Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
karlkox88

Unitas 6498-jak nakręcać by nie przekręcić?

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się tak wydawało :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To teoria :), są mechanizmy które pod koniec rezerwy wykazują większe odchylki chodu..

 

Doświadczenie nauczyło mnie że każdy mechanizm należy traktować indywidualnie, to zbiór elementów których dokładna praca bywa różna w obrębie tego samego modelu mechanizmu.

Edit

Poniżej odchylki po ponad 40 dniach, regulacja samodzielna, mechanizm 4r36 Seikopost-107633-0-47132100-1557694380_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

Unitas 6498 to mechanizm o naciągu ręcznym a Miyota 8215 i Sellita 200 z automatycznym. To taka różnica jak samochód z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

W jednych mechanizmach zegarków mocowanie sprężyny do bębna jest stałe a w drugich tarciowe co ma przełożenie na maksymalną możliwą siłę naciągową sprężyny i odchyłkę przy pełnym naciągu. W obu typach mechanizmów sposób przełożenia naciągu, stopień przekładni jest zasadniczo inny, znacznie wyższy w automatach by dać szansę układowi sprzęgła, które nie może być traktowane tak wysokim momentem jak w mechanizmach z naciągiem ręcznym. Tym samym jest więcej kręcenia koronką w mechanizmach z naciągiem automatycznym. Aż do nieskończoności w automatach, które nie mają możliwości dokręcania koronką.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej odchylki po ponad 40 dniach, regulacja samodzielna, mechanizm 4r36 Seikoattachicon.gifScreenshot_20190512_225131.jpg

 

Fiu, fiu... Ładne :)

 

 

Unitas 6498 to mechanizm o naciągu ręcznym a Miyota 8215 i Sellita 200 z automatycznym. To taka różnica jak samochód z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

 

Nie wiem, czy nie znasz się na zegarkach czy na samochodach, ale porównanie pasuje jak pięść do nosa:

 

... zarówno Miyota 8215, jak i Sellita 200 (czy ETA 2824) mają obok wersji automatycznych również wersje manualne. 

 

 

Niestety, w necie nie mogłem znaleźć instrukcji lub specyfikacji dla Ety 6498 (Unitasa) :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu... Ładne :)

 

 

 

Nie wiem, czy nie znasz się na zegarkach czy na samochodach, ale porównanie pasuje jak pięść do nosa:

 

... zarówno Miyota 8215, jak i Sellita 200 (czy ETA 2824) mają obok wersji automatycznych również wersje manualne. 

 

 

Niestety, w necie nie mogłem znaleźć instrukcji lub specyfikacji dla Ety 6498 (Unitasa) :(

 

Można odnieść wrażenie,  że nie znasz się na zegarkach, samochodach, ani też na internecie... ;)

 

https://shopb2b.eta.ch/technical_documents/index/pdf/id/1914/


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację: można odnieść wrażenie. Jak nie wiesz, o czym jest dyskusja B)

 

Pomogę Ci: o liczbie obrotów wymaganych do nakręcenia sprężyny.

 

Tutaj masz dwie instrukcje, w których jest to podane - dla Sellity i Miyoty:

http://www.sellita.ch/scripts/calibres/images/Brochure_technique-SW200-1_39.pdf

https://miyotamovement.com/uploads/product/155/pdf/190307111641xiede.pdf

 

To teraz pokaż, że znasz się na Internecie i znajdź taką instrukcję dla Unitasa.

 

Na pewno gdzieś musi być. Powodzenia :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro sprecyzowałeś...

Nie ma innej "prawilnej" instrukcji dla Unitasa niż ta wydana przez ETA ;)

Z praktyki: wymagają około 38 - 40 obrotów koronki. Sprawdzone na 4 zegarkach z 6498/97. Wszystkie mają rezerwę chodu nieco ponad 50 godzin.

Z ciekawostek. Manualna maleńka Miyota 6T33 nakręca się w pełni po ok. 18 obrotach koronki, co jest zgodne z danymi podanymi przez producenta, chodzi przez ok. 40 godzin.

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dud84
W dniu 15.05.2019 o 15:00, Anansi napisał:

Z praktyki: wymagają około 38 - 40 obrotów koronki. Sprawdzone na 4 zegarkach z 6498/97. Wszystkie mają rezerwę chodu nieco ponad 50 godzin.

 

hmm ciekawe mam steinharta na unitasie 6498 i 25 obrotow jest nakrecony na maxa pozatym producent podaje ze max naciag pozwala na ok 40 godzin pracy. wiec jak to jest te same mechanizmy tylko inne zegarki i inne parametry ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam unitasa w Glycine incursore. Zegar ma ok 8 lat. Nakręcam rano i wieczorem  po ok 15-20 obrotów do wyczuwalnego oporu. Nakrecam dwa razy bo lubie ten dźwięk :)

Zegar sie spóźnia ok 8 sek na dobe. Pewnie mozna by go wyregulowac lepiej,ale po co ? Po tygodniu daje min do przodu i jest OK. Raczej nie oczekuje od niego prezyzji kwarcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.