nich aż takiej różnicy żeby rezygnować z zegarka który nam się podoba na rzecz kilku sekund dziennie i werku którego i tak nie widać na ręce.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samuraja to IMO ten ładniejszy

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/164654-seiko-samurai-save-the-ocean/?hl=samurai

 

Generalnie każdy z wymienionych przez ciebie zegarków będzie ok. Wybierz to co ci się podoba najbardziej a werkiem się tak nie przejmuj bo nie ma w nich aż takiej różnicy żeby rezygnować z zegarka który nam się podoba na rzecz kilku sekund dziennie i werku którego i tak nie widać na ręce.

Ładniejszy - specjalnie nie dawałem odnośnika do forum ale jak już wszedł link to ten ktory boire pod uwage... rozumiem ze to głos na samuraja?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniejszy - specjalnie nie dawałem odnośnika do forum ale jak już wszedł link to ten ktory boire pod uwage... rozumiem ze to głos na samuraja?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie, napisałem tylko który ładniejszy moim zdaniem ;)

 

To zależy w co się ubierasz najczęściej, nurek jest zegarkiem bardziej sportowym i taki kolorowy może średnio pasować do swetra/koszuli. Pomysł o tym który z tych zegarków będzie dla ciebie najbardziej uniwersalny, wybierz 1 ew. 2 i wtedy może podrzucimy pomysły podobne stylistycznie. każdy z tych zegarków jest inny i ciężko się odnieść do wszystkich naraz :)

Pasek też nie do wszystkiego pasuje bo np. Do bluzy już dziwnie, zbyt elegancko, najbardziej uniwersalna jest bransoleta.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, napisałem tylko który ładniejszy moim zdaniem ;)

 

To zależy w co się ubierasz najczęściej, nurek jest zegarkiem bardziej sportowym i taki kolorowy może średnio pasować do swetra/koszuli. Pomysł o tym który z tych zegarków będzie dla ciebie najbardziej uniwersalny, wybierz 1 ew. 2 i wtedy może podrzucimy pomysły podobne stylistycznie. każdy z tych zegarków jest inny i ciężko się odnieść do wszystkich naraz :)

Mòj ideał to aqua terra :D tylko portfel za płytki....

 

Chyba najbliższy wciśnięcia “kup” byłem przy sun and moon i balticusie. Czy to pomoże mi pomòc? ;D

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mòj ideał to aqua terra :D tylko portfel za płytki....

Sent from my iPad using Tapatalk

Zerknij na ten temat

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/156208-tańsza-alternatywa-dla-omega-aqua-terra/?hl=%2Baqua+%2Bterra

 

Może coś Ci się spodoba


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat znam... wszystko co tam mi sie spodobało przekraczało moje cenowe granice, a na bazarku/chrono nie szło dostać... niemniej jutro przestudiuję ponownie... może świerzy pomysł wpadnie do głowy... wielkie dzięki za aktywna pomoc!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akurat Deep Blue jest werk od Seiko NH35 - bardzo przyzwoity, wręcz już legendarny, sprawdzony

Balticus ma akurat werk Miyota 9015, też bardzo udany, punktualny, sprawdzony, szeroko stosowany ja go mam akurat w Deep Blue Juggernaut II i na pewno nie rozstanę się z tym zegarkiem

Orient wkłada swoje werki, też cenione, uznane i dokładne długodystansowce

O Glycine się nie wypowiem bo akurat z tą nie miałem do czynienia

|Seiko Samurai ten akurat na werku 4R36, też bardzo udany, punktualny, niezawodny

 

Osobiście ja bym wybrał Deep Blue lub Samurai od Seiko po równo ale to subiektywne wrażenie, w dalszej kolejności coś z Orienta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Grey Seal ci się podoba to bierz, ten zegarek pasuje do EDC, chociaż mi osobiście bardziej z Balticusa podoba się gwiezdny pył.

 

I jeszcze do przemyślenia:

https://m.ebay.pl/itm/Orient-Star-Automatic-GMT-SDJ00001B0-SDJ00001B-Mens-Watch/132656133232?epid=1183700559&hash=item1ee2ebf470%3Ag%3AicAAAOSwKJZbG1WD&_nkw=orient+star+gmt&_from=R40&rt=nc&_trksid=p2380057.m4084.l1313.TR6.TRC1.A0.H0.Xorient+star.TRS0


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na sun and moon. Mam i polecam. Tylko mam w v2 Blue.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akurat Deep Blue jest werk od Seiko NH35 - bardzo przyzwoity, wręcz już legendarny, sprawdzony

Balticus ma akurat werk Miyota 9015, też bardzo udany, punktualny, sprawdzony, szeroko stosowany ja go mam akurat w Deep Blue Juggernaut II i na pewno nie rozstanę się z tym zegarkiem

Orient wkłada swoje werki, też cenione, uznane i dokładne długodystansowce

O Glycine się nie wypowiem bo akurat z tą nie miałem do czynienia

|Seiko Samurai ten akurat na werku 4R36, też bardzo udany, punktualny, niezawodny

 

Osobiście ja bym wybrał Deep Blue lub Samurai od Seiko po równo ale to subiektywne wrażenie, w dalszej kolejności coś z Orienta. 

Dziękuję CI bardzo ta wypowiedź przyda mi sie na pewno werkowo przy przemyśleniach!!!

 

Akurat Balticus to jeden z niewielu które mmogę w Szczecinie przymierzyć! będę w domu najpóźniej w środe- jak ktoś zainteresowany wyślę fotki :), OS - ten koleźka chodzi mi po głowie od roku mniej więcej :D - ale nie do dostanie w kolorze blue. Białe i Czarne no problemos.  :angry:  :angry:  :angry:

 

Głos na sun and moon. Mam i polecam. Tylko mam w v2 Blue.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dzięki ;) bardzo ciekawy zegarek i strasznie mnie intryguje

 

Weź z bazaru Citizen Signature GT.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tu mnie zdziwiłeś bo myśałem że znam bazarek na pamięc po codziench odwiedzinach od kilku miesięcy a tu niespodzinka- na pewno poszukam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa z powyzej wymienionych, każdy wart swej ceny i z czystym sumieniem mogę polecić i ew. odpowiedzieć na pytania. Posiadam sun&moon ET0P002B i od kilku dni skeletona SDK05004K0 (sun&moon pewnie pójdzie na bazarek w atrakcyjnej cenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa z powyzej wymienionych, każdy wart swej ceny i z czystym sumieniem mogę polecić i ew. odpowiedzieć na pytania. Posiadam sun&moon ET0P002B i od kilku dni skeletona SDK05004K0 (sun&moon pewnie pójdzie na bazarek w atrakcyjnej cenie)

Witaj ,

A czemu sind and moon sie pozbywasz? Rzuce kilka put na pw pewnie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc skończyło się na balticusie. Napis “made in Poland” cieszy, luma duuużo lepsza niż w glycine, na żywo wyglad uruwa d*pę moim skromnym zdaniem...

 

4c29566d2010239eaaf852eed74d61e0.jpg

 

15a4d953a38cba66bc2bcf1a364ce55e.jpg

 

07bb855084cb961b6f0bbb82d3650fb1.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.