Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Robert39

Tag vs longines

Recommended Posts

LONGINES

Hydroconquest Automatic Black Dial Men's Watch

L3.744.4.56.6 vs TAG HEUER

Formula 1 Automatic Men's Watch

WAZ2011.BA0843.

post-108457-0-99656600-1557909350_thumb.jpeg

post-108457-0-58601600-1557909368_thumb.jpeg

Z tych dwóch, to chyba Orisa Aquisa bym wybrał  ;)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Formula1... ale taka ;) 

post-92718-0-31167800-1557915468_thumb.jpg

A tak na poważnie, to TH ma 43 ale jest optycznie mały, L ma 41 ale jest optycznie duży. L2L pewnie mają dość zbliżony.

Może faktycznie rozważyć Oris Aquis? 43 mm ale optycznie mały, nie będzie za bardzo odstawał rozmiarowo.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Jeśli pominąć kwestie techniczne i cenę a skupić się na wyglądzie to: Tag ma, jak dla mnie, czytelniejszą tarczę i to jest na plus. Natomiast minusem jest PVD na bransolecie. Po jakimś czasie brzegi będą się wycierać gdyż są to ruchome miejsca i całość wizualnie postarzy zegarek. Także szukałbym jeszcze jakiejś alternatywy dla tych dwóch czasomierzy.

Jeśli pominąć kwestie techniczne i cenę a skupić się na wyglądzie to: Tag ma, jak dla mnie, czytelniejszą tarczę i to jest na plus. Natomiast minusem jest PVD na bransolecie. Po jakimś czasie brzegi będą się wycierać gdyż są to ruchome miejsca i całość wizualnie postarzy zegarek. Także szukałbym jeszcze jakiejś alternatywy dla tych dwóch czasomierzy.

To ma być ponoć ceramika w bransolecie, nie PVD.

W Aquisie masz ceramikę ;-)

Wizulanie i jakościowo dla mnie Longines. Ten model TAG'a to kompletny paździerz jakościowy. Oglądałem na żywo i moim zdaniem Certina jest dużo lepiej wykonana.

W "podobnym" klimacie zaproponowałbym Perreleta Seacrafta, którego sam miałem...a który jakościowo zjada oba ;)

kLfOhKW.jpg

Edited by Jash

ORIS Divers 65 Movember Edition

ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition

Tylko z tych dwóch. Cena ok 5500. Oris jest brany pod uwagę, jak najbardziej. Ale tylko ten :P GREENWICH MEAN TIME LIMITED EDITION

NR KATALOGOWY: 01 690 7690 4081-07 5 22 70 FC

post-108457-0-55578400-1557917593_thumb.jpeg

No tak, tylko ten Oris ponad 13500zł to po pierwsze, a po drugie jest kompletnie innym zegarkiem w stosunku do poprzedników

No tak, tylko ten Oris ponad 13500zł to po pierwsze, a po drugie jest kompletnie innym zegarkiem w stosunku do poprzedników

ta sama cena

ta sama cena

Nie rozumiem?

aaaa OK teraz widzę, że JOMA - 6100zł raczej, ale to nadal nie zmienia faktu, że jako konkurent do pozostałej dwójki nie pasuje

Edited by Jash

Nie rozumiem?

aaaa OK teraz widzę, że JOMA - 6100zł raczej, ale to nadal nie zmienia faktu, że jako konkurent do pozostałej dwójki nie pasuje

Oris 1300$. Wychodzi, więc 5000. Mam już świeżego drivera i dwa- nazwijmy to klasyki (nie do końca, ale spełniają oczekiwania). Chciałem pilota od Hamiltona ale nie do końca jestem jeszcze przekonany, więc w między czasie może jakiegoś bardziej firmowego szwajcara, sobie pomyślałem.

post-108457-0-79677000-1557928430_thumb.jpeg

post-108457-0-77408000-1557928509_thumb.jpeg

Sklep z USA wiec dochodzi cło i VAT do ceny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Sklep z USA wiec dochodzi cło i VAT do ceny. Znajomy ze Stanów go kupi, więc goła cena.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edited by Robert39

Tak na marginesie, ktoś mi wyjaśni. Jakim cudem mój Orient Star z powyższego zdjęciu, ma w papierach wodoszczelność na poziomie 100 metrów, skoro koronka jest niezakręcana.

Tak na marginesie, ktoś mi wyjaśni. Jakim cudem mój Orient Star z powyższego zdjęciu, ma w papierach wodoszczelność na poziomie 100 metrów, skoro koronka jest niezakręcana.

To akurat dziwne nie jest, pełno takich zegarków...ja np. mam 2 zegarki z taką klasą wodoszczelności z czego jeden ma zakręcaną koronkę a drugi nie.

U mnie w Rado (Kapitan Cook) też jest WR 100, a koronka niezakręcana. Z kolei w Ballu (model Fireman Enterprise), przy takim samym WR mam koronkę zakręcaną. Ale pod tym względem Ball jest specyficzny, bo w innym modelu, w którym miałem WR 50, koronka też była zakręcana  :)