Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
StaryWilk

Ciekawe, niedrogie zegarki w stylu Genty

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wklejanie ciekawych propozycji zegarków w cenie <3-4000 zł (im mniej tym lepiej) które spełniają założenia

Wygląd, styl podobny do projektów G.Genty / inspirowanych projektami Genty jak PP Nautilus, IWC Inżynier, AP RO, czy GP Laureato, VC Overseas, IWC Yachtclub itp.


Kryteria szczegółowe:

- zintegrowana bransoleta, wszystko w stali
- średnica mniejsze równe 41 mm, lepiej 39-40
- mechanizm najlepiej miyota 9015, ew. SW-200/300, ETA, coś od Seiko lub niższa miyota 8215
- jak najmniejsza grubość - fajnie jak ok. 10 mm lub mniej.
- zegarek współczesny

Poniżej takie coś znalazłem:

1. Schaffen S65:

Joa2ujA.jpg

2. Michel Herbelin Cap Camarat

17015382lpmw-17015742-article-jpg_557622

3. Spectre Phantom Black - Tańszy, ale już na 8215, gruby (11.9) i spory - l2l (52 mm)



Facjata może ładna, ale z tej strony nieciekawy:
s-l1600.jpg

4 ML Aikon jest ładny, ale za duży 42 mm i poza budżetem (>5000 z tego co widzę trzeba dać):


111465601c716a6a040ed4dd2f2bed9045020a6d

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emile Chouriet Ice Cliffpost-774-0-65361800-1551107865_thumb.jpgpost-774-0-13824300-1551107883_thumb.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wklejanie ciekawych propozycji zegarków w cenie <3-4000 zł (im mniej tym lepiej) które spełniają założenia

 

Wygląd, styl podobny do projektów G.Genty / inspirowanych projektami Genty jak PP Nautilus, IWC Inżynier, AP RO, czy GP Laureato, VC Overseas, IWC Yachtclub itp.

 

 

Kryteria szczegółowe:

 

- zintegrowana bransoleta, wszystko w stali

- średnica mniejsze równe 41 mm, lepiej 39-40

- mechanizm najlepiej miyota 9015, ew. SW-200/300, ETA, coś od Seiko lub niższa miyota 8215

- jak najmniejsza grubość - fajnie jak ok. 10 mm lub mniej. 

- zegarek współczesny

 

Poniżej takie coś znalazłem:

 

1. Shaffen S65:

 

 

 

2. Michel Herbelin Cap Camarat

 

 

 

3. Spectre Phantom Black -  Tańszy, ale już na 8215, gruby (11.9) i spory - l2l (52 mm)  

 

 

 

Facjata może ładna, ale z tej strony nieciekawy:

 

 

4 ML Aikon jest ładny, ale za duży 42 mm i poza budżetem (>5000 z tego co widzę trzeba dać):

 

 

 

Sprytnie, z tematem :P

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że tylko nurki sie podobają, ew. garniturowce czy chrono. 

Serio brak na forum fanów tytułowego designu?

 

Znalazłem jeszcze coś takiego. 

 

5. Manchester Watch Works (MWW) iconik 4 - na minus ograniczona dostępność, na plus fajne parametry: miyota 9015, szafir AR, maly rozmiar: 38mm (width) x 46mm (length) x 10mm (height), , dobra luma (Swiss Superluminova C3), wg opinii internetowych: cena/ do jakości bdb + różne warianty, od założeń tematu odbiega brakiem zintegrowanej bransolety. 

 

 

90c9c0e001c14467df92ac4ae365f176_origina

 

8024773f234481b9245353047b04fa37_origina

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki! Po obejrzeniu Twoich propozycji można powiedzieć, że jestem fanem  :)  Jednak jedyny zegarek jaki przychodzi mi do głowy to Balticus Gwiezdny Pył (ale nie wiem do końca czy o takie Ci chodziło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki! Po obejrzeniu Twoich propozycji można powiedzieć, że jestem fanem  :)  Jednak jedyny zegarek jaki przychodzi mi do głowy to Balticus Gwiezdny Pył (ale nie wiem do końca czy o takie Ci chodziło).

 

Balticus gwiezdny pył w mojej ocenie super design, jednak niewygodne bydle (wielkość / grubość), średni werk - bazowa mioyta 8215 - która m.in ma właśnie wplyw na grubość (- The diameter of the case - 42 mm; Thickness of the case - 13.9 mm), ostatecznie cena wydaje mi się przez to mało atrakcyjna na tle konkurencji.

https://www.balticus-watches.com/en/gwiezdny-pyl-bez-datownika-koperta-42mm-p6

a86305289cebde3a5772c9d606b1425c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticus byłby rewelacyjny jako szczególnie twórcze potraktowania projektu powiedzmy bazowego, ale rozmiary niestety wszystko psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki! Po obejrzeniu Twoich propozycji można powiedzieć, że jestem fanem :) Jednak jedyny zegarek jaki przychodzi mi do głowy to Balticus Gwiezdny Pył (ale nie wiem do końca czy o takie Ci chodziło).

Z dużą dozą prawdopodobieństwa kolega nie szuka zegarka :), chce tylko 'przemycić' kolejny raz temat o inspiracji :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171621-homage-homar%C5%9Bliski-temat/

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/page-1235?do=findComment&comment=2479622

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią zrobię jakiś przewodnik po zegarkach tego typu, jeśli będzie więcej propozycji - wymiary / werk / orientacyjna cena + zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o merytoryczne wypowiedzi, nie spamowanie, albo zgłoszenie tematu do moderacji, jeśli widzisz naruszanie regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davosa titanium, tylko ze na pasku i troche duza jest:

"case has a 48.5 mm diameter and height of 13.9 mm. At its heart ticks a Swiss automatic 2824-2 movement"

Zegarek-Davosa-Titanium.jpg

Davosa-Titanium-Chronograph-Automatic-ta

Edytowane przez Pav

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko snkk45k1

6cc2387d5e534224d98cf6f6aca386b3.jpg


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davosa trochę nie spełnia wymagań, bo jak o balticusie napisałem, że bydle 42 mm x 14 grubość, to ta można rzec kowadło nie zegarek (48.5 mm diameter and height of 13.9 mm).
Oczywiście nie chciałbym zniechęcać do wklejania swoich propozycji, ale podobnych zegarków o dużej średnicy, albo (i) grubasów jest sporo.

Dlatego przypomnę kryteria:
- zintegrowana bransoleta, wszystko w stali
- średnica mniejsze równe 41 mm, lepiej 38-40
- mechanizm najlepiej miyota 9015, ew. SW-200/300, ETA, coś od Seiko lub niższa miyota 8215
- jak najmniejsza grubość - fajnie jak ok. 10 mm lub mniej.
- zegarek współczesny
- budżet do ok 3000-4000 zł
- dobrze jak by był szafir i bransoleta z pełnych ogniw

Dlatego wkejona Davosa, ale i Spectre Phantom nie spełnia do końca kryteriów (gruby na 12 mm), Balticus podobnie, a i ML Aikon jest zbyt duży i przy okazji przekracza budżet.

Z tego też powodu nie wkleiłem jeszcze D1 Milano Automatic np. P701:

Mimo niezłej ceny - niecałe 350 usd, przyzwoitego mechanizmu seiko nh, brak mu szafiru i wymiary są na granicy (D= 41,5 (niektóre źródła podają 42), znalazłem też sprzeczne dane co do grubości - strona producenta podaje 9,50 mm (super), ale niektóre źródła 12 mm - przy tym werku bardziej prawdopodobne.


 

1873048-b542a19035716e8433dc2587f6737dcf

1873047-74ef22effe409cc577946e2747d76b4a

1873042-ef976e315b68c7627ac25f45c8ffb812

Jak dotąd te spełniają kryteria:

1. Schaffen S65
2. Michel Herbelin Cap Camarat
3. Emile Chouriet Ice Cliff (pod warunkiem że mieści się w budżecie)
4. Seiko snkk45k1 (brak szafiru i bransolety z pełnych ogniw) - cena najniższa, ale jakość ogólnie również.
5. podciągam Manchester Watch Works (MWW) iconik 4 bo brak mu tylko zintegrowanej bransolety

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć o Autodromo. Klimat nieco inny ale większość specyfikacji pasuje.

 

 

 

Świetna propozycja, chciałem o nim dzisiaj pisać. Warto podać więcej szczegółów: Całość mierzy 39 mm średnicy (50 mm lug-to-lug), ma 9,9 mm grubości i wodoszczelność na poziomie 50m, kaliber Miyota 9015-3, oczywiscie szafir. Na minus jedynie cena: Group B Series 2 można kupić na stronie producenta, w przedsprzedażowej cenie 875USD (~3.290PLN). Finalnie zegarki kosztować będą o 100USD więcej, a do pierwszych klientów trafią z początkiem grudnia.

 

 

Podobnej specyfikacji technicznej zegarki można kupić za ok 500 USD/euro, choć ten wyróżnia się oryginalnym wzornictwem, silnym nawiązaniem do motorsportu i pewnie znajdzie fanów.

Edytowane przez Eugeniusz Szwed
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to kolejny.

Seals The Model A

 - wymiarami bliżej do D1 Milano, czy Spectre (Case width: 41.00mm Case thickness: 12.20mm Lug to lug: 51.00mm), cena też na pierwszy rzut oka nie super niska (ok 800 usd za wersję na bransolecie), ale sporo już referencji wyprzedanych - widocznie jakość zadowala (miyota 9015, dobra luma, wysoka wodoszczelność, amerykańskie pochodzenie microbrandu):

 

 

Seals-Watch-Model-A-Automatic-10.jpg

Seals-Watch-Model-A-Automatic-13.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dietrich TC-1-

Mechanizm ETA 2824-2

szafir, 50m wodoszczelnosc

koperta: 43 szerokosc, 42 wysokosc, 9,3 grubosc

 

Dietrich-TC-1-Time-Companion-2-aBlogtoWa

Dietrich-TC-1-Time-Companion-2-aBlogtoWa


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ładny, oryginalny i ciekawy projekt, wiesz może za ile jest do kupienia minimum? 

Z tego co znalazłem wcześniej dość mocno wykraczał poza budżet niecałe 1800 usd / CHF:

 

 

Retail price for the Dietrich Time Companion TC-1 is 1,800 CHF in natural steel (as reviewed here with the reference TC-1 SS Blue) or 2,000 CHF in the PVD-coated black case. 

 

Chyba, że bywają gdzieś na -50% off - wtedy spełniają główne założenie wątku - Ciekawe, niedrogie (do 3000-4000 zł / im mniej tym lepiej) zegarki w stylu Genty

 

Tak szperając po necie, wcale nie ma na pęczki zegarków spełniających kryteria.

 

EDIT: Są jeszcze propozycje spełniające kryteria techniczne i cenowe ale "mocniej inspirowane", na razie ich tu nie wkleję, bo szkoda mi zmarnować tematu, który prawdopodbnie przerobi się na dyskusje o systemie wartości i polityce zakończoną jego zamknięciem. Dojdą z czasem.

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak szperając po necie, wcale nie ma na pęczki zegarków spełniających kryteria. 

No coz, kryteria sa dosc sztywne. Jesli chcesz splenic wszystkie to rzeczywiscie wybor jest niewielki.

Szczegolnie cena do 3-4tys mocno zaweza wybor.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E.C.Anderson Calypso

Niestety ten model juz wyprzedany.

Mechanizm ETA 2824-2

Szafir z podwojnym antyrefleksem

Koperta 40mm, grubosc 10mm

100m wodoszczelnosc

.

IMG_9802_22.jpg


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma wspólnego wg mnie z tym tematem . Wygląda jak większość zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nie przypomina mi projektów genty i dotychczas wklejonych propozycji, chodzi o kształt koperty (nie okrągły), zintegrowaną bransolete, motyw wielokąta, charakterystyczne załamanie (faza lub zaokrąglenie) na górnych i dolnych końcach koperty przy połączeniu ze zintegrowaną bransoletą.

 

Epos fajny edc, ale typowy kształt okrągly, że standardowa bransoletą, bardziej przypomina styl rolexa op, Explorer itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorka, nie doczytałem założeń ;-)
To w takim razie, czy np. sarx 045 łapie się?

 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.