Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie 4 / 2019

Rekomendowane odpowiedzi

....a serdecznie dziękuje i nisko się kłaniam Kolegom,dzięki którym przeżyłem kolejne wspaniałe spotkanie z zegarami ( tym razem w większości z zegarami wieżowymi). Eugeniuszu, Tobie się należą wyrazy wielkiego uznania za pomysł i realia warsztatów KMZiZ w Gdańsku. Ale żeby Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek to Krzysztof Kurek też zasługuje na wielki ogarek lub małą świeczkę. Krzysztof to gość nad goście i pięknie nas ugościł ( choć to nie jego teren). Pan doktor od Heweliusza i Świętej Katarzyny ( a nich go wszyscy diabli), to ci dopiero szatan i potęga umysłu od czasu, jego pomiaru oraz znajomości epoki Heweliusza, Kopernika i wszystkich innych Menonitów Żuławskich....też. Koledzy bardzo Wam dziękuje i wdzięcznym bardzo za to spotkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w Gdańsku w tak sympatycznym gronie. Dziękuję kolegom, którzy zorganizowali biesiadę oraz zaprowadzili nas do budynku Politechniki Gdańskiej... Myślę, że warto było przyjechać z najdalszych regionów Polski. Jeśli czegoś nie dopiąłem, to mi wybaczcie... Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu klubowo-forumowym.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ogromnie jestem wdzięczny za mile i ciekawie spędzone chwile z zegarami i ich pasjonatami. Dziękuję organizatorom za poświęcony czas i wysiłek.

Gdyby przyszła wam ochota odwiedzić Kraków ( a jest tu co oglądać ) chętnie pomogę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też dołączam się do podziękowań , to naprawdę wspaniały czas , czas wspólnych zegarowych rozmów . Dziękuję serdecznie organizatorom i wszystkim kolegom z którymi miałem możliwość porozmawiać i czegoś więcej się dowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Organizatorom za poświęcony czas - było warto...

Dziękuję wszystkim za miłe towarzystwo.

PozdrawiAM

 

 

 

Udane spotkanie kto nie był z lenistwa niech żałuje  :P

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, dzięki, że byłeś...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna warsztatowa impreza już za nami. Trochę szkoda było wyjeżdżać z Gdańska, bo było jeszcze sporo miejsc do zwiedzania. Żeby głęboko pooddychać Gdańskiem, trzeba byłoby pobyć tam znacznie dłużej niż dwa, trzy dni. Najważniejsze zegarowe zabytki zobaczyliśmy i to z miejsc do których turyści nie są wpuszczani. Wchodziliśmy na wieżę, jeździliśmy pociągiem, tramwajem i dużo chodziliśmy. Z mojej perspektywy wszystko wyglądało przyzwoicie. Chociaż, to i owo mogło udać się  lepiej ...

 

Podziękowania dla Krzysztofa za wybór miejsc i kontrolowanie całości imprezy. Dla Was wszystkich za udział, rozmowy i sugestie co do dalszych naszych warsztatowych spotkań w przyszłości.

 

Niżej zamieszczam kilka zdjęć naszej dzielnej grupy:

post-24159-0-59066000-1556654905_thumb.jpg

post-24159-0-97107000-1556654960_thumb.jpg

post-24159-0-31883800-1556655015_thumb.jpg

post-24159-0-13272600-1556655070_thumb.jpg

post-24159-0-43962700-1556655093_thumb.jpg

post-24159-0-17862100-1556655160_thumb.jpg

post-24159-0-26189500-1556655203_thumb.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze kilka zdjęć:

 

 

post-24159-0-14707500-1556841405_thumb.jpeg

post-24159-0-28496400-1556841468_thumb.jpg

post-24159-0-16133800-1556841516_thumb.jpg

post-24159-0-50997100-1556841587_thumb.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już ostatni jestem, ale obowiązki rodzinne, majówka i zepsuty komputer potęguje moją niemoc w pisaniu, ale do rzeczy...

 

Przeszczęśliwi jesteśmy, że byliśmy w Gdańsku w takich miejscach, gdzie trudno normalnie się dostać, zwiedzać niedostępne miejsca i oczywiście podziwiać cudowne rzemiosło zegarmistrzowskie - lub by nie urazić mistrzów - dzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Jesteśmy pod WIELKIM wrażeniem zegarów żuławskich, zegara w Kościele Mariackim, zegara pulsarowego (nie rozumiem do tej pory, jak takie urządzenie nie może być rozreklamowane i nie może w pełni funkcjonować skoro jest o poziom wyżej od zegara atomowego!) i oczywiście gra na carillonie (dla niewtajemniczonych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Carillon). Generalnie i w szczegółach PIĘKNA wycieczka, za której wszystkim organizatorom SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!! Dziękuję także wszystkim uczestnikom za możliwość spotkania się z Wami i porozmawiania.

 

Czas płynie szybko, zatem szkoda, że ograniczyliśmy się tylko do zwiedzania w sobotę. Niemniej jak już zostałem na niedzielę to to i owo sobie przypomniałem z Gdańskich atrakcji :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w niedzielę bardzo dużo czasu do mojego pociągu. Dzięki temu przedreptałem Oliwę, Gdańsk, Sopot itd Stuknęło przy okazji 23km  :lol:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy się ma,  nosi i używa dobry zegarek, to wszystko się wie ! Nawet ile km się przedreptało ....  :)

post-24159-0-62495600-1557172841_thumb.jpg

post-24159-0-16620100-1557172871_thumb.jpg

post-24159-0-03227100-1557172898_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.