Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mic888

Wybór Casio G-Shock seria 5XXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Na komunie w 97r. dostałem od ojca zegarek, który użytkował już jakiś czas w był stanie idealnym, nie pamiętam modelu podobny do tego: https://ebay.to/2OWmC70, pamiętam że, na dole wyświetlacza widniał napis Japan P, podświetlenie żaróweczka żółta z prawej strony i jeden przycisk płaski. Jako dziecko niestety nie dbałem o nie go i w sumie po kilku latach bezel popękał i pomogłem mu zejść w całości, ukazała się metalowa koperta. Zegarek zaginął kilka lat temu i pozostały wspomnienia.

Nie dawno naszła mnie chęć kupna zegarka na zbliżającą się 30-tkę. Początkowo myślałem Citizenie Radio Controlled albo Bulova z płynącą sekundą, ale po przeczytaniu tematu "Casio do kwadratu"  sentyment powrócił.

 

Interesują mnie modele z solarem i synchronizacją radiową. Wstępnie wytypowałem dwa modele: Pierwszy to GW M5610-1ER, najlepiej najlepiej podobają mnie się modele na rynek Japoński z wyświetlaczem (niebieski, zielony, pomarańcz) ale cenowo wychodzą drogo. Drugim modelem jest GW-5000-1JF z metalową kopertą taki jak miałem kiedyś tylko cena póki co powyżej tysiąca. Czekam na jakieś promocję na black friday.

 

Chciałby poznać waszą opinię czy warto dopłacać do GW-5000 ze względu na metalową kopertę i ogólną jakość (nie wiem jak to wygląda w temacie zegarków) w stosunku do M5610, w moim przypadku miejsce produkcji nie gra roli, ale cena ponad 2x większa za GW-5000. Chyba, że jeszcze coś innego wartego uwagi dołożycie. Aktualnie widzę na allegro wersję biało-czarną M5610, ale chyba wersja czarna jest bardziej praktyczna na co-dzień.

Zegarek mam zamiar nosić na co-dzień. Mój nadgarstek to ok 17-17,5cm i zastanawiam się czy GW-5000 nie będzie gorzej leżał. Tak się prezentuje aq-160.post-107019-0-05012400-1540761290_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim nadgarstku oba swietnie leza, gwm5610 i gw5000,a reszta to już tylko kwestia gustu i akceptacji cen, czy jest cos jeszcze? jest seria gwx5600 wielkość ma dokładnie taka jak gw5000, ma multiband i solar, a dodatkowo fazy księżyca i plywy, cos dla wędkarzy i żeglarzy, wrozbitow i astronomow, 

ps. a czy warto doplacac do gw5000?coz, jeśli taka doplata nie stanowi dla ciebie problemu, to uważam ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5610 a 5000 pomimo, że ten sam moduł to dwa różne zegarki. Gdybyś mógł porównać oba na żywo zauważyłbyś różnicę. Jak dla mnie 5000 jest wart swojej ceny. W końcu 5610 to zegarek plastikowy vs 5000 stalowy pokryty warstwą DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to 30ste urodziny szukaj coś na 30 rocznicę -  np, któryś z DW5030 :)


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba 5610 nosi moja Szanowna a 5000 nosze ja - jakbym miał się decydować na jeden to 5000 bezapelacyjnie wygrywa, różnica jest wyczuwalna - jeśli różnica w cenie nie jest dla Ciebie problemem to poluj na GW-5000.

 

 

Albo jeśli to ma być zegarek na urodziny okrągłe to wersja okolicznościowa by tutaj na pewno zdała egzamin ;) Na przykład któryś GW-M5630... i przebranie w czarne ciuchy :)

DSC08997.jpg

 

DSC09121.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Najbardziej do mnie przemawia GW-5000 i na chwile obecną mój faworyt, tylko czekam na jakąś dobrą promocję.

GW-M5630 przebrany na czarno z tym wyświetlaczem jak dla mnie ideał, tylko takiego dostać w dobrej cenie jest ciężko, tak samo jak wersje rocznicowe.

Na M5610 skusiłbym się na wersję z innym wyświetlaczem, bo ten podstawowy trochę mnie odrzuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GWM5610 i jestem bardzo zadowolony. Jwfo dzien noszenia przypada na poniedzialki. Chcialbym GW5000 dostac go gdzies to jakis koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najbardziej do mnie przemawia GW-5000 i na chwile obecną mój faworyt, tylko czekam na jakąś dobrą promocję.

 

Z promocja na 5000 moze byc ciezko. Z tego co widze jest ich na rynku coraz mniej. Moze Casio konczy produkcje? A moze to tylko chwilowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5630 przebrany na czarno z tym wyświetlaczem jak dla mnie ideał, tylko takiego dostać w dobrej cenie jest ciężko, tak samo jak wersje rocznicowe.

 

Dostać ciężko - ale łatwo złożyć samemu, koszt części to okuło 400PLN i wcale to nie jest trudne, jeśłi kiedykolwiek składałeś modele samolotów albo jakieś inne rzeczy to bez problemu sobie poradzisz... a i zegarek bardziej cieszy jak sam poskładasz... jak Ci się podoba to szedłbym w ta stronę... :)

 

Edit: mic888 masz PV z numerami części jakby co i instrukcją gdzie zamówić ;)

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostać ciężko - ale łatwo złożyć samemu, koszt części to okuło 400PLN i wcale to nie jest trudne, jeśłi kiedykolwiek składałeś modele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

samolotów albo jakieś inne rzeczy to bez problemu sobie poradzisz... a i zegarek bardziej cieszy jak sam poskładasz... jak Ci się podoba to

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szedłbym w ta stronę... :)

 

Edit: mic888 masz PV z numerami części jakby co i instrukcją gdzie zamówić ;)

 

Cena z modulem ?


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z modulem ?

Tak - jeśli chodzi o moduł to są dwie opcje albo od 5630A-4 albo 5630E-9 - są identyczne (w sensie maja identyczne wyświetlacze), ale jeden jest tańszy od drugiego, z tym że teraz nie pamiętam który :) A najfajniejszy dekiel ma 5630D wiec warto właśnie jego zamówić jak się składa zegarek dla siebie

 

DSC09814.jpg

 

DSC09647.jpg

 

DSC09210.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: mic888 masz PV z numerami części jakby co i instrukcją gdzie zamówić ;)

 

Dzięki jak nie znajdę nic w całości to się odezwę.

 

Urodziny w grudniu więc w listopadzie z okazji tych promocji wszyskich, może jakieś DW-5000 się pojawi byłoby miło.

Aktualnie znalazłem https://amzn.to/2DdTRwi, ale tak biednie coś wygląda bez tych napisów wokół wyświetlacza, ale co kto lubi.

Oprócz GW-5000 jakiś model ma jeszcze metalową kopertę? Bo tyle stron i portali przejrzałem w różnych językach, że już mnie się miesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-5030-1 jak coś to zapraszam na pw ;)

 

To też jest dobry pomysł bo nie dość że okolicznościowy, w metalowej kopercie, to jeszcze bardzo podobny do pierwszego g-shock'a DW-5000C ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wkręcajcie kolegi ;p

Powiedział na początku, że chce (i słusznie) solar i radio

 

Ale też powiedział że chce metalowa kopertę - a z metalową kopertą+ radio + solar tylko GW-5000 i GMW, no i limitki 50XX ale bez radia... wiec jakaś opcja jest. Osobiście mam "kilka" DW-50XX i szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiejś naglącej potrzeby synchronizacji radiowej - od zmiany czasu do zmiany czasu czyli pół roku, 20-30s na plus, a w 5000SL mam nigdy nie zmieniana baterię, czyli działa już ponad 10 lat ja jednej, dalej działa i kontrast oraz podświetlanie jest O.K.... aku przy solarze wytrzymuje 12-15 lat...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Oddaje glos na GW5000 :P

Nie zawiedziesz sie.

 

.... i tak pozniej dokupisz 5030 :P hehe

 

 

 

 

 

Daito - 10 lat na jednej baterii ?? Ladnie,pozazdroscic..moje DW5000SL nie dotrwal tak dlugo na orignale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito - 10 lat na jednej baterii ?? Ladnie,pozazdroscic..moje DW5000SL nie dotrwal tak dlugo na orignale

 

Też się dziwiłem - nawet podejrzewałem że to jakiś składak, ale jest z oryginalnym pudełkiem puchą i papierami, wiec raczej wypust z 2008-mego czyli wychodzi że 10 już działa.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito - i ja poproszę namiary jak samemu złożyć swoją kostkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito - i ja poproszę namiary jak samemu złożyć swoją kostkę ;)

Jeżeli można, to ja też poproszę. Czekam, aż zaczną pojawiać się GW-B5600, ale może złożenie swojego kwadraciaka będzie lepszym pomysłem.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest coś takiego jak PV ;)

 

Koperta do GW-M5630A -NR 10430255, przychodzi z czerwonym bezelem
Mechanizm/moduł do GW-M5630A NR 10430262
Dekiel GW-M5630-4 - NR 10430306 

Opcjonalnie dekiel GW-M5630D - NR 10453145
Gumowa podkładka która jest miedzy modułem a deklem - NR 10237092
Uszczelka pod dekiel - NR 10245496
Teleskop x2 - NR 74286516
 Śrubki dekla x4 -NR 10202401
Czerwony pasek jakby ktoś chciał NR 10427102

 

Zamówienia składa się pod adresem  [email protected]  - czas oczekiwania od miesiąca do... bliżej nie określonego czasu, najkrócej na części czekałem miesiąc a najdłużej pól roku. Ceny cześć bazują na kursie USD więc mogą raz być nieco tańsze a raz nieco droższe.

 

Edit.: Co do samego składania to nie da się tego złożyć inaczej niż powinno być - no chyba że ktoś ma wybitny talent - części po prostu pasują do siebie, podkładka gumowa miedzy deklem a modułem ma otwór który należy ułożyć tak aby przez nią "przeszła" "sprężynka" która drgając naciska na membranę która jest przyklejona do dekla i która daje dźwięk. Jak dotrą części trzeba właśnie na ta sprężynkę zwrócić uwagę bo jest ona mała i z reguły zapakowana w oddzielnym woreczku, uważać żeby nie zgubić.

Wkładając moduł do koperty trzeba zwrócić uwagę aby przyciski dobrze "się ułożyły"... I tyle...

 

Zegarek "w proszku" wygląda tak:

DSC08953.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś o wycenę części przed zamówieniem będziesz wiedział na 100%, ja zamawiałem we wrześniu 2017 i nieco ponad 400PLN mi wyszło - z tym że wycenę miałem nieco większą i dostałem zniżkę 15% za zamówienie powyżej 400PLN


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.