Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kylu

jaki zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum, jestem tu nowy i od niedawna zainteresowałem się droższymi zegarkami stąd moja tu obecność :). Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem "nurka" do 3 tys zł. Po dłuższym  poszukiwaniu po salonach z zegarkami wybrałem wstępnie dwa modele

 

CERTINA DS ACTION ref. C032.407.11.041.00 model UCE/1822 

oraz

LONGINES HYDROCONQUEST ref L3.740.4.96.6 model ULO/1871

 

oba dostępne w Kruku co jest o tyle ważne, że dysponuję rabatem w tym salonie 15-20 %. Wiem że jeden to automat a drugi to kwarc i nie jestem mocno zafiksowany na kupnie automatu, chociaż znam teorie że każdy mężczyzna kiedyś dorasta do posiadania automatu ale to niekoniecznie ten moment. Tym bardziej że zakupiony  zegarek nie będzie używany codziennie posiadam obecnie jeszcze 3 inne zegarki 2 x GShock oraz 1x Aztorin z chronografem i wszystkie zamierzam używać w równym stopniu w okresie letnim to właściwie 90% czasu używam Gshock. Który poleceacie? Zegarki są bardzo podobne i oba kupie z rabatem poniżej 3000 zł co jest absolutnym max mojej tolerancji cenowej za zegarek  na tą chwilę? Może ktoś posiada lub posiadał oba te modele i moze doradzić? Na początku byłem zdecydowany na Longines ale faktycznie jak poczytałem na forum wydaję się że 3 tys za kwarca wydaję się zbyt dużo nawet biorąc pod uwagę, że to Longines z drugiej strony Certina chyba strasznie oklepana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tych dwóch to zdecydowałbym się na Certinę. Ale nie tą, którą sam znalazłeś, tylko bardziej w klimacie vintage, czyli DS PH200M :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz zegarka "oklepanego", a podajesz 2 najbardziej "oklepane" marki po Tissot. W microbandach w tym budżecie masz dużo lepszy wybór jakościowy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co do micro, to ze swojej strony polecam Zelosa. Warto tez przyjrzeć się ofercie Helsona i Obrisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, przykładowo Ch. Ward to dużo ciekawsza propozycja https://www.christopherward.co.uk/c60-trident-pro-600-range

Twoja propozycja bardzo mi się podoba ale gdzie moge ten zegarek zmierzyć przed zakupem?...nie kupie niczego czego nie mogę najpierw zobaczyć na swoim nadgarstku

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Popytaj w temacie Ch.Warda, może znajdzie się ktoś, z kim będzie można umówić jakieś "oględziny". Sam kiedyś miałem ten model i złego słowa o nim nie powiem. Był świetnie wyregulowany. No i rewelacyjna jakość wykonania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to zdecydowałbym się na Certinę. Ale nie tą, którą sam znalazłeś, tylko bardziej w klimacie vintage, czyli DS PH200M :-)

Również polecam ten model Certiny, nabyłem i jestem zadowolony pod każdym względem.

A wyrażenie 'oklepany" odnosi się raczej do osób związanych z branzą, zwykły uzytkownik tak tego nie widzi...:)

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://ch24.pl/recenzja-certina-ds-ph200m-zdjecia-live-cena/&ved=2ahUKEwjivYvOz8LgAhWDpYsKHbquDpgQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw35SRZaTT9RPctsuxvrNl7u


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może znacie jakiś sklep stacjonarny w Warszawie, Wroclawiu lub w Łodzi gdzie można znaleść te marki o ktorych piszecie, chetnie bym przymierzył inne opcje niż to co do tej pory znalazlem w centrach handlowych

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chodzi o microbrandy, to będzie ciężko znaleźć je w sklepie stacjonarnym. Nawet bardzo ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam ten model Certiny, nabyłem i jestem zadowolony pod każdym względem.

A wyrażenie 'oklepany" odnosi się raczej do osób związanych z branzą, zwykły uzytkownik tak tego nie widzi... :)

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://ch24.pl/recenzja-certina-ds-ph200m-zdjecia-live-cena/&ved=2ahUKEwjivYvOz8LgAhWDpYsKHbquDpgQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw35SRZaTT9RPctsuxvrNl7u

w sumie o to mi chodziło z moich znajomych może z 3 osoby mają jakieś ogólne pojęcie o lepszych zegarkach i same noszą w automatach Seiko, Breitling i właśnie wspomniany Longines, reszta znajomych za szczyt luksusu uważa Hugo Boss albo Michael Kors. Ogólnie ta Certina bardzo mi się podoba ma idealną wielkość i wagę no i to byłby mój pierwszy automat ( z wyjątkiem pewnej podróbki która kupiłem za 40 $ na plaży w Indonezji i której nigdy nie nosiłem z wiadomych względów ale nadal mam w szufladzie) miałbym okazje wreszcie sam się przekonać o co tyle hałasu z tymi mechanikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek o tyle wygodny w użytkowaniu ze posiada 80 rezerwę chodu, odłozony w piątek, w poniedziałek wciąż bedzie 'na chodzie".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to zdecydowałbym się na Certinę. Ale nie tą, którą sam znalazłeś, tylko bardziej w klimacie vintage, czyli DS PH200M :-)

dzieki za propozycje ale jak na moj gust troche za bardzo retro no i szukam czegoś na bransolecie

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To może klasyka z kraju "kwitnącego wiśnia", czyli Sumo, a ewentualnie nowe Monstery, na 6R15?

 

Na naszym bazarku masz nowego Monstera:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171082-nowy-seiko-blue-monster-diver-sbdc067/?hl=monster

 

A jak problemem nie jest używka, to "klasyka klasyki", też z naszego bazarku:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172439-squale-1521/

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja bardzo mi się podoba ale gdzie moge ten zegarek zmierzyć przed zakupem?...nie kupie niczego czego nie mogę najpierw zobaczyć na swoim nadgarstku

z tym możesz mieć problem, bo podobnie jak większość mikrobrandów raczej nie będzie dostępny w sklepach. Opcją byłyby faktycznie oględziny od kogoś z forum (na forum znajdziesz też trochę zdjęć nadgarstkowych tridenta więc obraz będzie pełniejszy niż sama strona producenta)...

... ale pamiętaj że zegarek możesz zawsze odesłać jeśli ci nie przypasuje. Kurier do UK to jakieś 50pln. Jak dla mnie przy zakupie za ~ 3k to ryzyko do zaakceptowania (na zakupy od Ch.Warda czasem są jakieś kupony rabatowe - w tej chwili możesz obniżyć cene o 100GBP). Jednak oczywiście rozumiem możliwą niechęć do takich zakupów i wygodę zakupu w sklepie stacjonarnym z łatwą obsługą itd.

 

W ofercie Kruka możesz jeszcze zobaczyć Eposy, znajdziesz kilka typowych nurków w swoim budżecie

Edytowane przez masterczulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te nowe Seiko Dawn Grey w Samuraju albo Żółwiu? Można je kupić nowe koło 2000-2500zł z drugiej ręki. A do przymiarki możesz w salonie wziąć podstawowego samuraja/turtle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może klasyka z kraju "kwitnącego wiśnia", czyli Sumo, a ewentualnie nowe Monstery, na 6R15?

 

Na naszym bazarku masz nowego Monstera:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171082-nowy-seiko-blue-monster-diver-sbdc067/?hl=monster

 

A jak problemem nie jest używka, to "klasyka klasyki", też z naszego bazarku:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172439-squale-1521/

ten pierwszy jak na moj gust za poteżny pierścień ..drugi nawet spoko ale z używanych rzeczy to kupuje już tylko samochody niestety jestem dość pedantyczny więc przeszkadzaja mi jakiekolwiek ślady użytkowania

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj w internecie co Ci odpowiada, a my podpowiemy czy warto, będzie szybciej :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I przeszukaj nasz bazarek - nowe zegarki też tam znajdziesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym możesz mieć problem, bo podobnie jak większość mikrobrandów raczej nie będzie dostępny w sklepach. Opcją byłyby faktycznie oględziny od kogoś z forum (na forum znajdziesz też trochę zdjęć nadgarstkowych tridenta więc obraz będzie pełniejszy niż sama strona producenta)...

... ale pamiętaj że zegarek możesz zawsze odesłać jeśli ci nie przypasuje. Kurier do UK to jakieś 50pln. Jak dla mnie przy zakupie za ~ 3k to ryzyko do zaakceptowania (na zakupy od Ch.Warda czasem są jakieś kupony rabatowe - w tej chwili możesz obniżyć cene o 100GBP). Jednak oczywiście rozumiem możliwą niechęć do takich zakupów i wygodę zakupu w sklepie stacjonarnym z łatwą obsługą itd.

 

W ofercie Kruka możesz jeszcze zobaczyć Eposy, znajdziesz kilka typowych nurków w swoim budżecie

ten epos w sumie jakoś przeoczylem ale faktycznie Epos sportive wydaje sie ciekawy i z rabatem powinienem sie zmieścić w budżecie...musze przymierzyć i ewentualnie dorzucić do listy...Longinesa w kwarcu chyba odpuszczam będzie jednak automat

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W sprawie Eposa to "uderz" do Kolegi @Tik Tak. To dystrybutor tej marki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, jestem tu nowy i od niedawna zainteresowałem się droższymi zegarkami stąd moja tu obecność :). Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem "nurka" do 3 tys zł. Po dłuższym poszukiwaniu po salonach z zegarkami wybrałem wstępnie dwa modele

 

CERTINA DS ACTION ref. C032.407.11.041.00 model UCE/1822

oraz

LONGINES HYDROCONQUEST ref L3.740.4.96.6 model ULO/1871

 

oba dostępne w Kruku co jest o tyle ważne, że dysponuję rabatem w tym salonie 15-20 %. Wiem że jeden to automat a drugi to kwarc i nie jestem mocno zafiksowany na kupnie automatu, chociaż znam teorie że każdy mężczyzna kiedyś dorasta do posiadania automatu ale to niekoniecznie ten moment. Tym bardziej że zakupiony zegarek nie będzie używany codziennie posiadam obecnie jeszcze 3 inne zegarki 2 x GShock oraz 1x Aztorin z chronografem i wszystkie zamierzam używać w równym stopniu w okresie letnim to właściwie 90% czasu używam Gshock. Który poleceacie? Zegarki są bardzo podobne i oba kupie z rabatem poniżej 3000 zł co jest absolutnym max mojej tolerancji cenowej za zegarek na tą chwilę? Może ktoś posiada lub posiadał oba te modele i moze doradzić? Na początku byłem zdecydowany na Longines ale faktycznie jak poczytałem na forum wydaję się że 3 tys za kwarca wydaję się zbyt dużo nawet biorąc pod uwagę, że to Longines z drugiej strony Certina chyba strasznie oklepana...

Bierz Certine. Bardzo fajny zegarek. Mój kolega ma i powiem że pozytywnie zaskoczyła mnie jakość wykonania. Wiem że koledzy polecają microbrandy ale jeśli nie jesteś ich fanem to nie idź w to. Nie będziesz mógł tego przymierzyć a "firma" może zniknąć z rynku za parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym zegarku Orient sport automatic Kod: RA-EL0002L00B?post-108580-1550615566,1876_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli Ci się podoba, to bierz. Orient to generalnie dobry wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup dokonany w dniu dzisiejszym i w sumie po przymierzeniu wielu modeli na sam koniec i tak padło na mój pierwszy wybór czyli certina d984b615560449e8c28f4ee2ed94a6e1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

i jeszcze jedno na nadgarstku 1469c5efa27cc04cae74289ae216f556.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.