Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PatrykH

Laco typ B czy Gerlach P24 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam tutaj dwa zegarki nad którymi się zastanawiam.

A więc zacznę od Laco. Ma kopertę w rozmiarze 42 mm ze stali 316L, szafirowe szkło bez AR, wskazówka sekundnika nie pokrywa się idealnie z nadrukowanymi indeksami co w mojej opini świadczy trochę o nie zwróceniu uwagi na szczegóły w tym modelu. Mechanizm Miyota zastosowany w tym modelu nie ma stop sekundy. Wodoszczelność tego zegarka to 5 bar. Podobno fajnie świeci, choć znajomy ma typ A i mówi, że jest tak sobie.

Gerlach - piaskowana koperta 316 L w rozmiarze 40 mm, jednak trochę wysoka. Wypłukłe szafirowe szkło z wewnętrznym AR. Mechanizm SeaGull ST2526 ze stop sekundą. Ma zakręcaną koronkę. Wskazówka sekundnika pokrywa się idealnie z indeksami co bardzo fajnie wygląda na żywo. Wodoszczelność na poziomie 10 bar. 
Luma ma bardzo fajny kolor, ale Gerlachy tutaj szału podobno nie robią.

Ogólnie dwa zegarki są warte uwagi. Może macie jakieś z tych modeli i napiszecie coś więcej na och temat żebym mimo moich spostrzeżeń mógł z czystym sumieniem wybrać 1 z nich? 1f609.png ;)

 

pozdro i zapraszam do komentowania

 

post-87119-0-06921300-1550221475_thumb.jpg

post-87119-0-11291000-1550221487_thumb.jpg

post-87119-0-42906500-1550221497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco świeci wyraźnie nawet w dzień - w nocy robi wręcz łunę nad tarczą - więc czy można mówić o słabym świeceniu?

Miałem i byłem bardzo zadowolony z zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco świeci wyraźnie nawet w dzień - w nocy robi wręcz łunę nad tarczą - więc czy można mówić o słabym świeceniu?

Miałem i byłem bardzo zadowolony z zegarka

Tzn znajomy miał ten model z tarczą Typ A, więc tam było mniej tych cyferek z lumą, pewnie dlatego takie miał spostrzeżenie. Paweł, a tutaj jest super luminova bo właśnie nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygrywa Gerlach, bardziej spójna tarcza, w Laco za dużo się dzieje.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lanco to tam jest automat wiec jak wskazówka sekundowa może się nie pokrywać z indeksami skoro skok sekundnika jest zbliżony do płynącej sekundy? - po prostu tak ktoś zdjęcia zrobił że sekundnik w ruchu. 

 

Polecam Tisell'a - miałem zarówno wersją A jak i wersję B poleciłbym każdemu świetna relacja jakości do ceny, w środku ST25, dokładny i niezły mechanizm Sea Gull'a ze stop sekundą i dokręcaniem, szafir i przyzwoicie wykonana koperta 43mm świetnie okładająca się na nadgarstku.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/161519-klub-mi%C5%82osnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-tisell/


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lanco to tam jest automat wiec jak wskazówka sekundowa może się nie pokrywać z indeksami skoro skok sekundnika jest zbliżony do płynącej sekundy? - po prostu tak ktoś zdjęcia zrobił że sekundnik w ruchu. 

 

 

Chodzi o to, że sekundnik nie dochodzi do końca indeksu na tarczy przy krawędzi z kopertą. Jest po prostu za krótki kilka mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikaje techniczna znasz, a wizualnie to dwa rożne zegarki. Jesli więc bardziej zależy ci na parametrach (stop sekunda, WR) to Gerlach, jak szukasz prawdziwego pilota to Laco, typowy lotnik.

Gdybym to ja miał wybierac pomiędzy nimi to wzialbym Laco, bardzie mi sie podoba i ma lotniczą historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.