Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
legrandbleu

Identyfikacja zegarka Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Proszę o pomoc w identyfikacji modelu i roku produkcji zegarka Citizen ze zdjęć poniżej:

 

post-106493-0-69894300-1537255982.jpg

post-106493-0-97413800-1537255982.jpg

 

 

Z tego, co wyczytałem m.in. na tym forum, z numeru 51114291 wynika, że jest to zegarek wyprodukowany w roku 1975, 1985, 1995 (?), w listopadzie,

Natomiast oznaczenie modelu 72-6257 nie mówi mi już nic - niestety, nie znalazłem żadnej listy w "internetach"...

 

Jest to zegarek, który obok Invicty Pro Diver 8926 tworzy zaczątek mojej mini kolekcji zegarków mechanicznych :), stąd podstawowe informacje o tym modelu Citizena chciałbym posiadać...Tak więc proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała pomoc tutaj. I tutaj.

Dziękuję za linki, na ich podstawie potwierdziłem, że data produkcji to listopad 1975, 1985 bądź 1995 roku - następny krok w kierunku uściślenia daty to sprawdzenie rodzaju mechanizmu. Jeśli nie będzie on oznaczony czytelnie , to pewnie samo jego obejrzenie niewiele mi powie :) - wtedy przedstawię zdjęcie i poproszę o dalszą pomoc.

 

Zgodnie z przewidywaniami - mechanizm na pewno jest i jest automatyczny ;) a wygląda tak:

 

post-106493-0-94275000-1537265009_thumb.jpg

 

 

Czy na podstawie jego wyglądu można poprawnie zlokalizować w czasie moment produkcji zegarka ? 1975, 85, czy 95, a może to np. "składak" ?

Nie ma stop-sekundy i tyle mogę o nim powiedzieć...

Edytowane przez legrandbleu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

W/g mnie to zdecydowanie bliżej lat 70. Seria Three Star została zastąpiona przez serię Eagle 7 jakoś na początku 80.

Mechanizm wydaje się ze to coś w deseń 7xxx. Zobacz czy przy balansie nie ma wytłoczonego czterocyfrowego numeru werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to zdecydowanie bliżej lat 70. Seria Three Star została zastąpiona przez serię Eagle 7 jakoś na początku 80.

Mechanizm wydaje się ze to coś w deseń 7xxx. Zobacz czy przy balansie nie ma wytłoczonego czterocyfrowego numeru werku.

Faktycznie - jest tam jakiś numer, jeśli poprawnie dostrzegam czwartą cyfrę, to jest to: 1009 - na jaki mechanizm to wskazuje ?

O serii Citizena Three Star nie znalazłem absolutnie nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Citizen miał kiedyś takie serie, końcówka lat 60 i początek 70.

Były też seven star - divery. Citizen kiedyś dodawał tez przymiotnik "Super" do trochę bardziej prestiżowych modeli, takich jak Super Jet albo Super Deluxe.

Mechanizm to może być to. Albo podwersja/inna wersja.

 

 

Citizen 7270

 
Features
automatic
sweep second
day: set by changing 19:50-0:20h
date: quickset
 
Data
12.5''', Dm= 28.05mm
H= 4.75mm (5.25mm with rotor bearing)
21/23/25 jewels
f = 21600 A/h
power reserve 41h
 
Balance staff Citizen 039-61
balance with hairspring
 
Stem Citizen 065-99
 
Hands
1.52 x 1.00 x 0.17mm
 
Remarks
1969-
jewel bearings for barrel
 
Example, year: signature; shock device
1971: K, K, Citizen, Japan, 21 J.; Parashock
 

 

Całkiem ciekawe źródło wiedzy o starych Citizenach jest tutaj.

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen miał kiedyś takie serie, końcówka lat 60 i początek 70.

Były też seven star - divery. Citizen kiedyś dodawał tez przymiotnik "Super" do trochę bardziej prestiżowych modeli, takich jak Super Jet albo Super Deluxe.

Mechanizm to może być to. Albo podwersja/inna wersja.

 

 

 

Całkiem ciekawe źródło wiedzy o starych Citizenach jest tutaj.

Dziękuję za wyjaśnienia. Uznaję, że jest to rocznik 1975 w takim razie, mechanizm wygląda na właśnie ten.

Btw, wygląda jak dla mnie świetnie i tak się też nosi, w dodatku jest też odrobinę starszy ode mnie - a więc poczucie obcowanie z prawdziwym vintage już mi się udzieliło Serdecznie dziękuję za pomoc

Następnym celem jest Certina Argonaut 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Automaty Citizena to bardzo dobre zegarki. Jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś, wyślij go do zegarmistrza na smarowanie i regulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam starutki temat :

Mój Citek Promaster ma numer 1N2050217

Co się można z niego doczytać na temat jego daty produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Magistr
      Witam!
       
      Otóż od niedawna  mam pewien dylemat - posiadam zegar firmy Non-plus-ultra, ale nie znam jego roku produkcji... czy moglibyście orzec, z którego roku pochodzi zegar tej firmy po jego numerze? JEGO  NUMER - 604708
       
      PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
       
      DZIĘKUJĘ
       
      POZDRAWIAM 
    • Przez Warhawk
      Skuszony okazyjną ceną zakupiłem na allegro zegarek Maurice Lacroix Pontos Reserve de Marche PT6168-SS001-131. Zegarek wygląda na oryginalny, ale ma używany pasek i mikro rysy na uszach i bezelu.
      Czy ktoś wie jak sprawdzić rok produkcji po numerze seryjnym ?
    • Przez hezio
      Czy po numerkach na deklu Citka można sprawdzić rok produkcji zegarka?
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.