Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Master Yoda

"Podwójna ekspozycja w czerni i bieli"

Bitwa  

24 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tytuł:

"Podwójna ekspozycja w czerni i bieli"

@clusca, @Master Yoda

(W skrócie, podwójna ekspozycja to połączenie dwóch kadrów, tak by razem tworzyły spójną kompozycję, całość....)

Zdjęcie 1

KLIK

post-107633-0-00848900-1557611312_thumb.jpg

Zdjęcie 2

KLIK

post-107633-0-08626100-1557611361_thumb.jpg

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Zdecydowanie (14:4) i zasłużenie, bitwę wygrywa kolega@clusca

GRATULUJĘ!!!

Zapraszam do rozmowy :)

Pozdrawiam, Marek

Jeżeli zdjęcie nr 1 jest B@W, to albo mam problemy ze wzrokiem albo jakiś problem z urządzeniami, na których przeglądam forum. Ale przecież drugie zdjęcie jest czarno-białe. Ktoś wytłumaczy?

Jeżeli zdjęcie nr 1 jest B@W, to albo mam problemy ze wzrokiem albo jakiś problem z urządzeniami, na których przeglądam forum. Ale przecież drugie zdjęcie jest czarno-białe. Ktoś wytłumaczy?

Wytłumaczenie autora już jest w temacie nadgarstkowego w czerni i bieli.

Wzrok masz dobry, urządzenia też działają prawidłowo.....

"Zastosowałem monochrom, by nadać zdjęciu styl retro, taki jak w czasach fotografii czarno białej, nie było wtedy kolorowej, więc jak taką nazwać?  :) "

(B&W, nie B@W)

Pozdrawiam, Marek

Zdjęcie clusci jest mega. Jako laik, chiałbym się dowiedzieć jak uzyskał ten efekt na tarczy :)

Obstawiam że półprzezroczysta warstwa w PS zrobiona z drugiego zdjęcia, nałożona na obszarze gdzie jest tarcza. ;)

Ale ja też laik jestem, więc zgaduję.

Wzrok masz dobry, urządzenia też działają prawidłowo.....

"Zastosowałem monochrom, by nadać zdjęciu styl retro, taki jak w czasach fotografii czarno białej, nie było wtedy kolorowej, więc jak taką nazwać? :) "

Dzięki za wyjaśnienie.

(B&W, nie B@W)

Bez okularów niewielka różnica :)

Dziękuję serdecznie za udział w zabawie, zarówno uczestnikom głosowania, jak i Mistrzowi Yodzie, bez którego nie byłoby tego pojedynku i w ogóle całej zabawy. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało mi się zaskarbić przychylność tylu głosujących :)

Jeśli chodzi o wykonanie, to Szymon ma rację. Dwie ekspozycje, wykonane na osobnych zdjęciach i złożone razem selektywnie (w miejscu tarczy zegarka) z zastosowaniem korekcji warstw i odpowiednim ich przenikaniem. Ułatwiłem sobie pracę używając akcji o nazwie Bi Exposure, która po prostu znacznie skróciła cały proces poszczególnych kroków, które były wykonane podczas "mieszania" warstw.

W zamyśle miałem wykonanie zdjęcia zegarka na tle mapy Nowego Jorku z zaznaczonym miejscem, z którego okolicę będzie przedstawiało "odbicie" w tarczy zegarka. Sama praca graficzna nie była problemem. Większy kłopot był z tłem. Miałem jakąś tam swoją koncepcję, ale brakowało mi pasującej mapy Nowego Jorku. Zatem pogooglowałem trochę i znalazłem to o co mi chodziło i miało na tyle wysoką rozdzielczość, że dało się to wydrukować w sensownym rozmiarze. Potem już z górki, zdjęcie zegarka na tle wydrukowanego zdjęcia mapy i reszta obróbki.

W całym tym zamieszaniu popełniłem jeden, dość istotny błąd. Czy czyjeś wprawne oko obserwatora wychwyciło jaki? ;)

Nie wiedzieć czemu zakodowałem sobie w pamięci podczas zaznaczania fragmentu mapy, że miejsce na zdjęciu to skrzyżowanie Fifth Avenue i 35 Street, tymczasem dopiero po wykonaniu zdjęcia końcowego spostrzegłem, że było to skrzyżowanie 8th Avenue i 35th Street. Zapewne większości to nie robi różnicy, dla mnie jednak dbałość o szczegóły jest dość istotna ;)

Poniżej kilka fotek materiału źródłowego :)

32896280267_65fb6c4689_o.jpg

33962855728_752c236743_o.jpg

46923879215_33f27b0566_o.jpg

Zdjęcie super, tylko jako zegarek bym widział Hamiltona lub....mapę Tokio ^_^

Pozdrawiam, Marek

Również o tym myślałem, ale niestety praktycznie wszystkie moje zegarki z kraju kwitnącej wiśni pochodzą, a z Japonii nie miałem żadnego zdjęcia na "odbicie". Ale rację masz, że jakiś Hamilton, czy Bulova by tam bardziej pasowały :)

Guest TigerBear

Maciek gratulacje.

Dobra robota.

Dla Ciebie Marek również.