Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

filip3434

Pierwszy poważny zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym zakupić swój pierwszy - poważny zegarek za ok 1200 zł. Generalnie zegarek ma być noszony na codzień + od czasu do czasu do garnituru. Najbardziej podobają mi się zegarki typu Diver, aczkolwiek nie wiem czy nie będą za małe, gdyż jestem przyzwyczajony do dużych zegarków sportowych typu Suunto 9 czy Garmin Fenix 5. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kup sobie dwa zegarki, Orienta Bambino i Orienta Raya/Mako. Jak dobrze poszukasz, zmieścisz się w budżecie i będziesz miał fajny komplet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle znajdziemy divera większego niż 42-43mm ? Boje się, że będzie za mały a niestety Seiko SKX007K2 który mi się bardzo podoba nie da się w Warszawie zobaczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 Diver do garniaka średnio pasuje ;)

 

W zasadzie tak, chociaż takiego to do garnitury to sam bym założył  :lol:

post-34987-0-08188700-1544695949_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle znajdziemy divera większego niż 42-43mm ? Boje się, że będzie za mały a niestety Seiko SKX007K2 który mi się bardzo podoba nie da się w Warszawie zobaczyć :(

Jak duży masz nadgarstek? (cm)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że diver do garnituru pasuje, to nie frak czy smoking.

Sam noszę Longinesa HydroConquest i w żaden sposób się nie gryzie - jest to dopuszczalny "błąd", chyba że ktoś jest ultra konserwatystą.  


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dlaczego, wystarczy bardzo dobrze poszukać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip duzych diver'ow poszukaj u VOSTOK EUROPE, tylko z budzetem bedzie problem wsrod nowych, chyba ze to nie musi byc automat. Przejrzyj tez oferte microbrandow np. Armida i Zelos. Sprobuj tez odezwac sie do Kolegi Lincoln Six Echo moze ze swoich ofert cos w twoim budzecie wyczaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to miał bym divera od Zelosa z 3 paskami za 1300zł.Średnica 40mm bez koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że diver do garnituru pasuje, to nie frak czy smoking.

Do garnituru może i pasuje, ale co się stanie, gdy pod garnitur założysz koszulę? :D

 

 

Zegarek ma być noszony na codzień + od czasu do czasu do garnituru. Najbardziej podobają mi się zegarki typu Diver, aczkolwiek nie wiem czy nie będą za małe, gdyż jestem przyzwyczajony do dużych zegarków sportowych typu Suunto 9 czy Garmin Fenix 5. Co byście polecili?

Twoje wymagania są wewnętrznie sprzecznie. Kup sobie divera na co dzień i odkładaj na zegarek do garnituru. Tu nawet nie chodzi o to, że inni uznają Cię za snoba chwalącego się sportowym Longinesem, ale na tym, że na dużym zegarku nie zapniesz mankietu koszuli  :rolleyes: 

 

Jak lubisz duże zegarki, to na garniturowca wybierz jakiegoś bauhausa: kwarcowego Junghansa, jakiegoś Junkersa, czy nawet - jeśli garniaka nie nosisz zbyt często - budżetowego Parnisa.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos takiego:

 

5597145357_73befc118a_z.jpg

 

 

I nie wygląda to źle...

 

Ja bym nie generalizował, wszystko zależy od zegarka.

Dwóch moich szefów chodzi z Submarinerami do garniture. Pasuje :)


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, przecież są inne zawody, wymagające korzystania z diverów :ph34r:

 

comment_pEHlMqArWBd1QjhUV3xM4WarHpOYoqsV


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania mako 2 Pepsi za połowę budżetu. Także starczy jeszcze na bambino albo porządnego kwarca do garniaka

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

A cos takiego:

 

5597145357_73befc118a_z.jpg

 

 

I nie wygląda to źle...

 

Ja bym nie generalizował, wszystko zależy od zegarka.

Dwóch moich szefów chodzi z Submarinerami do garniture. Pasuje :)

Żartujesz i podpuszczasz, prawda? Kajdan do eleganckiej koszuli i garnituru? No chyba ze handlujesz narkotykami i masz styl B.A.Baracusa z A-team. :)

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Chyba ze tak

 

https://m.demotywatory.pl/4453576/Podobno-kazdy-mezczyzna-w-garniturze-wyglada-dobrze

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie handluje narkotykami.

 

Nurki do garnituru są błędem "dopuszczalnym". Poza tym dajmy spokój, mówimy o zwykłym garniturze, a nie o fraku bądź smokingu- do tego bym raczej nurka nie założył. A na co dzień do pracowego garnituru dlaczego nie? Nie mówię tu o Seiko Tuna, tylko o czymś stosunkowo eleganckim, typu Omega Seamaster, bądź wspomniany wcześniej Longines Hydroconquest czy czarny Submariner.

 

Chyba że ktoś jest ultra konserwatystą. Macie inne zdanie? Szanuję to, ale nikt mi nie wmówi że zdjęcie poniżej to wieśniactwo:

 

MrVintage-pl-James-Bond-i-nurek-1.jpg

 

 

Artykuły na ten temat:

1) https://theoandharris.com/watch-101-can-you-wear-a-dive-watch-with-a-suit/

2) http://watchconsumer.com/can-you-wear-a-dive-watch-with-a-suit-match-a-watch-with-outfits/

3) https://www.montredo.com/en/watch-magazine/10-reasons-diver-watch/

 

Itp. itd.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurki do garnituru są błędem "dopuszczalnym". Poza tym dajmy spokój, mówimy o zwykłym garniturze, a nie o fraku bądź smokingu- do tego bym raczej nurka nie założył. A na co dzień do pracowego garnituru dlaczego nie?

Masz rację:

1/ nurki do garnituru są błędem.

2/ do pracowniczego garnituru można założyć divera. Tak samo, jak można założyć niebieską koszulę i smycz z identyfikatorem.

 

Noszenie divera do formalnego garnituru niewiele różni się od noszenia białych skarpetek. Daje dokładnie te same sygnały: patrzcie na mnie - błyszczę się już daleka; patrzcie na mnie - uprawiam eleganckie sporty; patrzcie na mnie - jestem pozerem, który kupił sobie błyszczącą firmową garderobę, ale którego nie stać na garderobę odpowiednią do stroju; patrzcie na mnie - brak mi obycia, a wiedzę o elegancji czerpię z reklam i filmów o Bondzie.

 

Ale niech ludzie robią co chcą. Ja na przykład noszę czasami zegarki nieodpowiednie do okoliczności (ale nie robię z tego cnoty).


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację:

1/ nurki do garnituru są błędem.

2/ do pracowniczego garnituru można założyć divera. Tak samo, jak można założyć niebieską koszulę i smycz z identyfikatorem.

 

 

Przy takich dyskusjach, zawsze przypomina mi się dowcip z Komicznego Odcinka Cyklicznego:

- Panie Wacławie, nie można męczyć zwierząt...

- Jak nie można, przecież męczyłem...

 

Jeśli ktoś uważa, że do garnituru, pod mankiet pasuje wielki "sikor na kajdanie", to raczej pozostanie nieprzekonany, a dla mnie równie dobrze może nosić i zegarek z kukułką, albo zakładać skarpety do sandałów. A jak ktoś chce błysnąć, że jest dyrektorem i stać go na submarinera, to zakłąda go do garnituru co pokazuje jednak, że pieniądze może posiadł, ale klasy już nie (z resztą, bycie dyrektorem nie jest jednoznaczne z obyciem czy kulturą) i chęć pokazania się z drogim zegarkiem jest ważniejsza od pokazania się z klasą ale także od najnormalniejszej wygody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Waheto,

wklejasz postaci z bajek o mchu i paproci. Z młotkiem też będziesz chodził bo Thor chodzi?

 

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem też trzy artykuły na ten temat, ale po cóż się kłopotać je otwierać, lepiej skomentować tylko wklejone zdjęcie.

Koniec dyskusji, bo nie ma ona sensu.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo każdy może nosić co chce do tego co uważa - jakie to ma znaczenie czy to pasuje czy też nie? Ten co nosi ma się czuć dobrze i już... Sam osobiście nie zakładam garniturów bo lubię nosić diver'y i g-shock'i - zabroni mi ktoś???

Ogólnie mówiąc dyskusja czy diver pasuje do garnituru były, są i będą na tym forum i raczej tego nie zmienimy, moim skromnym zdaniem mało jest takich diverów które mogą schować się pod mankietem koszuli, wiec noszenie ich do tego stroju jest trudne, a jak wyglądają zbyt spod mankietu to wygląda to, moim zdaniem, śmiesznie.

A odnośnie pytania autora tematu - chłopie kup taki jak Ci się podoba za tyle za ile Cie stać - bo to Ty masz ten zegarek na rękę zakładać a nie "podpowiadacze" - o "lepszości" czy "gorszości" zegarków w tym budżecie nie ma co dyskutować bo niezależnie jak "poważny" zegarek kupisz i tak Casio za 300 PLN będzie nad tym zegarkiem górowało stosunkiem jakości do ceny... :) ale wiadomo prestige to prestige...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.