Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sashimi

Użytkownik
 • Content Count

  421
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  KRK

Recent Profile Visitors

266 profile views
 1. Pozwolę sobie wrzucić garść informacji z dalszych losów wizyty zegarka u zegarmistrza. Otóż wstępna diagnoza zegarmistrza, że padł mechanizm okazała się nie trafiona. Zegarmistrz dopatrzył się braku połączenia między ogniwem solarnym a akumulatorem. Biorąc pod uwagę około półroczne działanie akumulatora bez ładowania, zbiega się to w czasie ze zleceniem pomalowania wskazówki sekundowej na żółty kolor u zupełnie innego zegarmistrza. Zapewne wtedy doszło do niezamierzonego rozłączenia ogniwa i aku. Nie mam żadnej pretensji do zegarmistrza, bo przy kilkunastu serwisowanych u Niego zegarkach nigdy nie miałem zastrzeżeń. Tym sposobem jednak moja zachcianka na "mod" w postaci żółtej wskazówki pociągnęła z lekkim opóźnieniem dodatkowe 150 PLN, które przy obecnej wizycie zapłaciłem za diagnozę, nowy aku i jego wymianę. Obyło się więc bez wymiany mechanizmu. Odszczekuję niniejszym moje rozczarowanie Eco-Drive'm, które pojawiło się jak zegarek stanął 😄 Działa i cieszy oko, mimo że żaden z niego rarytas.
 2. Taki mam właśnie zamiar. Sądzę że połowa wartości nowego to rozsądna granica. Jest wygody, ma świetną lumę. Jeśli zadziała po przeszczepie fajnie, jeśli wyjdzie to zbyt drogo to może będzie podstawą do innego projektu. Wtedy np. eco-drive z mechanicznym werkiem. Hehehe.
 3. Hehe. Dusza ważna ale mimo, że model tani i powszechny to jakoś przypadł mi do gustu. Nawet mu wskazówkę sekundową pół roku temu zleciłem malnąć na żółto, żeby się ożywił bo blady był taki cały biały. Wyszło całkiem, całkiem. Zobaczymy jaki będzie koszt nowej duszy. Meches mówił coś o kwocie 220 PLN z serwisem. Ociera się to o ekonomiczne podejście, nowy kosztuje c.a 500 PLN ale kto z nas patrzy na zegarki jak księgowy 😃
 4. Witajcie 😊 Mój Citizen eco drive AW1410-24E po ok. 3 latach odmówił posłuszeństwa. Zatrzymał się bez wcześniejszego skokowego ruchu sekundnika, czyli bez upomnienia się o ładowanie. Faktycznie słońca od dwóch tygodni jak na lekarstwo, więc cierpliwie trzymałem go przez te 14 dni na parapecie. Nie drgnął. Poszedłem z nim do serwisu, żeby sprawdzić czy to aku czy mechanizm. Na miejscu okazało się, że aku padnięty, ma zaledwie 1V prądu a przy obciążeniu jeszcze gorzej. Po założeniu nowego aku MT621 dalej nic. Zero współpracy. Wygląda na to że kresu dobiegł mechanizm J810. Zegarek został u lekarza, który ma się zorientować za ile i na kiedy taki mechanizm ściągnie. Miał ktoś z Was podobne objawy z aku, czy przejścia z wymianą mechanizmu? Do tej pory działał bez zarzutu, wielokrotnie polecałem go na naszym Forum jako "bezobsługowy", hehe. I masz, taki los. Trafił do obsługi wcześniej niż na to liczyłem.
 5. Zerknij do forumowego działu SPRZEDAM. Chyba dziś widziałem tam zegarek Citizen EcoDrive w czarnej wersji właśnie w PVD i mieści się z tego co pamiętam w Twoim budżecie. Będzie zdecydowanie korzystniejszym wyborem w relacji jakość - cena. Edit: Kolega Vonziej go wystawił, za 389 PLN znajdziesz.
 6. Dzięki za fotki. Profesjonalnie uszyte. Jednak ręczna robota to lata używania przed Tobą. Nie da się do tego porównać żadnego szmelcu sklepowego. Czekam na kolejne projekty ?
 7. Pisałem na contact@longines.com po włosku, bo taka była możliwość. Kontakt szybki, bardzo uprzejmy. W moim przypadku Pani Fatima ?
 8. Wygląda bardzo przyzwoicie, widać, że solidna, gruba i trwała. Taka do EDC. Gdybyś mógł wrzucić fotkę jak wygląda mocowanie na pasek, jak wygląda np. po otwarciu lub z nożem ?
 9. A ja Ci odpowiem tak, skoro funkcje sub tarcz Ci obojętnie. Kilkanaście lat temu strasznie mnie jarały zegarki chrono czyli takie gdzie tych sub tarcz jest pod dostatkiem. Miałem dwa z czego jeden mam dalej i leży głęboko nie używany od lat. Szybko mi przeszła fascynacja chrono a zaczęło mnie drażnić że tarcza nie jest przejrzysta, że za dużo się na niej dzieje a samą godzinę trudno odczytać (jeśli wskazówki godzinowe, indeksy i sub tarcze są np. w kolorze stali). Z samych funkcji poza sprawdzeniem czy działają i krótką zabawą nie korzystałem ani raz. Teraz wybieram jedynie zegarki czytelne ale interesujące. Pewnie to nudne pomyślisz. Nie chodzi mi o zniechęcanie Cię do sub tarcz ale z podobną ewolucją gustu jak u mnie spotkałem się już wielokrotnie. Przemyśl lub szukaj z powodzeniem.
 10. Przy tych założeniach to faktycznie jakaś wersja Citizena EcoDrive z WR 100 przynajmniej. Tylko czy w budżecie do 800 będzie coś z synchronizacją. Edit: np taki https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-cb0010-02e tyle, że ponad budżet ale to standard w propozycjach na forum ?
 11. Możesz jeszcze spróbować wysłać mail do Longines'a. Ja tak zrobiłem w przypadku mojego vintage i po nr wskazali rok produkcji, werk i region w sensie skierowania do sprzedaży. Pozdrawiam.
 12. Z solarnych to akurat w Citizen pod dostatkiem różnych modeli. Wybrany przez Ciebie też całkiem spoko. Dwa lata temu kupiłem z Jomashop zegarek i przyszedł bez niemiłych przygód. Później pojawiły się na Forum zastrzeżenia do rzetelności tego sklepu (opóxnienia wysyłki, brak zakupionych modeli, zagubienia paczek czy inna ilośc wysłanych zegarków niż faktycznie kupiona). Wątek o tym jest tu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/183104-zakup-z-jomashop-zgubiona-paczka-fatalna-obs%C5%82uga-klienta/page-1?do=findComment&comment=2695862 Jak jest teraz, przyznam nie wiem. Opisywany temat świeży, styczniowy może znany i Tobie. Widzę, że w przeliczeniu USD wziąłeś pod uwagę ok. 30% dodatkowych opłat i kosztów.
 13. Hmmm. Chyba nic się nie zmieniło w regulaminie Forum. Rozdział VI pkt 6. Zabronione jest dokonywanie wyceny oraz umieszczanie próśb o dokonanie wyceny.
 14. Czarny Szerszeń 22mm na lekko zmodowanym Citizenie i granatowo - czerwony 19mm w damskiej wersji na męską Festinę dla żony
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.