Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie widzisz zegar do tyrania to np. Mudman, Rangeman czy Gulfmaster.

 

 

Czytam, czytam i nie bardzo mogę zrozumieć, czym szczególnym wyróżnia się GA-1000-9GJF, że przy nim Rangeman, a tym bardziej Gulfmaster jest zegarkiem do tyrania? W tym towarzystwie, to chyba jednak GA-1000 jest zegarkiem do tyrania ^_^ .

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), oto moja kolekcja:

 

P1400505j_wnrsrer.jpg

 

Pochwaliwszy się pozdrawiam. 

 

Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), oto moja kolekcja:

 

P1400505j_wnrsrer.jpg

 

Pochwaliwszy się pozdrawiam.

 

Piowa

Pierwszy od prawej: ma tendencje do łapania odbarwień ??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Moim zdaniem pierwszy z lewej rozpierdziela system!!

Super !

Gratulacje

 

Dzięki.

 

Pierwszy od prawej: ma tendencje do łapania odbarwień ??

 

Trochę tak, ale głównie na szlufce. Odbarwia się zdecydowanie mniej niż G-5500TS-9 mojego syna. Z GX-56-4A nie mam porównania, bo chociaż miałem 4 takie egzemplarze, to wszystkie zdecydowanie za krtótko.

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi sie jakis G shock z kolorowymi dodatkami ;) np te z serii G-lide. Jednak świadomość ze za kilka tygodni, miesięcy nabierze odbarwień zabija ;p

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, absolutnie nie gniewam się ;-)

 

 

No to fajnie, lubię ludzi z poczuciem humoru (specyficznym szczególnie) :)

 

 

Tak BTW jak juz zalozysz pasek do rolka do wrzuc foto ;-)

 

Spoko , masz to jak w banku.

Tylko najpierw muszę zacząć rozglądać się za Rolexem  :D

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, lubię ludzi z poczuciem humoru (specyficznym szczególnie) :)

 

 

 

Spoko , masz to jak w banku.

Tylko najpierw muszę zacząć rozglądać się za Rolexem :D

Pozdrawiam serdecznie i życzę Miłej niedzieli B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś minął dokładnie miesiąc od momentu jak wyregulowałem swojego DW-5600 za pomocą śrubki w module (trymera) z pozycji A na pozycje B i zsynchronizowaniu go z zegarem atomowym w GW-M5610..

 

mo1Ozl4.jpg

 

Po 28 dniach mam niecałe 3 sekundy na plusie względem zegara atomowego co uważam za świetny wynik zważywszy na to, że przed regulacja spieszył się sekundę na dobę..  :)

 

Poniżej jeszcze foteczki z tamtego dnia zrobione tuż po regulacji.  ;)  

 

iKoyoH1.jpg

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś minął dokładnie miesiąc od momentu jak wyregulowałem swojego DW-5600 za pomocą śrubki w module (trymera) z pozycji A na pozycje B i zsynchronizowaniu go z zegarem atomowym w GW-M5610..

 

mo1Ozl4.jpg

 

Po 28 dniach mam niecałe 3 sekundy na plusie względem zegara atomowego co uważam za świetny wynik zważywszy na to, że przed regulacja spieszył się sekundę na dobę.. :)

 

Poniżej jeszcze foteczki z tamtego dnia zrobione tuż po regulacji. ;)

 

iKoyoH1.jpg

Zastanawiam się nad podobnym zabiegiem ale troche się cykam grzebać w zegarku. A nóż coś zepsuję

Nie wyrobiły Ci się gniazda na śruby?

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem go już z 5 razy na pewno i myślę ze kolejne 5 spokojnie te gniazda wytrzymają. Następna ingerencja to wymiana baterii, zapewne jednak nie prędko bo obecna ma się całkiem dobrze.  ;)

 

W jakim modelu chciałbyś pogrzebać?


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę: ZEGAREK CASIO G-8900A -1ER G-SHOCK GW PL WAWA **

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5137319120

 

To jest kompromis jeśli chodzi o łapanie kolorów ? Wszystkr części niebieskie zapewne ich nie łapią ? ;) jak z czytelnością ??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

niebieski ring to anodyzowane aluminium - nie łapie przebarwień

czytelność lekko pogorszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski ring to anodyzowane aluminium - nie łapie przebarwień

czytelność lekko pogorszona

Dziękuje za odpowiedz ;)

Jednak lekka rysa na ringu i wyjdzie srebro ??

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie aluminium, ale widoczność jego zależy od tego czy to będzie rysa (zdarcie powłoki) czy wgniecenie (wtedy wgniecenie powinno zachować kolor a aluminiowe będę postrzępione boki wgniecenia)

Tragedii nie ma, sporo droższych analogowych zegarków mechanicznych ma aluminiowe anodyzowane bezele ...

Podobnie części w rowerach np MTB.

 

Jak ma Cię to razić, musisz wybrać zegarek z normalnym wyświetlaczem i naturalnym kolorem metalu jeżeli takie elementy występują w zegarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiales moje watpliwości dziękuje ;)

Edytowane przez Misiajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem go już z 5 razy na pewno i myślę ze kolejne 5 spokojnie te gniazda wytrzymają. Następna ingerencja to wymiana baterii, zapewne jednak nie prędko bo obecna ma się całkiem dobrze.  ;)

 

W jakim modelu chciałbyś pogrzebać?

 

To ja się "wepchnę przed kolejkę" ;)

Szukałem Twojego postu na ten temat i coś nie mogłem znaleźć. Na szczęście temat wrócił.

Mam od kolegi z tego wątku DW 5600C. "Nadrabia" sporo, bo dziennie sekundę do przodu.

Myślisz, że ma sens bawienie się w regulację trymerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się "wepchnę przed kolejkę" ;)

Szukałem Twojego postu na ten temat i coś nie mogłem znaleźć. Na szczęście temat wrócił.

Mam od kolegi z tego wątku DW 5600C. "Nadrabia" sporo, bo dziennie sekundę do przodu.

Myślisz, że ma sens bawienie się w regulację trymerem?

 

Jeśli Tobie czy Twojemu koledze to przeszkadza to jak najbardziej. Mi to przeszkadzało do tego stopnia ze zastanawiałem się nad wymiana modułu gdzie i tak nie miałem pewności na ile dokładny będzie ten nowy, na szczęście znalazłem na temat na WUSie i spróbowałem z regulacja (trymerem). 

Generalnie trzeba użyć do tego odpowiedniego śrubokręta u mnie ta śruba ma strasznie delikatne nacięcie i jeden śrubokręt nie łapa i ześlizgiwał się z niej, dopiero inny dał rade. 

Jeśli zegarek Ci przyspiesza to przekręcasz śrubę w prawą stronę ale dosłownie o kilka stopni. Ja za pierwszym razem przekręciłem ją za dużo bo o jakieś 50 stopni w prawo i miałem sekundę na minusie po 24h czyli zupełnie odwrotnie jak przed regulacją, cofnąłem ją i ustawiłem ją na jakieś 25 stopni od pozycji początkowej i już tak zostawiłem, efekt jest zadowalający jak dla mnie.  :)

  

Wychodzi na to że masz taką samą odchyłkę jak ja miałem więc już po 24h będziesz widział czy to przekręcenie śruby coś dało i w razie czego skorygujesz błąd. Potem to już teścik kilku dniowy jeśli będziesz zadowolony z wyniku to zostawiasz tak jak jest i testujesz dalej po miesiącu i wyjdzie co i jak.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja bym cos pokrecil:) Paowie czy moduł w DW6600 bedzie miał taka srubke +-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę: ZEGAREK CASIO G-8900A -1ER G-SHOCK GW PL WAWA **

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5137319120

 

To jest kompromis jeśli chodzi o łapanie kolorów ? Wszystkr części niebieskie zapewne ich nie łapią ? ;) jak z czytelnością ??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam ten zegarek, pisałem też jego recenzję. Jeżeli chodzi o czytelność jest bardzo dobra nawet pod sporym kątem.  Na pierścieniu jest kilka kropek zdrapanej farby.

Tak wygląda po 4 miesiącach.

post-76027-0-51418200-1425305849_thumb.jpg

Edytowane przez Michał Lipiński

GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem go już z 5 razy na pewno i myślę ze kolejne 5 spokojnie te gniazda wytrzymają. Następna ingerencja to wymiana baterii, zapewne jednak nie prędko bo obecna ma się całkiem dobrze. ;)

 

W jakim modelu chciałbyś pogrzebać?

W G-7800 ale nie wiem czy jest tam taka śrubka regulacyjna.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.