Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
kropton

Zegar Gustav Becker

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym poprosić o identyfikację modelu oraz przypuszczalny rok produkcji zegara firmy Gustav Becker.

Werk P14 

Nr. 1517731 (wyczytałem, że około to rok 1900-1910, z  kolei logo na cyferblacie sugeruje 1910-1931).

Zdjęcia w załączeniu.

PS dla ciekawych ;)

Zegar został znaleziony w stanie złym - połamana oraz niekompletna skrzynia, wykrzywiona oś, brak wahadła,brak jednej wskazówki.

Jako ze zajmuje się renowacją starych gramofonów a także pasjonuję wszelakimi starociami na warsztat poszedł i zegar.

Oczywiście zegar już żyje i pomimo, że jest kaleką bez jednej wskazówki (zamiennik już w drodze) to liczy czas jak dawniej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Piotr

post-37661-0-07967300-1551214774_thumb.jpg

post-37661-0-09879100-1551214782_thumb.jpg

post-37661-0-15233200-1551214790_thumb.jpg

post-37661-0-03165300-1551214800_thumb.jpg

post-37661-0-79658700-1551214807_thumb.jpg

post-37661-0-76231900-1551214815_thumb.jpg

post-37661-0-26521000-1551214837_thumb.jpg

Kropton - wrażenie piorunujące!

Stan z jakiego zegar został wyprowadzony, a do jakiego go doprowadziłeś jest niesamowity :-).

Dużo pracy, a efekt piękny.

Gdybyś zechciał coś napisać albo pokazać z renowacji gramofonów to zapraszam np. do wątku "porady potrzebuję" :-)

Wg aktualnej  tabeli numeracji GB jest to rok 1900.

Bardzo ładnie go zrobiłeś - szacun!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Akubadzia
      Witam, to mój pierwszy post na tym forum, pozwolę więc sobie przywitać się zdjęciami, oczywiście zegara

Właśnie zakupiony po długich poszukiwaniach, nawet jeszcze nie przetarty z kurzu..... 
      W wychwycie brakuje jednej paletki. Reszta wydaje się być ok. Numery zgodne.
      Skrzynia raczej biedna i do tego w stanie ciężkim, brutalnie szlifowana w przeszłości i potraktowana czymś co przypomina lakierobejcę, brak kilku sterczyn. Pracy będzie dużo, ale satysfakcja końca pracy tym większa.
      Jak powiedział Cyceron: "Iucundi acti labores..... Miłe są trudy zakończone..." 

• By Nikifor55
      Witam
      Kupiłam stary zegar i chciałabym czegoś się o nim dowiedzieć Czy ktoś pomoże w identyfikacji jak może być stary ? 
      Co oznaczają cyferki napisane ołówkiem ? Pochodzi z Danii.
      Planuję go oddać do renowacji - jak wygadał oryginał ? w których miejscach powinny być złocenia ? Może ma ktoś podobny ...

• By romtate
      Witam,
      zegar ma tylko wybity nr.fabryczny na mechanizmie.
      Mam problem z identyfikacją.
      Może ktoś uprzejmie pomoże?

• By Xylos
      Witam, z góry zaznaczam że kompletnie nie orientuje się w zegarach więc proszę o wyrozumiałość Trafił do mnie taki dziwny zegar, ze wstępnego sprawdzenia mogę powiedzieć jedynie że jest sprzed 1945r i nie posiada żadnych plastikowych części. Jeżeli będzie potrzeba więcej zdjęć to proszę napisać czego i jak ewentualnie to rozłożyć na części pierwsze

Link do folderu ze zdjęciami ponieważ są zbyt duże by dodać je na forum  https://drive.google.com/drive/folders/1UIlkq6SGe5GGiWrVYh9Inx6804Pn0Qs3?usp=sharing
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.