Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Gość zimny-wiatr

oj, te G-shocki co ma Amel, też bałbym się założyć do ciężkiej pracy :D Im się na leży już odpoczynek na półeczce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak jak Ci panowie z kazda nową rzeczą czy to komurka, czy zegarek przez pierwsze hmmm 2-3 miesiące (badź do pierwszych poważniejszych rysek :D Pozniej sprzęt zamienia się do tego do czego jest stworzony a obdrapania i ryski dodają mu uroku :D

 

Ale zawsze te pierwsze rysy, zadrapania bolą mnie i je przezywam :D hehehe takie to zboczenie ale ciezko mi sie z niego wyleczyc.

 

PZDR

Zgadza sie, na poczatku tez tak mam przez jakis miesiac. Telefon po upadku ogladam czy nie ma rys, po uderzeniu czy obtarciu o cos zegarkiem tez patrze czy caly ale to przeciez tylko rzeczy, tools - potrzebne do pracy. Pozniej daje sobie z tym spokoj. Nie mozna dac sie zwariowac :)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli szczgólnie MUDMANa chyba ze inne GSHOCKi tez tak maja, Zegarek super ale BARDZO wkurza mnie strasznie szlufka która albo siedzi tak że kawal paska odstaje, badz wypada z paska i ciagle musze go wsadzac spowrotem. Mogla by byc bardziej ciasna. Macie jakies sprawdzone metody?!?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do właścicieli szczgólnie MUDMANa chyba ze inne GSHOCKi tez tak maja, Zegarek super ale BARDZO wkurza mnie strasznie szlufka która albo siedzi tak że kawal paska odstaje, badz wypada z paska i ciagle musze go wsadzac spowrotem. Mogla by byc bardziej ciasna. Macie jakies sprawdzone metody?!?

 

pzdr

 

Załóż drugą szlufkę.

Ja tak robię w każdym Casio


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą tzn wymieniasz obecną na ciasniejszą? czy dokładasz drugą i są dwie, bo tak też widziałem.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugą tzn wymieniasz obecną na ciasniejszą? czy dokładasz drugą i są dwie, bo tak też widziałem.

 

pzdr

 

 

dokładam 2


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metody nie sprawdzona ale moze zadziala. Skrec drutem w czarnej koszulce odstajaca czesc z druga czescia paska tak aby przylegala nad lub pod szlufka. Nie bedziesz mogl co prawda zdejmowac zegarka ale po co? Wszak g-shock zakladasz raz i nie zdejmujesz az do smierci, swojej lub jego.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią modele Mudmana G9000MS 1CR od G9000MS 1ER?

 

Moduły mają te same, jak na moje oko wyglądają też tak samo...


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym się różnią modele Mudmana G9000MS 1CR od G9000MS 1ER?

 

Moduły mają te same, jak na moje oko wyglądają też tak samo...

 

 

Może Wave Ceptor działa tylko Europa a drugi Tylko USA?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to. One są na module 3031 i żaden nie ma Wave Ceptor'a :)

Ja myślałem, że jest jakaś różnica w pasku ale sam nie wiem...

 

Wklejałem już w innym wątku zdjęcie tego G-Shocka ale powtórzę, jeśli to coś może pomóc:

 

post-5736-0-63752900-1331233452.jpg

 

To akurat model G9000MS 1ER (fotka znów pożyczona od NETRUNNER'a z bloga).

 

Edit: W trakcie przeszukiwania www natknąłem się na jeszcze jeden bliźniaczy model: G9000MS 1JF.

Często te modele są opisywane po prostu jako G9000MS-1 ale skoro różni sprzedawcy na świecie podają różne referencje, to czymś się chyba różnią jednak. :lol:

 

Ma to chyba jakiś związek z regionem, w którym konkretny model jest sprzedawany, bo na przykład w oficjalnym katalogu G-Shocka/lato 2009 na Polskę jest model G9000MS 1ER, co mogłoby sugerować Europę a na japońskich stronach jest G9000MS 1JF (Japonia i "coś"?).

 

NETRUNNER, czy mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat?


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NETRUNNER, czy mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat?

 

Najlepiej napisz do niego na priv'a. NETRUNNER juz kiedys tak sugerowal zeby zapytania do niego kierowac na priv.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegladajac stare posty na podforum natknalem sie na takie wypowiedzi dwoch g-maniakow:

 

31.8.2007 - 23:50 amel DW-5XXX: "...Ja popieram qqryku w tym co pisał. 'G' noszę zawsze poza sytuacjami ekstremalnymi gdzie może uledz zadrapaniu (na co dzień noszę taki model że szkoda by go było niszczyć). A do zadań specjalnych np. typu praca w polu używam DW-260. Jest to starszy model casio, nie 'G' ale ma jedną przewagę nad nimi, mianowicie jest mały i ciężko jest nim o coś zaczepić (mały w porównaniu do DW-6900, DW-9000, które mogę nosić zamiast jego)..."

 

Przeciez g-shock zostal skonstruowany wlasnie po to zeby mozna bylo uzywac zegarek w kazdych warunkach. Moge jeszcze zrozumiec taki tok myslenia, ze ktos normalnie nosi jakiegos delikatnego mechanika, a g-shock'a zaklada do uprawiania sportow ekstremalnych, jakichs ciezkich prac, ktorych mechanik czy zwykly kwarc by nie wytrzymal. Ale nosic normalnie g-shock'a i zastepowac go jakims

badziewiem za pare zlotych do trudnych warunkow? To dla mnie jakies nieporozumienie. Ja wlasnie dlatego kupilem g-shock'a zebym nie musial kilka razy dziennie zmieniac zegarka. Nosze go w kazdych warunkach i przy kazdej pracy. Nie oszczedzam go ale tez i na sile nie probuje go testowac.

 

Musi wytrzymac, a jak nie... no coz, trzeba bedzie kupic nastepnego g-shock'a.

 

qqryku & amel - no offence, szanuje wasz wybor, a to jest po prostu moje zdanie.

 

Pozdrawiam.

 

Witam,

 

Miło, że ktoś przegląda stare posty ;)

Co do swoich 'G' to dokładnie jak napisał forumowicz:

oj, te G-shocki co ma Amel, też bałbym się założyć do ciężkiej pracy ;) Im się na leży już odpoczynek na półeczce ;)
tu DZIĘKUJĘ za uznanie ;)

 

Ponieważ moje 'G' (DW-5000C w nienagannym stanie, DW-5200C i WW-5300 w stanie podobnym do poprzedniego, oraz idealne DW-5600C) kosztowały mnie zbyt dużo czasu spędzonego na poszukiwaniach i pieniędzy, dlatego traktuję je trochę jak (przepraszam jeśli kogoś urażę porównaniem) 'mechaniki'.

Nie są to pierwsze lepsze 'G' które można pójść i kupić w sklepie za 300PLN lub na aukcji za 190. W przypadku takiego łatwego do kupienia 'G' zgodzę się, że jeśli ktoś potrzebuje sprzętu do katowania i nie szkoda mu pieniędzy to trafił pod właściwy adres. Ja ze względu na niezbyt duży nadgarstek do ciężkich zadań preferuję DW-260 bo jest niewielkie, wytrzymałe i kosztowało tylko 60PLNa

 

Pozdrawiam


Kolekcja: TAG Heuer CV-2110.BA0787; Atlantic SEAHUNTER; casio DW: 5000C 5600C 5600E 6900K 1500; Citizen DQ-7511

Na sprzedarz: Casio G-Shock: DW-001 Jason;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Miło, że ktoś przegląda stare posty ;)

Co do swoich 'G' to dokładnie jak napisał forumowicz:

tu DZIĘKUJĘ za uznanie ;)

 

Ponieważ moje 'G' (DW-5000C w nienagannym stanie, DW-5200C i WW-5300 w stanie podobnym do poprzedniego, oraz idealne DW-5600C) kosztowały mnie zbyt dużo czasu spędzonego na poszukiwaniach i pieniędzy, dlatego traktuję je trochę jak (przepraszam jeśli kogoś urażę porównaniem) 'mechaniki'.

Nie są to pierwsze lepsze 'G' które można pójść i kupić w sklepie za 300PLN lub na aukcji za 190. W przypadku takiego łatwego do kupienia 'G' zgodzę się, że jeśli ktoś potrzebuje sprzętu do katowania i nie szkoda mu pieniędzy to trafił pod właściwy adres. Ja ze względu na niezbyt duży nadgarstek do ciężkich zadań preferuję DW-260 bo jest niewielkie, wytrzymałe i kosztowało tylko 60PLNa

 

Pozdrawiam

 

ok. wyjasnienie pozytywnie przyjete ;) Zycze ci zeby Twoja kolekcja rosla nieustannie.

Ja czekam wlasnie na mojego drugiego 'G' powinien przyjsc w poniedzialek. Chyba bedzie starej daty i chyba japonczyk ;)

 

pozdrawiam.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poki14

Witam kolegow i kolezanki po dluzszej nieobecnosci:)

Otoz w moim G mam taki pask na jak na zdjeciu z linka:

http://image.rakuten.co.jp/nanaple/cabinet...00l-2avdr-b.jpg

 

niestety no pasek juz sie troche zuzyl wiec postanowilem zakupic nowy taki jak na tym zdjeciu:

http://images.cannla.com/Main/03/13/000035...WORLD-TIME-.jpg

 

oczywiscie zakup bylby poprzez autoryzowany salon time trend za 40zl

Wg was oplaca sie za taka cene??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegow i kolezanki po dluzszej nieobecnosci:)

Otoz w moim G mam taki pask na jak na zdjeciu z linka:

http://image.rakuten.co.jp/nanaple/cabinet...00l-2avdr-b.jpg

 

niestety no pasek juz sie troche zuzyl wiec postanowilem zakupic nowy taki jak na tym zdjeciu:

http://images.cannla.com/Main/03/13/000035...WORLD-TIME-.jpg

 

oczywiscie zakup bylby poprzez autoryzowany salon time trend za 40zl

Wg was oplaca sie za taka cene??

 

Według mnie, jako użytkownika kilku G- shocków, paski gumowe Casio są dobrej jakości. Co do ceny ( 40 zł ) w salonie Time Trend, to uważam, że nie znajdziesz nic podobnego po niższej cenie. Zawsze należy doliczyć koszty wysyłki, które obecnie, nawet tylko w Polsce, pomijając wysyłki z zagranicy, są zabójcze, przy zakupie drobnych akcesorii.

W skrócie- ja kupiłbym ten pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie zakup bylby poprzez autoryzowany salon time trend za 40zl

Wg was oplaca sie za taka cene??

 

Ja rowniez na Twoim miejscu kupil bym ten pasek. Jesli zegarek kosztuje okolo $100 to 40pln za pasek mozna dac. Tym bardziej, ze na pewno o wiele dluzej wytrzyma niz ten, ktory byl oryginalnie przy zegarku.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dotarl! Szanowni koledzy oto DW6620-2 Scorpion!

 

DW6620_1.jpg

 

DW6620_2a.jpg

 

DW6620_3.jpg

 

Prawda, ze piekny ;)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poki14

to chyba sie skusze na ten pasek- bynajmniej nie powiedziano mi o kosztach wysylki ale kolo 40zl lacznie powinno byc plus chyba atoryzowana wymiana

Jutro zapytam jeszcze ile wyjdzie w sumie z wymiana- ogolnie no ten asek co mam moze i nie jest w zlym stanie ale samo to, ze latwo wsiaka pot i kapiel z nim moze byc klopotliwa z racji koniecznosci wysuszenia a gumowy mi sie podoba

 

teshima gratulacje nowego nabytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr
Prawda, ze piekny :)

 

 

Mi trochę nie leżą te niebieskie napisy, ale szacun za skorpiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba sie skusze na ten pasek- bynajmniej nie powiedziano mi o kosztach wysylki ale kolo 40zl lacznie powinno byc plus chyba atoryzowana wymiana

Jutro zapytam jeszcze ile wyjdzie w sumie z wymiana- ogolnie no ten asek co mam moze i nie jest w zlym stanie ale samo to, ze latwo wsiaka pot i kapiel z nim moze byc klopotliwa z racji koniecznosci wysuszenia a gumowy mi sie podoba

 

teshima gratulacje nowego nabytku

 

Jak Ci sklep powiedzial, ze 40pln to juz jest ich cena koncowa. Raczej watpie zeby w tej cenie sklep uwzglednial wymiane paska (chyba, ze maja na miejscu jakis servis, a pewnie wysla Cie do jakiegos servisu. Z drugiej strony ile moze kosztowac wymiana paska - 5pln?

 

"teshima gratulacje nowego nabytku" - dziekuje poki14


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi trochę nie leżą te niebieskie napisy, ale szacun za skorpiona :)

 

Moze niby maja pasowac do koloru podswietlenia ;) Wole juz jednak niebieskie niz biale, a jeszcze lepiej jak by byly czarne :))


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poki14

probowalem zrobic czy daloby rade wymienic go jko na gwarancji- niestety chyba nie zbt ale wezme papierek by bylo odnotowane, ze autoryzowana zmiana byla

 

A czy nie orientujecie sie czy np lekke przeczyszczenie go weszlo by w opcje wymiany paska??

Tzn. wiadomo od normalnego uzytkowania troche sie zegaek zabrudzil to czy go podczszcza yle ile jest widoczne

 

I zasadniczo po jakim czasie wymienialiscie uszczelke w swoich G??

Moj ma kolo 2 lat wiec nie powinno byc zle ale wiadomo- lepiej byc przezornym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierek wez nawet jesli wymienia odplatnie to niech zrobia wpis, ze byl u nich wymieniany bo jak kiedys cos sie stanie np. z mocowaniem to powiedza, ze sam wymienales i cos uszkodziles.

 

Watpie zeby chcieli sie bawic w czyszczenie paska - daj sobie z nim spokoj gumowe sa lepsze i wytrzymalsze.

Ja jeszcze nie wymienialem bo sprzet nowy ale w instrukcj jest napisane zeby sprawdzic uszczelke co 2-3 lata. Zbiera sie tam jednak troche syfu, uszczelka troche dostaje przy naglych zmianach temperatury wiec mozna by ja sprawdzic. Zalezy tez jak uzytkujesz zegarek. Jak go specjalnie nie meczysz to nie ma co sprawdzac. Ja bede sprawdzal i pewnie wymienial przy okazji zmiany baterii wiec bedzie to przypuszczam okolo 2-3 lat.

DW6620 zanioslem do servisu zeby zrobili test szczelnosci i sprawdzili uszczelki bo wiadomo sprzet uzywany to nie wiadomo co w nim siedzi. Jeszcze troche i moglo by byc po zegarku bo uszczelka bylu juz prawie na wykonczeniu, w jednym miejscu jeszcze troche i zaczynala by puszczac.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poki14

ogolnie nie katuje go- mam na codzien jak zwykly z ta roznica, ze wiem, ze mu nic nie bedzie

 

Ostatnio spodobala mi sie limitowana edycja g-shocka od Spike ee i chyba pomsle nad nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogolnie nie katuje go- mam na codzien jak zwykly z ta roznica, ze wiem, ze mu nic nie bedzie

 

Ostatnio spodobala mi sie limitowana edycja g-shocka od Spike ee i chyba pomsle nad nim

 

Jesli uzywasz tak jak normalny zegarek to mysle, ze nie muisz sprawdzac co 2-3 lata tylko przy wymianie baterii.

Moje sa troche katowane w pracy i nie tylko wiec i zuzycie uszczelki bedzie szybsze. Dlatego zreszta zaczalem kupowac g-shocki bo co za sens niszczyc zegarek co miesiac.

 

Ja teraz zastanawiam sie miedzy Mudmanem 9000, a Gulfmanem 9100. Pozniej to juz chyba jakis frog bedzie.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.