Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
StaryWilk

Ciekawe, niedrogie zegarki w stylu Genty

Rekomendowane odpowiedzi

No to i tu wrzuce za nakierowaniem Kolegi :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox Les Bémonts Ultra Slim - chyba najładniejszy debiut tego sezonu:

 

Les-B-monts-Ultra-Slimsquare.jpg

 

edox-les-bemonts-ultra-slim-date-automat

 

I chyba najciekawsza i najoryginalniejsza wariacja na temat Geralda Genty z zasłużonej - i niedocenianej - manufaktury. 

Tuż po premierze, więc trochę drogi, ale jak stanieje... :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w założeniach wątku jest ograniczenie finansowe. :( Byłoby więcej zegarków.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawialy się tu sporadycznie droższe propozycje. Więc można wklejac.

 

Coś konkretnego masz na myśli? Chodzi o półkę iwc, zenitha, chopard, czy piaget? Nawet br05 zbyt tani nie jest, nawet w odniesieniu do Aikona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie król jest jeden. AP RO 15300 z niebieską tarczą.

 

Ten również jest fajny.

https://nobleplace.pl/sklep/chopard/zegarki/kolekcje/alpine-eagle/Zegarek-meski-Chopard-Alpine-Eagle-298600-3001.html

Chopard Alpine Eagle.

 

Oba cenowo kosmos.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te edoxy, szkoda, że wr 30m tylko. No i mogło być 40 mm, ale to trzeba by na żywo ocenić. Ogólnie z renderow, kwarc wizualnie chyba ciekawszy. Jest szansa, że z czasem pojawią się w sieci automaty za ok 500 usd.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie król jest jeden. AP RO 15300 z niebieską tarczą.

 

Ten również jest fajny.

https://nobleplace.pl/sklep/chopard/zegarki/kolekcje/alpine-eagle/Zegarek-meski-Chopard-Alpine-Eagle-298600-3001.html

Chopard Alpine Eagle.

 

Oba cenowo kosmos.

 

No właśnie, powyższe też mi się podobają. Jednak w tym wątku szukamy właśnie podobnych wizualnie / zawierających  zbiór cech charakterystycznych designu, zegarków, tylko jakieś 15 razy tańsze (niż Chopard), czy nawet 30 razy (niż 15300 blue dail).

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Chopard jest tańszą wersją AP RO. Czyli pasuje. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dufa gunter automatic - 39 mm, 10 mm grubości, 520 euro katalogowo, japan movement - ale jaki? Wg autora filmu miyota 9015. Wg mnie fajna propozycja i spełnienia kryteria wątku, cenowo i rozmiarowo:

 

4550012293816_l.jpg

4550012293809_l.jpg

 

DF-9033-44-Q_large.jpg?v=1573550814

DF-9033-33-Q_large.jpg?v=1573550770

https://www.deutsche-uhrenfabrik.de/collections/gunter-automatic

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę masywniejszy od Dufy, ale też ciekawy 42x 10,4 + crown guard - fajna alternatywa dla Aikona, w cenie katalogowej ~ 5000 zł (na bransolecie):

 

Epos 3442 - wiele wersji kolorystycznych, na zachętę ładne zdjecia z portalu "zegarki i pasja":

28.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę masywniejszy od Dufy, ale też ciekawy 42x 10,4 + crown guard - fajna alternatywa dla Aikona, w cenie katalogowej ~ 5000 zł (na bransolecie):

 

Epos 3442 - wiele wersji kolorystycznych, na zachętę ładne zdjecia z portalu "zegarki i pasja":

 

 

Miałem go na oku, ale zgarnąłem schaffena z bazarku i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością. Bardzo wygodna bransoleta, kompaktowy rozmiar i fajny werk. Dodatkowo można dokupić ori pasek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go na oku, ale zgarnąłem schaffena z bazarku i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością. Bardzo wygodna bransoleta, kompaktowy rozmiar i fajny werk. Dodatkowo można dokupić ori pasek 

 

Też bym wyrwał szafena (prawie jak szafhauzen) - tym bardziej, że za mniej niż pół ceny. Dlatego nowa DUFA DF-9033 za ~ 500 euro wydaje mi się ciekawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie coś nie gra z tą Dufą, bransoleta wygląda jak dospawana do koperty... Za to wspomniany Schaffen prezentuje bardzo dobrze, bransoleta harmonijnie łączy się z koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wyrwał szafena (prawie jak szafhauzen) - tym bardziej, że za mniej niż pół ceny. Dlatego nowa DUFA DF-9033 za ~ 500 euro wydaje mi się ciekawa. 

 

Dufa moim zdaniem ma zaburzone proporcje. Luneta wychodzi na pierwszy plan co nie wygląda dobrze. w Schaffenie luneta tworzy z resztą koperty harmonijną całość. Schaffen bez wodotrysków na stronie producenta wychodzi za 550usd więc bardzo blisko mu do dufy. Dodatkowo jako przewagę uznaję możliwość wrzucenia na pasek:

post-104642-0-88612700-1574679452_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie szafen ogolnie bardziej od Dufy widzi - kształt kopery jest bardziej "gentowski" i przez to spójny z bransoletą. Dlatego trafił na pierwszą stronę i pierwszy post tego wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie szafen ogolnie bardziej od Dufy widzi - kształt kopery jest bardziej "gentowski" i przez to spójny z bransoletą. Dlatego trafił na pierwszą stronę i pierwszy post tego wątku. 

A ja pod wpływem głównie tego wątku postanowiłem, że w niedalekiej przyszłości nabędę ten zegarek i stało się. Dzieki za założenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dufa wygląda jak qpa po jagodach. :(

Wg mnie z Gentą ma tyle wspólnego co ja z Cindy Crawford.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.