Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kdb1

Tani automat, czy tani kwarc?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Rzecz ma się tyczyć zakupu codziennego zegarka za niewielką kasę.

 

Casio mdv106 , czyli duro.

Seiko SNK807K2, mały militarniak na szmacianym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja bym brał SNK, bo to IMO świetny zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że Seiko jest maleńkie... nie piszesz ile masz w nadgarstku, ale na większości męskich przegubów ten model ginie. Jest to ponadto automat, będzie miał odchyłkę dobową rzędu kilku-kilkunastu sekund. Spomiędzy tych dwóch i w tym przedziale cenowym brałbym Casio.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Miałem dwie sztuki tego modelu MDV106. To doskonały wybór za tą forsę.

Masz jeszcze całą serię Edifice co do której się nie zawiedziesz, jest także bardziej stonowane Beside.

Tego MDV miałem na NATO strapie. Wyglądał i nosił się super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SNK to faktycznie malutki zegarek, bo ledwie 37 mm średnicy i na pewno trzeba to brać pod uwagę. A co do werku, to faktycznie, 7S26 to w zasadzie podstawowy werk w ofercie Seiko, bez "wodotrysków" w postaci możliwości ręcznego dokręcania czy "stop sekundy". Ale z drugiej strony, to prosta, niezawodna i łatwa w serwisie konstrukcja, a sam zegarek, jeśli chodzi o relację jakość/cena, to IMO bardzo dobra i warta rozważenia propozycja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też właśnie pytam koneserów ;)

 

Duro bardzo mi się podoba, rozmiar ok, 200m WR, no bajka.

SNK807K2 Z kolei byłoby to dla mnie preludium do mechanicznych zegarków z tamtej części świata.

Na creationwatches jest teraz w fajnej cenie, bo 68$. Duro w Polsce za te same pieniążki, stąd też dylemat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, co kto lubi :-) Ja po prostu wolę mechaniki. Duro fajne, może i bardziej uniwersalne, przez WR, bo w tym Seiko to mizerne 30 m. Ale, jak na początek przygody z mechanikami, to IMO linia SNK to jeden z lepszych wyborów. Faktycznie, trzeba natomiast zwrócić uwagę na wielkość tego Seiko. Ja mam nagdarstek 16,5-17 cm i u mnie było ok. Ale tak jak napisał wyżej Kolega @4palce, na większym nadgarstku to Seiko może trochę zginąć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też właśnie pytam koneserów ;)

 

Duro bardzo mi się podoba, rozmiar ok, 200m WR, no bajka.

SNK807K2 Z kolei byłoby to dla mnie preludium do mechanicznych zegarków z tamtej części świata.

Na creationwatches jest teraz w fajnej cenie, bo 68$. Duro w Polsce za te same pieniążki, stąd też dylemat. ;)

 

Hmm, a w kwestii cła i VATu to jak tam jest z tym CW?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że to sprawa losowa. Może być, ale nie musi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że to sprawa losowa. Może być, ale nie musi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No to możesz się zdziwić... Dla mnie kupowanie taniego zegarka, za który mogę zapłacić o 1/4 więcej niż zamierzałem nie ma za grosz sensu. To już bym dołożył trochę albo szukał używki, a nie bawił się w żadne "preludia".  B) Rasowego divera można kupić za c.a. 400 cebulionów, a nie taka pikawkę dla gimnazjalisty albo kazia, od którego wtórności bolą zęby. Oczywiście przejaskrawiam, przepraszam jeśli kogoś uraziłem.  :D    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to, to. Zaczyna się robić ciekawie. I jak to zwykle na tym forum zaczyna również łamać się nam bariera cenowa. Dla mnie nieprzekraczalne 300 miało to być.

Napisz na forum mówili. Zostanie trochę pieniędzy, mówili.

 

Co proponujesz w takim razie mr 4Palce?

Jeśli powiesz rasowy diver i Invicta, to sorry- memory.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś to co ostatnio szukałeś ? :)

Koledzy starają się Ci pomóc, a Ty jakoś dziwne pytania zadajesz wczoraj szukałeś czego innego, dzisiaj czego innego, czy szukasz zajęcia dla forumowiczów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś to co ostatnio szukałeś ? :)

Jeśli mówisz o Seiko SARW, to jeszcze nie, bo ciężko dostać za mniej niż 3000, a jak pamiętasz z mojego wątku, poszukiwany był w cenie 2000+500, a i ów wydarzenie związane z zakupem nie nadeszło. Ten ma być pamiątką, a myślę, żeby jeszcze jakiś tani zegarek na codzień kupić.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na creationwatches jest teraz w fajnej cenie, bo 68$. Duro w Polsce za te same pieniążki, stąd też dylemat. ;)

 

 

z kodem NEWYEAR 57,80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość pytań zadawanych samemu sobie. Chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie i jestem otwarty na wszelkie propozycje. Zakładany budżet, bo o nim nie wspomniałem to 2000 + 500 polskich cebulionów.

 

Zegarki, które mi sie podobają to Certina DS1, Certina Caimano, Seiko Presage.

Orient starów, szczerze powiedziawszy, nie oglądałem. Z Tissot nic nie wpadło mi w oko, chyba że LeLocle, choć dla mnie troszkę za mały. Na co mógłbym zwrócić jeszcze uwagę w tych pieniądzach?

Widzę jednak że szukasz koni roboczych, może jak byś wtopił to miałbyś szacunek do innych, i sam sobie poszukał. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak że szukasz koni roboczych, może jak byś wtopił to miałbyś szacunek do innych, i sam sobie poszukał. :angry:

Nie wiem do czego pijesz. Poszukuje w jednym czasie dwóch zegarków. Tam już padł wybór raczej na Sarwa, ale ma być on czymś innym niż typowe EDC. Oprócz tego, chciałbym kupić wółka do pracy. Pracuje pod ziemia. Seiko 5 może nie jest w tym kontekście super wyborem, ale na lżejsze dni, czemu nie. Szkoda byłoby mi zegarka za 2500 lub więcej.

 

W tym wątku podałem dwa konkretne modele, nie prosiłem o szukanie teraz wszystkich specjalnie dla mnie modelu zegarka. Dyskusja się rozwinęła, wiec nie bagatelizuję niczyjej wypowiedzi.

 

Twoje insynuacje kreślone w ten sposób, wydają mi się nietrafione. W każdym razie nie mam na celu objeżdżanie na czyichś plecach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Koledzy starają się Ci pomóc, a Ty jakoś dziwne pytania zadajesz wczoraj szukałeś czego innego, dzisiaj czego innego, czy szukasz zajęcia dla forumowiczów?

 

Wyżej wyjaśnione.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie że raz szukasz zegara za 2500 (i nie możesz go znaleźć), a zaraz szukasz za 250, co o tym można pomyśleć ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rozbieżnościach w przeznaczeniu. ;).

Ten za 2500 już znaleziony. Padło na SARWa. Czekam na rozsądną cenę gdzieś w internatach.

Nie mam nic kosmatego na myśli, kiedy proszę tu o pomoc. Nie bój się, nie mam w tym żadnego fetyszu i nie łagodzę poczucia samotności, wzbudzając zainteresowanie innych.

Zegarek za 2500 - na 10 rocznice ślubu.

Zegarek za 250-300 na codzień, do pracy, dla funu.

 

Chyba nic w tym złego? Albo... w każdym razie, komu nie wkupuje się w dobry smak ów wątek, proszę o wybaczenie i stosowną pokutę. ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to, to. Zaczyna się robić ciekawie. I jak to zwykle na tym forum zaczyna również łamać się nam bariera cenowa. Dla mnie nieprzekraczalne 300 miało to być.

Napisz na forum mówili. Zostanie trochę pieniędzy, mówili.

 

Co proponujesz w takim razie mr 4Palce?

Jeśli powiesz rasowy diver i Invicta, to sorry- memory.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Hmm, a gdzie niby napisałeś że 300 to Twoja granica? Ja takiego zastrzeżenia nie widziałem.

 

Co do konkretów, szukałbym używanego Citizena NY0040... ciekawy design, bardzo dobre wykonanie, świetna luma, werk automatyczny nie do zajechania, WR200 i zakręcana koronka. Męski rozmiar, a przy tym zegarek bardzo wygodny w noszeniu jako EDC, co sam zresztą sprawdziłem.

 

d263558f2cfefae78063a931d571246e.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu jeśli masz taką pracę gdzie automat nie za bardzo się może nadawać, to po prostu kup do pracy kwarca skoro i tak planujesz zakup automatu za większą kasę. Inaczej będziesz miał 2 automaty a do roboty bez zegarka będziesz chodził  :P, po pracy założysz ten lepszy (droższy) a ten tani będzie leżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Jak lubisz diveropodobne zegarki o rozsadnej budowie to tego casio sobie kup. Ma zakrecana koronke i wytrzyma rekreacyjne nurkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do roboty mam teraz Casio mrw-200-h. 100m WR za niecałe 100zl. Seiko 5 to taka zachcianka raczej.

 

Jeśli chodzi o budżet to w nazwie tematu pada słowo tani, choć wiem, że dla każdego może oznaczać to zupełnie co innego. Wymienione przeze mnie już nie wychodzą poza 300zl co w jakimś sensie tłumaczy obszar moich poszukiwań. Niemniej, citek ciekawy. ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do roboty mam teraz Casio mrw-200-h. 100m WR za niecałe 100zl. Seiko 5 to taka zachcianka raczej.

 

Jeśli chodzi o budżet to w nazwie tematu pada słowo tani, choć wiem, że dla każdego może oznaczać to zupełnie co innego. Wymienione przeze mnie już nie wychodzą poza 300zl co w jakimś sensie tłumaczy obszar moich poszukiwań. Niemniej, citek ciekawy. ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No nie wiem, gdzie SNK jest do kupienia poniżej 300?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO poniżej 300 zł to raczej ciężko będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.